Schválení ethereového ETF otevřelo dveře dalším krypto investičním produktům

4.8
(6)

Podle zprávy washingtonské výzkumné skupiny TD Cowen se nedávným schválením fondů obchodovaných na burze (ETF) na Ethereum otevřely dveře dalším krypto-investičním produktům.

Ačkoli rychlost schválení některé překvapila, výzkumná skupina to vnímala jako nevyhnutelný výsledek po schválení ETF na Bitcoin začátkem tohoto roku.

Jaret Seiberg, člen týmu TD Cowen, poznamenal, že schválení ETF na Ethereum přišlo asi šest měsíců dříve, než se očekávalo. Poté, co Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) dala zelenou ETF na krypto futures, to prý již byla jen otázka času.

ETF zahrnující koš kryptoměnových tokenů by mohly být dalším krokem

Seiberg dále naznačil, že během příštího roku bychom mohli vidět investiční produkty zahrnující “koš krypto tokenů”. Ty by krom Bitcoinu a Etherea mohly zahrnovat i další zástupce virtuálních měn.

Nicméně schválení ETF na Ethereum neznamená širší změnu postoje SEC ke kryptoměnám. Předseda SEC Gary Gensler zveřejnil kritické prohlášení ohledně přijetí kryptoměnové legislativy. Ta by mohla potenciálně oslabit autoritu agentury.

Gensler zdůraznil historii selhání, podvodů a bankrotů v tomto odvětví. Připisuje je nikoli nedostatku pravidel, ale velkému počtu hráčů v krypto průmyslu, kteří nerespektují stávající předpisy.

Výzkumná skupina očekává, že agentura bude i nadále soudně postupovat proti kryptoměnovým obchodním platformám, které obchodují s tokeny považovanými SEC za neregistrované cenné papíry.

Schválení spotového Ether ETF potvrzuje, že ETH není cenný papír

Nedávné schválení spotových ETF na ETH potenciálně říká, že Ethereum nemá statut cenného papíru.

Analytik Bloombergu James Seyffart uvedl, že schválení těchto komoditních trustových podílů znamená, že SEC výslovně uznává, že Ether není cenný papír. Seyffart dále naznačil, že toto uznání by mohlo platit i pro jiné tokeny. To by upevnilo jejich klasifikaci jako komodity.

Právník Justin Browder (který se zabývá digitálními aktivy) se Seyffartovým názorem, že pokud ETF na Ether obdrží schválení S-1, definitivně by to potvrdilo, že ETH skutečně není cenný papír.

Adam Cochran ze společnosti Cinneamhain Ventures šel ještě dál. Naznačil, že toto uvažování by mohlo být aplikováno i na tokeny dalších projektů.

SEC oficiálně schválila žádosti 19b-4 od VanEck, BlackRock, Fidelity, Grayscale, Franklin Templeton, ARK 21Shares, Invesco Galaxy a Bitwise na vydání spotových ETF na Ether 23. května letošního roku.

Seyffart předpovídá, že schválení S-1 by mohlo být uděleno během “několika týdnů”. Uznává ovšem, že tento proces může trvat déle, typicky až pět měsíců. Známý analytik Eric Balchunas ale věří, že spuštění v polovině června je možné.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img