Ethereum ETF je schváleno, jaký to bude mít vliv na jeho cenu?

5
(1)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Existují dva důvody, proč se cena etherea po schválení spotového Ethereum ETF nedostala na nová ATH. Brzy se tak možná ale stane.

Důvody, proč se cena etherea téměř nepohnula navzdory průlomovému schválení ETF ve Spojených státech, mohou být dva.

Dne 23. května schválila americká Komise pro cenné papíry (SEC) osm spotových Ethereum ETF. Všechny budou kótovány na příslušných burzách. Ethereum těsně před touto zprávou klesl o 3,4 % a krátce poté se zotavil přibližně o 5 %. V době psaní tohoto článku se ETH obchoduje za 3 650 USD.

Komentátor kryptoměnového trhu Zach Rynes tvrdí, že malá hybnost ceny odráží představu, že všichni, kdo chtěli koupit samotné schválení, už to udělali. Narážel tak na jev tzv. buy the rumor, sell the news.

Ethereum během minulého týdne vzrostl již o 29 % poté, co zprávy naznačily, že SEC možná změnila svůj postoj ke schválení ETF.

Rynes a mnozí další také poznamenávají, že ETF sice byla schválena, ale stále ještě nedostala povolení ke spuštění. K tomu je zapotřebí schválené podání S-1, což je komplexní dokument obsahující podrobnosti o finančních údajích, rizikovém profilu aktiva a také o cenných papírech, které hodlají nabízet.

Společnost VanEck právě odeslala své pozměněné podání S-1 Komisi pro cenné papíry a burzy. Analytici uvádějí, že schválení S-1 může trvat týdny až měsíce.

Budoucí vývoj ceny etheru

Rynes se domnívá, že další významnou cenovou silou pro Ethereum bude příliv kapitálu do ETF, jakmile se s nimi začne obchodovat.

„ETF vlastně ještě nebyly spuštěny, takže čistý příliv nového kapitálu teprve přijde,” napsal Rynes. Podobný názor sdílí i kryptoměnová výzkumná společnost Second Mountain

V prvním týdnu očekávejte masivní příliv kapitálu, který může dosáhnout miliard.

– Second Mountain, zdroj: x.com

Někteří však tvrdí, že by to nemuselo okamžitě vést k vzestupnému cenovému trendu.

Například cena bitcoinu naopak klesla o 15 % poté, co byla 10. ledna schválena spotová Bitcoin ETF k obchodování. Podle údajů CoinMarketCap trvalo 30 dní, než cena vzrostla o 30 % na 51 870 USD.

Přetrvávají také obavy, že oznámení společnosti Grayscale o jejích plánech přeměnit svůj fond Grayscale Ethereum Trust (ETHE) na spotové Ethereum ETF by mohlo vést k výrazným odlivům. Podobně jako v případě fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) po lednovém schválení spotových Bitcoin ETF.

„Grayscale také znovu podala registraci ETHE, kterou stáhla. Vzpomínáte si na odliv investorů z GBTC? Teď je to více než 11 miliard dolarů ETH, které jsou v zajetí už 7 let, varoval Rho Rider.

Od 11. ledna, kdy se začalo obchodovat se spotovými Bitcoin ETF, se GBTC zbavil aktiv v celkové hodnotě 17,6 miliardy dolarů. Vyplývá to z údajů Farside.

Buďte v klidu, Ethereum je podhodnocený, tvrdí ETH maximalisti

„ETH je hloupě podhodnocený,” dodal propagátor Etherea Sassal. Argumentoval tím, že trh měl jen tři dny na to, aby ocenil schválení ETF.

Bitcoin se po oznámení mírně propadl až na 66 000 USD. Od té doby se však zotavil na 67 000 USD v době psaní tohoto článku.

Přibližně ve stejnou dobu memecoin Pepe dosáhl dalšího nového historického maxima. Během hodiny po zprávě o schválení dosáhl hodnoty 0,00001531, což představuje 5% nárůst.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img