Rusko představilo podílový fond pro financování těžby kryptoměn

4
(1)

Ruská společnost představila nový fond určený k financování operací těžby kryptoměn v zemi. Nový podílový investiční fond bude k dispozici kvalifikovaným investorům, kteří mohou investovat minimálně 300 000 rublů (cca 4 000 USD).

Peníze budou použity na pořízení zařízení pro těžbu kryptoměn a úhradu elektřiny a dalších provozních nákladů. O novém fondu informoval ruský obchodní list Kommersan. Jak se uvádí ve zprávě, správci fondu doufají, že získají přibližně 500 milionů rublů.

Rusko a kryptoměny

Zpráva Kommersant zdůraznila, že potenciálně vysoká návratnost investic v sektoru těžby kryptoměn je doprovázena vysokým rizikem. Uvedla také, že neexistuje dostatečná regulace prostoru a že ruská centrální banka je vnímána jako obecně nepřátelská vůči kryptoměnám.

Mimochodem i tento týden ruská centrální banka varovala, že legalizace kryptoměn by mohla podkopat finanční systém země.

Podle Kommersantu spuštění fondu ještě podléhá regulačnímu schválení v Rusku. Pozorovatelé trhu se však domnívají, že existuje velká šance, že fond bude schválen, neboť centrální banka „zmírnila svůj postoj“ k těžbě kryptoměn.

Ruská centrální banka již dříve zakázala zahrnutí digitálních aktiv do podílových fondů. Byly ovšem schváleny některé podílové fondy, které investují do společností pracujících na technologii blockchain.

Těžba kryptoměn je v Rusku stále populárnější

Alexander Baryšnikov, vedoucí vývoje ruské těžební společnosti BitRiver, se vyjádřil, že v Rusku došlo k “explozivnímu nárůstu zájmu” o těžbu kryptoměn. A to i ze strany velkých bank a investičních společností.

Vysvětlil, že jeho firma je v závěrečné fázi jednání o velkých investičních transakcích v několika projektech těžby kryptoměn v “průmyslovém” měřítku. Podle něj zvýšený zájem o těžbu kryptoměn v Rusku prý pramení ze zúžení počtu jiných investičních příležitostí v zemi.

Na Rusko se také poukazuje jako na přirozenou lokalitu pro těžbu kryptoměn vzhledem k jeho chladnému klimatu a dostatku levné energie. Některé hlasy dokonce navrhují, aby Rusko přijalo kryptoměny, protože uvalené západní sankce zasahují do tradičního průmyslu země.

Závěr

V Rusku se v oblasti kryptoměn pořád něco děje. Kupříkladu v prosinci loňského roku se objevily zprávy, že Rusko je na pokraji legalizace odvětví těžby kryptoměn. V lednu letošního roku však ruské ministerstvo financí uvedlo, že pokrok v návrhu zákona o těžbě se „zastavil“.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)