Sankcionování kryptomixérů má pomoct v boji proti praní peněz z Ruska a dalších zemí

5
(2)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Náměstkyně ministryně financí Elizabeth Rosenbergová pokračuje v rétorice o nutnosti tvrdého postihu kryptomixérů v USA. Soukromí transakcí se zřejmě vládám líbí jen v rámci státních rozpočtů.

Zbyde něco z kryptomixérů?

Sankcionování kryptoměnových mixérů by mohlo pomoci zabránit praní špinavých peněz od subjektů v Rusku, Íránu a Severní Koreji. Uvedla to Náměstkyně ministryně financí Spojených států Elizabeth Rosenbergová.

První případ tvrdého postihu kryptomixéru již má USA za sebou. Tornado Cash a podobné služby jsou součástí „kryptokovbojské“ kultury, která nemá v tomto odvětví místo, řekl Kevin O’Leary z televizního seriálu o investicích Shark Tank na adresu vývojáře, který byl údajně zatčen v Nizozemí.

Celá řada odborníků z kryptosvěta však jeho názor zdaleka nesdílí a mnozí uvedli, že šlo přešlap americké vlády. Investor a ethereový nadšenec Ryan Berckmans například uvedl, že šlo o politickou chybu, která podle něj pravděpodobně nepovede k dalším vládním sankcím.

Nyní však výrok vysoce postavené vládní úřednice dává tušit, že z kryptomixérů brzy může zůstat pouze vzpomínka na soukromí, které se jejich vývojáři pokusili věnovat světu.

Případ zatčení vývojáře Tornado Cash pak ukazuje, že se politické elity pokusí postupovat velmi tvrdě proti jakékoli snaze o finanční soukromí. Jak asi víte, mezitím se centrální banky po celém světě inspirují čínským modelem a testují své CBDC jako formu náhrady hotovosti.

Rosenbergová v boji proti anonymitě

Elizabeth Rosenbergová, náměstkyně ministra pro financování terorismu a finanční zločiny na ministerstvu financí Spojených států, navrhla, že sankcionování kryptomixérů by mohlo pomoci posílit reakci vlády na zahraniční subjekty. Ty přitom podle ní chtějí využívat digitální aktiva k nezákonným aktivitám.

„Když [sankce] mohou sloužit jako odstrašující prostředek pro každého zločince, který by chtěl použít mixér k praní svých finančních prostředků […], je to efektivní cesta, kterou můžeme použít, abychom dali najevo, že nemůžeme tolerovat praní špinavých peněz. Ať už je to pro ruského kriminálního herce, Íránce, Severokorejce nebo odkudkoli.

Technologie zvyšující anonymitu, jako jsou mixéry […], jsou skutečně zájmem pro pochopení toku nezákonných financí a pro jeho zvládnutí.“

Výroky zazněly během úterního slyšení bankovního výboru Senátu, které se zabývalo sankcemi vůči Rusku. Možná tak začíná docházet na varování, které jsem napsal v závěru svého komentáře o globální krypto opozici v březnu.

Proti kryptu vznikla globální opozice, kterou není radno podceňovat [Komentář]

Závěr

Kryptomixéry se opět dostaly do hledáčku amerického ministerstva financí. Blíží se definitivní konec finančního soukromí a anonymity, protože se anonymita hodí zločincům? Napište nám, co si o tom myslíte, do komentářů…

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Hujer

Nereálné.
Jen prázdné gesto.
Trapné

Reklama: