SEC znovu vydává varování před kryptoměnovým „FOMO“ uprostřed procesu schvalování spotových Bitcoin ETF

4.2
(5)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Uživatelé sociálních médií poukázali na to, že varování regulátora „no go to FOMO” přichází uprostřed zvýšeného očekávání ohledně schvalování spotových Bitcoin ETF.

Bitcoin ETF na dosah?

Komise pro cenné papíry Spojených států (SEC) znovu vydala varování před FOMO investováním do kryptoměn. Učinila tak jen několik dní před očekávaným schválením spotových Bitcoin ETF.

V příspěvku ze 6. ledna na platformě X vydal své varování edukační účet SEC pro vzdělávání investorů. Varování se týkalo rizik spojených s digitálními aktivy. A to včetně memových tokenů, všech kryptoměn a NFT.

Jeden z prvních výskytů příspěvku na blogu „Say no go to FOMO” se objevil 23. ledna 2021. V čase bouřlivého býčího trhu s kryptoměnami a akciemi, během kterého dosáhly aktiva nových historických maxim. Varování bylo vydáno znovu kolem března 2022, kdy se trhy ochlazovaly.

Zdroj: twitter.com

Několik uživatelů na sociálních sítích sdílelo svou domněnku, že zpráva by mohla naznačovat, že SEC brzy schválí jeden nebo více spotových Bitcoin ETF. Dávalo by to smysl, protože v současné době čekají na první možné rozhodnutí během 10. ledna.

Nebezpečí vlivu influencerů

Varování zmiňovalo celebrity a sportovce propagující kryptoměnová aktiva. Dále vyzývalo investory, aby nečinili finanční rozhodnutí jen proto, že populární osobnosti propagují určitou investiční příležitost.

Možná vidíte svého oblíbeného sportovce, baviče nebo influencera na sociálních sítích, jak propaguje tento druh investičních příležitostí. I když je to lákavé, nikdy se nerozhodujte investovat pouze na základě jejich doporučení

– SEC, zdroj: twitter.com

V průběhu let regulátor udělil celebritám pokuty a sankce za jejich roli v propagaci některých kryptoměn.

Dne 3. října 2023 Kim Kardashian souhlasila s tím, že zaplatí komisi SEC vyrovnání ve výši 1,26 milionu dolarů. Stalo se tak poté, co byla obviněná z toho, že nezveřejnila, výplatu 250 000 dolarů za propagaci falešného tokenu s názvem Ethereum Max (EMAX) jejím 360 milionům sledujících na Instagramu.

Zpráva navíc varovala investory před potenciální volatilitou spojenou s aktivy, která silně kolísají díky trendům a influencerům. Kim Kardashian uvedla, že ačkoli mohou být zpočátku atraktivní, ztráty se často rychle hromadí, když se trh pohybuje dál bez nich.

„Jak byste se cítili, kdyby vaše investice ztratila 20, 30 nebo dokonce 50 % během jediného dne?” ptala se zpráva svých čtenářů.

Kryptoměnový průmysl v současné době se zadrženým dechem sleduje dění okolo schvalování spotových Bitcoin ETF. Senior analytik ETF agentury Bloomberg Eric Balchunas předpovídá, že většina žadatelů bude schválená do týdne. Teda alespoň ti, kteří splnili požadavky regulátora před 29. prosincem, budou schváleni do týdne.

Prozkoumejte ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Juraj Zámek

👍🏻

spot_img