Samsung popírá souvislost se Samsung Coinem – patentový troll nebo zástěrka?

0

Společnost Samsung uvádí, že nedávno registrovaná kryptoměna Samsung Coin nemá žádnou souvislost s firmou, ačkoliv byla vydána ochranná známka.

Samsung Coin

Dle zpráv z 19. července technický gigant Samsung popřel jakékoli oficiální spojení se Samsung Coinem. Přestože společnost v průběhu roku vydávala zprávy o vestavěné krypto peněžence na smatphonu Galaxy S10, neplánuje vydávat vlastní token.

Podle Korejského úřadu pro duševní vlastnictví (KIPO) ochrannou známku nechal vytvořit Kim Nam-jin. Stejný jednotlivec jež dříve podal přihlášky ochranných známek, které se týkaly kryptoměn pro jiné významné technologické společnosti, včetně „peněženky ThinQ“.

V tiskovém prohlášení pro CoinDesk řekl mluvčí společnosti Samsung:

„Takhle my nefungujeme.“

Zpráva dále uvádí, že známka byla registrovaná pod kategoriemi: počítačový program ke stažení elektronických peněz, elektronické šifrovací zařízení a karta s funkcí elektronických peněz.

Pokud bude Samsung Coin schválen, společnost Samsung by mohla podniknout právní kroky proti Nam-jinovi za krádež značky bez souhlasu majitele společnosti.

Závěr

Nastává nyní otázka co je na tom pravdy. Snaží se Samsung pouze ututlat tvorbu vlastního coinu nebo se jedná o prostý případ patentového trolla, který se bude snažit později dostat od Samsungu nějaké peníze? Toť otázka.

Co číst dále

[Zprávy] Spuštění Bakkt se blíží, platforma zahajuje testování • Sága utečence Johna McAfeeho pokračuje • a další novinky dne

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na