Ripple expanduje s UBRI do země vycházejícího slunce

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Společnost Ripple v úterý (30. července) oznámila, že rozšířila svou výzkumnou iniciativu University Blockchain Research (UBRI), která byla zahájena v červnu 2018, do Japonska.

Co je UBRI?

UBRI je spolupráce mezi Ripple a nejlepšími univerzitami na celém světě v podpoře akademického výzkumu, technického rozvoje, inovacích v blockchainu, kryptoměn a digitálních plateb. Spolu s tím, že Ripple poskytuje finanční a technické prostředky univerzitním partnerům, tak spolupracuje se samotnými fakultami a studenty na výzkumu i technických projektech. Ripple spolupracuje s těmi univerzitami, které mají dobrou pověst pro výzkum v oblasti blockchain technologií, kryptoměn, kryptografie a v souvisejících oblastech.

Ripple říká, že jeho současnými partnery jsou: „akademické instituce:
1) s existujícími středisky praxe, fakultami a studenty, kteří jsou již aktivní a produktivní v souvisejících oborech;
2) které mají vysokou poptávku ze strany studentů a mají činnosti související, co jsou zaměřené na studenty;

3) které přinášejí různé perspektivy z celé řady akademických disciplín a technologií a
4) které přispívají k celkové geografické rozmanitosti programu. “

Ripple poskytuje těmto partnerům finanční pomoc, přístup k produktům Ripple a přístup ke klíčovým členům týmu této společnosti. Přestože počáteční finanční investice Ripple do UBRI je 50 milionů dolarů, tak bylo oznámeno, že mají v úmyslu přidělit další zdroje v průběhu vývoje tohoto programu.

Minulý měsíc společnost Ripple oznámila, že se zavázala používat UBRI k pomoci „špičkovým brazilským univerzitám, včetně University Sao Paulo a Fundação Getulio Vargas“.

Expanze UBRI do Japonska

Ripple ve své tiskové zprávě uvedl, že se tato iniciativa rozšířila do Japonska a že s přidáním nových japonských partnerů, včetně Kjótské univerzity a Tokijské univerzity, je nyní podporováno 33 univerzitních partnerů.

Katedra ekonomie na Tokijské univerzitě organizuje otevřené semináře týkající se blockchainu pro veřejnost. Kromě toho profesoři v rámci katedry provádějí výzkumné projekty na související témata, jako je vyvíjející se finanční systém a rámce pro regulaci a dohled nad využíváním krypto aktiv a blockchainu ve finančním odvětví. V rámci svého závazku podporovat budoucí generaci inovátorů bude Tokijská univerzita také poskytovat stipendia studentům zapojeným do výzkumu.

Eric van Miltenburg (Global Operations Ripple) tvrdí, že partneři univerzity budou i nadále zvyšovat pozitivní povědomí o transformačním dopadu, který bude mít blockchainová technologie na různá průmyslová odvětví. Jak průmysl roste, tak akademická obec hraje klíčovou roli při vydláždění cesty pro inovativní společnost a podnikatele využívající technologie blockchainu a digitálních aktiv. Rozšíření sítě UBRI po celém světě na širokou škálu univerzitních partnerů bude nadále podporovat a urychlovat vývoj technologie blockchainu a použití.

Závěr

To, že se krypto společnosti snaží dostat na univerzity a spolupracovat s nimi na akademické úrovni, není nic nového. Je to výborná možnost, jak relativně levně pracovat na výzkumu a inovacích. Zároveň je to dobrý nástroj pro vyhledávání nových potenciálních pracovníků, kteří mají potenciál. Myslím si, že v krypto průmyslu bude spolupráce na akademické úrovni čím dál častější. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře