Shiba Inu, Bitcoin, Dogecoin, Ethereum a Cardano jako nejsledovanější kryptoměny roku 2021

4.8
(5)

Rok 2021 za pár dní skončí a už se začínají objevovat různé žebříčky. Jeden z nich zveřejnil také populární kryptoměnový web CoinMarketCap. Z něj vyplývá, že nejsledovanější kryptoměnou uživatelů pro letošní rok na platformě, se stal meme psí coin Shiba Inu (SHIB).

Shiba Inu jako nejvíce hledaná kryptoměna 2021

Společnost, stojící za CoinMarketCap, zdůraznila, že Shiba Inu, přestože je podle tržní kapitalizace až 13. největší kryptoměnou, byla v roce rozhodně kryptoměnou nejzajímavější, protože ji uživatelé na platformě hledali více než 188 milionkrát.

SHIB byl těsně následován lídrem trhu Bitcoinem, který měl na webu přes 145 milionů hledání. Není překvapením, že se do seznamu spolu s Cardanem a Ethereem dostala také přední meme mince s psí tematikou Dogecoin (DOGE). Ty měly přes 107 milionů, 86 milionů a 81 milionů zobrazení.

CMC_2021
Zdroj: coinmarketcap.com

Dominance SHIB není zas takovým překvapením, protože meme coin zaznamenal významný nárůst zmínek v diskusích na sociálních sítích. Podle nedávné zprávy společnosti Global Data zaznamenal právě SHIB v roce 2021 největší zisk v metrice růstu na sociálních médiích. Zmínky o SHIB v diskusích na Twitteru a Redditu zaznamenaly přibližně 16 000% nárůst. Toto tempo růstu výraznou měrou překonává všechny ostatní kryptoměny na trhu.

Nicméně při pojmenování roku 2021 jako roku příznivého pro přijetí kryptoměn, výzkumníci zjistili, že nejčastěji zmiňovanou kryptoměnou na těchto dvou platformách byl pak kryptoměnový král – Bitcoin, který byl zmíněn ve více než 900 000 diskusích.

Cenová výkonnost SHIB a dalších kryptoměn

Navzdory své obrovské popularitě nebyla cena SHIB v poslední době nijak oslnivá. V současné době se SHIB obchoduje za přibližně 0,000037 USD, což je podle údajů společnosti CoinMarketCap nejen pokles o 3,06 % za den, ale také to znamená masivní propad o 57,5 % z historického maxima 0,000087 USD dosaženého v říjnu.

Cena zaznamenala v průběhu týdne prudký nárůst v důsledku masivních nákupů ze strany ethereových velryb. Jedna jediná velryba utratila více než 136 milionů dolarů, aby získala 4 biliony tokenů SHIB. Cena SHIB se během 24 hodin po nákupu zvýšila přibližně o 10 %. Trh dokázal, i přes nedávnou volatilitu, část těchto zisků udržet, neboť jeho aktuální cena v týdenním časovém horizontu vzrostla přibližně o 17 %.

Závěr

V období vánočních svátků si působivé výkony připisují i další kryptoměny. Bitcoin, lídr trhu, včera poprvé od začátku prosince překonal cenovou úroveň 51 500 USD. V současné době se obchoduje na úrovni kolem 50 800 dolarů, což představuje denní pokles o 0,88 % (všechny údaje platné v době psaní článku).

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Floki

Floki Inu 😉

E15

Baby Floki Inu Poop bude ještě lepší ;-))

E15

Aneb infantilita světu vládne.

spot_img