Shiba Inu v problémech – Co se stalo na Shibariu?

3.6
(5)
Ivo Čechman
Ivo Čechman
Jsem dlouhodobým technologickým nadšencem do kryptoměn, kde se pohybuji už dlouhá léta. Mojí hlavní specializací jsou Decentralizované Finance.

Druhý největší memetoken současnosti Shiba Inu zažívá opravdu strašidelný den. A to v dobu, kdy měla komunita slavit jednu z největších událostí projektu. Spuštění vlastní sítě Shibarium se jim totiž absolutně nepovedlo. Co se tedy přesně stalo?

Co je to Shibarium

Shibarium je nová síť ekosystému Shiba Inu, která byla dnes v noci spuštěna jako druhá vrstva (Layer-2) blockchainu Ethereum. Svým uživatelům slibuje zejména vysokou škálovatelnost a nízké poplatky. Mimo jiné ale také přidává utilitu již existujícím Shiba tokenům. Nejedná se pak jen o SHIB, která by zde měla být využívána k placení poplatků, ale dále také TREAT, BONE a LEASH tokeny. Velice zajímavý je poté zejména BONE, který by měl fungovat jako řídící token celé sítě Shibarium.

Shibarium je dlouho očekávanou sítí, která měla přinést funkční DeFi, metaverse projekty i blockchainové hry a další dApps do ekosystému Shiba Inu. A jak spuštění ukázalo, zájem byl vysoký, kdy při testovací fázi Shibaria vzniklo více než 21 milionů peněženek. Jak se ale ukázalo, zájem byl pro projekt až příliš vysoký.

Nejhorší start na kryptoměnách?

Již nedlouho po samotném spuštění jsme totiž zjistili, že síť absolutně není připravena na takový nápor uživatelů. Problémy byly téměř se vším, síť neprodukovala bloky, na blockchainovém mostu na Shibarium se zaseknuly miliony dolarů zejména v ETH a BONE a sledovat jsme nemohli ani zasekaný blockchainový prohlížeč.

Tým navíc přestal komunikovat a omezil možnost přidávání příspěvků na některých komunitních skupinách typu oficiálního Telegramu. Tento stav trval více než 12 hodin, po kterých začal vznikat masivní FUD okolo Shibaria. Kryptoměny uzamčené na blockchainovém mostu měly být podle nich dokonce nenávratně ztraceny.

Další informace naleznete i ve videu od Crypto Kingdom

Shibarium – kde je pravda?

Ač byly pravděpodobně některé screenshoty konverzací týmu falešné a měli za cíl vyvolat větší strach či získat sledující, faktem zůstává, že Shibarium 17 hodin po spuštění stále nefunguje a uživatelé stále nemají přístup ke svým kryptoměnám. Konečně však přišly alespoň první informace od týmu.

Ač byly pravděpodobně některé screenshoty konverzací týmu falešné a měli za cíl vyvolat větší strach či získat sledující, faktem zůstává, že Shibarium 17 hodin po spuštění pořád nefunguje a uživatelé stále nemají přístup ke svým kryptoměnám. Konečně však přišly alespoň první informace od týmu.

K jeho vyjádření se poté přidali i další členové týmu, kteří zejména obviňovali lidi ze šíření FUDu na sociálních sítích. Na rozbor technologické stránky věci však stále ještě čekáme. Stejně jako na to, že začne Shibarium reálně fungovat…

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Čumsem

Vždyť je to celé stejně jen nejapný žert a vzájemná snaha oscamovat ještě většího pitomce. Takže je celkem jedno, jestli jim to funguje nebo ne. Reálný use case je stejně nulový.

spot_img