5.12.2022 Tržní přehled pro BTC a index S&P500 – Rozhodující moment pro index S&P 500!

4.5
(2)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u pondělního přehledu trhu pro Bitcoin, další kryptoměny a akciový index S&P 500. Přes víkend byl Bitcoin a kryptoměnový trh stabilní bez překvapení. Mnohé altcoiny využily stability Bitcoinu k růstu. Akciový index S&P 500 minulý týden zakončil na rozhraní významných supportů a klesající trendové linie. Přijde tento týden potvrzení růstového trendu?

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Většina altcoinů využila stability Bitcoinu a připisují si převážně růst v jednotkách procent. Celková nálada na kryptoměnovém trhu je však nejasná bez jednoznačných fundamentů, které by rozhodly o hlavním trendu. Nedivím se, že mnoho investorů už uvažuje o vstupu do dlouhodobějších longových pozic.

Dolarový index dále klesá v reakci na data z Ameriky

Minulý týden byl velmi zajímavý na makro data ze Spojených států a Evropy. Zveřejněna byla inflace, nezaměstnanost a data o nákupu nemovitostí. Zdá se, že inflace se zastavila a trh předpokládá v dohledné době pokles. Nadále je to však veliký problém, který se navzdory vyšším úrokovým sazbám stále nevyřešil. Podstatné je dosažení cíle meziroční inflace 2 %.

Tento týden je na makro data slabší, očekával bych menší volatilitu na akciových trzích. Rozhodující bude až ten příští. Znovu budou zveřejněné data o meziměsíční inflaci z US, Eurozóny a Británie za listopad.

Dolarový index na denním grafu poklesl pod novou rezistenci ve formě exponenciálního klouzavého průměru EMA 200. V této situaci je pravděpodobnější pokračování v poklesu, případně otestování této rezistence kolem 105,5 bodů a následně další pokles. Klesající dolarový index signalizuje zlepšení sentimentu investorů riskovat a investovat do většiny aktiv, jako jsou akcie a kryptoměny. Tím pádem zřejmě můžeme očekávat další nárůst jejich cen. Jak výrazný růst trhu to bude, je velmi spekulativní.

Akciový index S&P 500 pod klíčovou rezistencí

Akciový index S&P 500 minulý týden ukončil pod klíčovou linií klesajícího trendu na 4071 bodech. Zároveň proměnil klouzavý průměr EMA 200 na supportní hladinu. Tento týden se nabízí 3 varianty vývoje:

1) Růstová varianta = Překonání downtrendové linie (bílá) a pokračování v růstu k další rezistenci v zóně 4300 – 4400 bodů. Tento pohyb by výrazně zvýšil možnost otočení trendu a celkového sentimentu na akciových trzích.

2) Neutrální varianta = Vyčkávání na data příštího týdne. Trh by se mohl trh pohybovat “do strany” kolem aktuální hladiny případně se pokusit znovu otestovat support ve formě EMA 200.

3) Klesající “Bearish” varianta = Zamítnutí růstu pod downtrendovou liní a otestování supportu kolem hladiny 3750-3950 bodů. Nachází se tam zároveň klouzavý průměr EMA 55.

Nejvíce pravděpodobná pro tento týden mi přijde varianta 2). Nechám se však překvapit, jaké makroekonomické fundamenty se objeví.

Kryptoměnový trh je až podezřele stabilní, bez jasného trendu

Bitcoin a kryptoměnový trh během víkendu mírně stoupal. Dnes se Bitcoin pohybuje na úrovni 17 300 USD. Podle denního grafu níže je možné pokračování růstu a otestování hladiny 19 000 USD. Nachází se tam aktuálně nejpodstatnější rezistenční pásmo. Opožděné indikátory RSI a MACD (zatím) potvrzují možnost dalšího růstu.

Čtyřhodinový graf Bitcoinu nevypadá až tak dobře. V tuto chvíli jsme narazili na rezistenci ve formě EMA 200 (čtyřhodinový graf). Zároveň čtyřhodinové RSI zformovalo divergenci. To je dost silný signál pro možný pullback na nižší cenové úrovně. Na grafu si můžete všimnout malého červeného růstového kanálu. Vlny (a):(c) mají poměr 1:1. To je další nepříznivé znamení. Mohlo by se jednat o korekční strukturu předcházející dalším poklesům Bitcoinu.

Růstová varianta a otestování 19 000 USD je stále ve hře. Nesmíme však propadnout pod 16 700 USD. To by zneplatnilo aktuální růst a znamenalo by to další poklesy. Výrazně by stoupla pravděpodobnost pro “Bearish variantu” a pokles do zóny 13-11 000 USD.

Buďte proto opatrní a sledujte tyto hladiny. V aktuální napjaté situaci stačí jedna horší zpráva z trhu pro spuštění velkého výprodeje (nebo růstu).

Budeme rádi pokud se v komentářích podělíte o Váš názor, v jaké fázi se aktuálně akciový a kryptoměnový trh nachází.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan
Hodnocení článku :
     

Veľmi dobrý článok, diky.

spot_img