Seznam krypto projektů – alternativ, které chtějí nahradit ty současné

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

V tomto článku vám přinášíme souhrn projektů, které jsme prozatím publikovali v seriálu krypto alternativ k tradičním aplikacím. Další díly seriálu jsou na cestě a budeme je pravidelně do tohoto seznamu přidávat.

Jaké alternativy vám chceme ukázat

Máme v plánu vám představovat zajímavé projekty, které fungují na bázi kryptoměn (nebo s nimi spolupracují) a které přinášejí jistou inovaci. Jelikož se jedná o seznam alternativ, budou zde pouze projekty, které mají svého oponenta v non-crypto světě.

Již publikované alternativy + proč

Projekty níže si klidně můžete vyzkoušet již dnes. Každý krypto fanoušek by o nich měl minimálně vědět, ideálně je začít používat nebo nějak podpořit. Nahradí současné molochy jen tehdy, pokud jim vy, uživatelé, dáte šanci a pomůžete vybudovat komunitu, jejíž budete součástí. Nejlepší na tom je, že většina těchto projektů je s vámi, nikoliv proti vám, jako tomu může být u dnešních služeb (prodej vašich osobních dat, minimální nebo žádný podíl z tržeb, nepracují pro vás, ale vy pro ně, apod.).

1) Presearch vás odmění za vyhledávání

Krypto alternativy k vyhledávači Google

2) DTube a BitTube mění způsob fungování videokanálu

Krypto alternativy k videokanálu YouTube

3) DSound, který necenzuruje

Krypto alternativa k SoundCloudu – DSound

4) Steepshot – krypto klon Instagramu

https://kryptomagazin.cz/krypto-alternativa-k-instagramu-steepshot/

 

A brzy se můžete těšit na další. Pokud máte tip na již fungující službu či aplikaci, která by stála za zmínku, podělte se o její název v komentáři pod článkem, děkujeme.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img