SEC se podívá blockchainu na zoubek

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Podle zveřejněného prohlášení, hledá komise pro cenné papíry a burzy (SEC) společnosti, které se zabývají blockchainem, daty a jejich analýzou.

SEC se snaží najít společnosti, které jsou schopny poskytnout údaje o blockchainu. Cílem je monitoring nejen této technologie, ale i kryptoměn. Minulý měsíc agentura oznámila, že kryptoměny jsou jednou z hlavních výzkumných priorit pro letošní rok.

Mohlo by vás zajímat: Revoluce v energetice – Fujitsu propojuje blockchain a elektřinu

Takové to klasické fízlování

Agentura má zájem o zdroje dat z oblíbených blockchainových sítí. Vedle poskytování údajů jsou společnosti povinny analyzovat data, což pomůže ověřovat transakce, filtrovat je apod.

Agentura vyzývá společnosti, aby ukázaly svou “schopnost čerpat informace z dostupných údajů”, včetně identifikace vlastníků kryptoměnových adres.

V srpnu roku 2018 agent protidrogového útvaru (DEA) uvedl, že i když existují kryptoměny zaměřené na ochranu soukromí, které jsou více anonymní než Bitcoin, má agentura stále způsoby, jak je možné je sledovat.

“Blockchain nám dává mnoho nástrojů k identifikaci uživatelů. Vlastně chceme, aby jej používali i nadále.”

– řekl agent Lilita Infante.

Zdroj:
coingape.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře