Scaramucci věří, že cena bitcoinu dosáhne po halvingu 170 000 dolarů

4.6
(7)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

S blížícím se halvingem bitcoinu se na internetu objevují různé optimistické cenové předpovědi, přičemž někteří odborníci, včetně Anthonyho Scaramucciho ze společnosti SkyBridge Capital, předpovídají růst ceny až na 170 000 dolarů.

Scaramucci předpovídá růst bitcoinu

Anthony Scaramucci ze společnosti SkyBridge Capital předpovídá, že cena bitcoinu po dalším halvingu v roce 2024, který nastane v dubnu, dosáhne alespoň úrovně 170 000 amerických dolarů. Jeho predikce je založena na historickém výkonu bitcoinu, který po předchozích půleních zaznamenal značný nárůst ceny.

Podle historických dat Bitcoin obvykle mírně vzroste v měsíci předcházejícím halvingu a následně zaznamenává výraznější růst. Například předpovědi platformy CoinCodex naznačují, že největší kryptoměna světa může dosáhnout úrovně 70 000 dolarů jeden měsíc po halvingu, s potenciálem dalšího růstu na přibližně 175 000 dolarů.

Bitcoin trvale dosahuje nových historických maxim v každém čtyřletém období mezi halvingy. Scaramucci a další experti, jako Adam Back z Blockstream, vidí v bitcoinu dlouhodobý potenciál, přičemž dokonce předpovídají, že Bitcoin může nakonec dosáhnout hodnoty odpovídající polovině tržní kapitalizace zlata.

Přestože historické trendy naznačují pozitivní vývoj, trhy s kryptoměnami jsou vysoce nepředvídatelné. I tak ale minulé halvingy v roce 2012, 2016 a 2020 ukázaly, že po těchto událostech následoval významný růst ceny bitcoinu.

Halving je klíčovou událostí v ekosystému bitcoinu, která se odehrává přibližně každé čtyři roky. Během halvingu se odměna za těžbu bitcoinu snižuje na polovinu, což má za následek snížení nové nabídky kryptoměny na trhu. Historicky vzato, tato událost vedla ke zvýšení ceny bitcoinu. Poslední halving proběhl 11. května 2020, kdy se cena přední kryptoměny pohybovala okolo 9 700 dolarů.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 965 USD dle KMC.

Závěr

Co si o předpovědi Anthony Scaramucciho myslíte vy? Kam se podle vás vydá cena bitcoinu po halvingu? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Nezapomeňte se také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Další informace o vývoji ceny bitcoinu a dalších kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Karel
Hodnocení článku :
     

Všichni chcou aby to prekročilo pomyslnou hranici přes sto tis., ale to je jen zbožní přání.

Čumsem

Pamatuju, když se takhle psalo o 10k 😀

spot_img