Rusko by mělo používat krypto platby s Afrikou, říká obchodní ředitel

4.8
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vedoucí představitel ruské obchodní a průmyslové komory vyzval vládu, aby prováděla přeshraniční zúčtování v kryptoměnách a digitálních měnách centrálních bank (CBDC).

Rusko: Rozvoj spolupráce

Prezident komory Sergej Katyrin zaslal dopis ruskému premiérovi Michailu Mišustinovi, v němž uvedl soubor návrhů na rozvoj spolupráce s africkými zeměmi, informovala ve čtvrtek místní státem podporovaná publikace TASS.

V dopise se Katyrin údajně vyslovil pro využívání CBDC a kryptoměn pro vzájemné zúčtování a platby v rámci vstupu Ruska do Afriky uprostřed západních sankcí a uvedl:

“Zdá se být užitečné pověřit Ministerstvo financí Ruské federace, aby společně s centrální bankou zajistilo poskytování mezivládních dohod s africkými státy o používání národních měn a kryptoměn při vzájemném zúčtování a platbách.”

Exekutor dále uvedl, že je důležité zřídit speciální exportně-importní banku a svěřenecký fond na podporu exportních aktivit malých a středních podniků v afrických zemích.

Tato zpráva přichází v době, kdy několik afrických zemí zvažuje spolupráci s blockchainovými sítěmi napojenými na Rusko.

Přijetí TON

V pondělí vydaly Kamerun, Demokratická republika Kongo (DRK) a Konžská republika společné oznámení o národních plánech na přijetí TON, blockchainu proof-of-stake layer-1 iniciovaného Telegramem. Demokratická republika Kongo údajně také zvažuje spuštění nového národního stablecoinu postaveného na blockchainu TON.

Ačkoli společnost Telegram není do blockchainu TON formálně zapojena poté, co projekt v květnu 2020 opustila, spoluzakladatel Telegramu Pavel Durov vyjádřil koncem roku 2021 veřejnou podporu TON a jeho možné integraci do messengeru Telegram.

“Každá z těchto zemí provede postupný přechod k přijetí kryptoměny jako ústředního pilíře svých ekonomických struktur,”

– uvedly země v oznámení.

Rusko stále pracuje na federálním zákonu o kryptoměnách poté, co počátkem roku 2021 zakázalo obyvatelům provádět platby v kryptoměnách, jako je bitcoin (BTC). V polovině února Ruská banka oficiálně zahájila zkušební provoz digitálního rublu a úspěšně dokončila první převody CBDC mezi občany.

Ve vývoji CBDC pokročila také řada afrických zemí, přičemž země jako Keňa a Jihoafrická republika začátkem letošního roku ohlásily určitý pokrok v zavádění CBDC. Ghana v loňském roce pracovala na rozvoji offline funkcí svého potenciálního CBDC ve snaze podpořit jeho využívání ve všech segmentech společnosti.

Závěr

I když kryptoměny nejsou pro svou povahu tak oblíbené u vlád, CBDC je na tom právě naopak. Jak dlouho myslíte, že bude zrealizování tohoto propojení trvat? Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img