[Oficiální] Kryptomagazín prošel obrovskými změnami

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Za posledních sedm měsíců Kryptomagazín prošel dlouhou cestou. Dvakrát jsme úplně změnili design, začali jsme každý den publikovat články, přidali jsme reklamy, rozjeli jsme facebook, fórum, dnes tu však máme jednoznačně největší změnu naší krátké historie!

A byla to tedy řádná fuška. Poslední dny byly neuvěřitelně náročné.

Kryptomagazín měl vždy jasný cíl. Šířit informace o kryptoměnách a technologii založené na blockchainu mezi lidmi, kteří neumí anglicky. Kryptomagazin začal nejdříve budovat Samel ve Slovenštině, za dva měsíce se spojil s Dariuszem, který pracoval na konkurenčním CZ webu. Spojit se a nekonkurovat si bylo nakonec tou nejlepší volbou pro oba. Takto to celé vzniklo, prvním kdo nám pak začal pomáhat byl Michael. Na stránce se mísily české články se slovenskými a podařilo se nám (a vám) vybudovat úžasnou krypto-komunitu.

Po neskutečném nárůstu návštěvnosti v prosinci a ještě neuvěřitelnějších skocích, které zažíváme od nového roku, jsme se rozhodli, že nastal čas změnit tento malý fun blog na seriózní web.

Nový tým

Před týdnem jsme zveřejnili inzerát a … od té doby nestíháme odepisovat. Doslova jste nás zaplavily různými články, překlady, životopisy. Možná jste si všimli nových jmen pod články. Inu, jde většinou o nové redaktory a překladatele. Už je nás víc než deset!

Je nutné dodat, že jsme pořádně neodpověděli ani polovině kandidátů. Do konce týdne přijmeme alespoň tří dalších redaktory a stále hledáme jednoho českého (SK>CZ) překladatele. Pokud máte zájem, napište nám e-mail na adresu [email protected]

Český web

Odteď můžete naše články o kryptoměnách číst ve dvou jazycích. Rozhodli jsme se, že naše první expanze bude směřovat na českou doménu kryptomagazin.cz máme pro to několik velmi dobrých důvodů.

Proč právě Česko?

Dosud jsme se snažili budovat česko-slovenskou komunitu. Bohužel, po sedmi měsících snahy můžeme konstatovat, že to není možné. Na Kryptomagazín chodí v průměru 70% Slováků a pouze 25% Čechů.

Proč je to tak? Na vině je Google! A zčásti i facebook. Vyhledávače těchto firem totiž lidem ukazují převážně příspěvky a stránky v jejich mateřském jazyce a Kryptomagazín funguje na slovenské doméně. To znamená, že najít nás na českém Googlu je relativně náročné.

Rozhodli jsme se tedy přijmout výzvu a vytvořit kryptomagazin.cz. Najdete na něm stejný obsah, jako na kryptomagazin.sk, ale v českém jazyce. Věříme, že tímto způsobem přilákáme mnoho nových lidí a budeme lépe šířit informace o kryptoměnách.

A co další jazyky?

Při vytváření českého kryptomagazínu jsme navíc získali mnoho cenných zkušeností, které uplatníme při další expanzi. Přechod na CZ šel hladce, vždy jsme psali v obou jazycích a také nyní máme tým složený z lidí obou národností. Komunikace je o něco jednodušší a v Česku nás už kde-kdo zná.

Jaké jsou naše plány do budoucna?

Inu, v první řadě si zvyknout, že je nás pětkrát více. Synchronizovat se, najít funkční systém a rozjet tuto krypto-párty ve velkém! Naší silnou stránkou je, že na rozdíl od ostatních médií jsme kompletně nezávislí a v podstatě si můžeme dělat, co chceme, informovat o čem chceme a jak chceme.

Rádi bychom se stali ověřeným a spolehlivým zdrojem informací v Česku a na Slovensku. Každý článek nově procházejí dva / tři lidé. Pečlivě vybíráme témata, o kterých vás informujeme a v pozadí pracujeme na množství zajímavých projektů. Rok 2018 nebude skvělý pouze pro kryptoměny, ale i pro Kryptomagazín!

Důležité dodatky

CZ facebook

Rádi bychom naše české čtenáře vyzvali, aby nás začali sledovat na novém českém facebooku. Budete tak dostávat upozornění pouze na články v CZ verzi a podpoříte nově vzniklý český krypto-web!

Nejde jen o obyčejné překlady

Momentálně je v našem týmu více česky píšících redaktorů. Nebojte se, nebudeme vám tedy servírovat staré překlady ze Slovenštiny.

Fórum se dělit nebude!

Každopádně, fórum zůstává tak jak je. Vzniká na něm skvělá komunita a počínaje dneškem je práce na fóru Samuelovou prioritou. Brzy přibude F.A.Q., kde najdete odpovědi na časté otázky, a další novinky jsou na cestě! Budeme rádi, pokud se k nám přidáte (registrace trvá 30 sekund). Velkou výhodou fóra je jeho přehlednost. Je to místo, kde se dá (na rozdíl od fb skupin) vést civilizovaná diskuse bez zbytečného spamu.

Děkujeme!

Nakonec bychom vám chtěli poděkovat. Pouze díky vám, našim čtenářům, jsme se dostali tak daleko a pevně věříme, že vás v budoucnu nezklameme. Snažíme se přinášet novinky o kryptoměnách mezi lidi a vy nám umožňujete posouvat se dále. Věříme, že v nejbližších dnech zaznamenáte masivní zvýšení kvality článků na tomto webu a budete se změnami spokojeni.

P.S. Budeme velmi rádi, pokud Kryptomagazín ukážete vašim přátelům a známým. Nenechte si informace o kryptoměnách pouze pro sebe! 🙂 Pošlete jim například tento článek (CZ). Věříme, že je zaujme.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img