Ruský krypto-blogger byl okraden o 24 milionů rublů

0
(0)

Ruský krypto-investor a blogger, známý jako Pavel Nyashin, byl v noci 14. ledna napaden a oloupen v jeho domě. Podle místních médií útočníci ukradli prostředky ve výši 24 milionů rublů (425 000 dolarů). Nyashin byl svázán a zbit, zatímco skupina maskovaných útočníků ukradla trezor obsahující peníze a “základní dokumenty”.

Kdo je to Nyashin?

Nyashin je ruský milionář a blogger. Zbohatl investováním do kryptoměn.

Proč byl oloupen?

Chlubil se svým bohatstvím on-line a na schůzkách známých bloggerů, které často navštěvoval. Krypto-blogger řekl NTV ve video-rozhovoru:

“Nakonec vzali trezor a dokumenty, protože věděli, že v domě je hotovost. V něm byla částka rovnající se 24 milionům rublů.“

23letý Nyashin z Petrohradu předtím informoval o svých úspěších online a zároveň radil, jak se stát bohatým z krypto-obchodu. Nyashin je zakladatelem YouTube kanálu, který má téměř 15 000 odběratelů. ForkLog také oznámil, že “útočníci” zničili veškeré elektronické vybavení v domě Nyashina a uprchli. Sám Nyashin má ještě zjistit, zda byly napadeny jeho účty a posoudit plný rozsah škod.

Za ozbrojený útok bylo zahájeno trestní stíhání, hlásí NTV.

Další podobné incidenty

Kryptomagazín také informoval o osudu generálního ředitele společnosti EXMO Pavla Lernera, který byl unesen v ukrajinském hlavním městě Kyjevě a byl propuštěn po zaplacení výkupného 1 milion dolarů koncem minulého měsíce.

Předtím se ukrajinští bezpečnostní pracovníci údajně pokoušeli ukrást finanční prostředky od Anatoly Kaplan, zakladatele a generálního ředitele ForkLogu, v prostoru jeho bydliště. Jednalo se o stejný incident jako u kanceláře ForkLog v Oděse.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img