Kevin O’Leary: Zatčení vývojáře mixéru Tornado Cash za to stojí!

5
(2)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Kevin O’Leary z televizního seriálu o investicích Shark Tank říká, že nedávné zatčení vývojáře služby pro mixování mincí Tornado Cash je v pořádku.

O’Leary hlásá regulace soukromí

Tornado Cash a podobné služby jsou součástí „kryptokovbojské“ kultury, která nemá v tomto odvětví místo, řekl Kevin O’Leary na adresu vývojáře, který byl údajně zatčen v Nizozemí. Ve svých 29 letech pravděpodobně doplatil na to, že kryptomixér používají také zločinci.

Protokol umožňující promíchat a anonymizovat krypto zůstatky podle amerických úřadů umožnil vyprat více než 7 miliard dolarů. Podle O’Learyho platí, že pokud krypto býci chtějí, aby do prostoru digitálních aktiv proudily velké peníze, je třeba omezení služeb, jako je Tornado Cash.

Investor říká, že je třeba kultivovat prostředí více založené na pravidlech. Dále uvádí:

„Ve finále je v pořádku toho chlapa zatknout. Proč? Zahrává si s prvotními silami regulace. Možná si připadá, že je kryptokovboj, ale právě dostal spoustu šípů do zad. Pokud ho musíme obětovat, je to v pořádku, protože v tom institucionálním kapitálu chceme mít určitou stabilitu. To jsme říkali…“

Je třeba zatknout kovboje

„A myslím, že se do této fáze nyní dostáváme. Možná jsme ve třetí nebo čtvrté směně směrem k tomu, ale už jsem unavený z tohohle kryptokovbojského svinstva. Chci se zapojit do regulovaného místa, kde můžeme do práce přinést miliardy dolarů. Nepotřebuji být kryptokovboj a nechci jím být, protože pracuji v regulovaném světě. Jsem unavený z toho narativu,“ říká O’Leary.

Investor dále vytušil, že do odvětví proniká hodně institucionálnímu zájmu, ale žádné z těchto institucí bitcoin nevlastní.

„Myslím tím, že zde byl neuvěřitelný zájem, ale oni se toho nedotknou, dokud budou kryptokovbojové jezdit přes plot. Musíme se toho svinstva zbavit.“

Závěr

O’Leary v zásadě říká, že pokud úřady zatknou vývojáře decentralizovaných aplikací, které nabízí soukromí a mohou je použít zločinci, nějakým způsobem to povede ke kultivaci pravidel a instituce začnou více nakupovat bitcoin.

Na druhou stranu, hodně lidí z kryptosvěta tento pohled nesdílí. Právník a vedoucí politiky v Blockchain Association Jake Chervinsky zdůraznil, že hlavním argumentem pro zatčení vývojáře Tornado Cash bylo, že „zločinci toho hojně využívali.“

„Dobře, ale [zločinci] používají všechno, co vytvářejí občané dodržující zákony. Kde je ta čára? Jak kluzký je tento LED? Nejistota je krok zpět,” dodal.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: