Ripple expanduje s UBRI do země vycházejícího slunce

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Společnost Ripple v úterý (30. července) oznámila, že rozšířila svou výzkumnou iniciativu University Blockchain Research (UBRI), která byla zahájena v červnu 2018, do Japonska.

Co je UBRI?

UBRI je spolupráce mezi Ripple a nejlepšími univerzitami na celém světě v podpoře akademického výzkumu, technického rozvoje, inovacích v blockchainu, kryptoměn a digitálních plateb. Spolu s tím, že Ripple poskytuje finanční a technické prostředky univerzitním partnerům, tak spolupracuje se samotnými fakultami a studenty na výzkumu i technických projektech. Ripple spolupracuje s těmi univerzitami, které mají dobrou pověst pro výzkum v oblasti blockchain technologií, kryptoměn, kryptografie a v souvisejících oblastech.

Ripple říká, že jeho současnými partnery jsou: „akademické instituce:
1) s existujícími středisky praxe, fakultami a studenty, kteří jsou již aktivní a produktivní v souvisejících oborech;
2) které mají vysokou poptávku ze strany studentů a mají činnosti související, co jsou zaměřené na studenty;

3) které přinášejí různé perspektivy z celé řady akademických disciplín a technologií a
4) které přispívají k celkové geografické rozmanitosti programu. “

Ripple poskytuje těmto partnerům finanční pomoc, přístup k produktům Ripple a přístup ke klíčovým členům týmu této společnosti. Přestože počáteční finanční investice Ripple do UBRI je 50 milionů dolarů, tak bylo oznámeno, že mají v úmyslu přidělit další zdroje v průběhu vývoje tohoto programu.

Minulý měsíc společnost Ripple oznámila, že se zavázala používat UBRI k pomoci „špičkovým brazilským univerzitám, včetně University Sao Paulo a Fundação Getulio Vargas“.

Expanze UBRI do Japonska

Ripple ve své tiskové zprávě uvedl, že se tato iniciativa rozšířila do Japonska a že s přidáním nových japonských partnerů, včetně Kjótské univerzity a Tokijské univerzity, je nyní podporováno 33 univerzitních partnerů.

Katedra ekonomie na Tokijské univerzitě organizuje otevřené semináře týkající se blockchainu pro veřejnost. Kromě toho profesoři v rámci katedry provádějí výzkumné projekty na související témata, jako je vyvíjející se finanční systém a rámce pro regulaci a dohled nad využíváním krypto aktiv a blockchainu ve finančním odvětví. V rámci svého závazku podporovat budoucí generaci inovátorů bude Tokijská univerzita také poskytovat stipendia studentům zapojeným do výzkumu.

Eric van Miltenburg (Global Operations Ripple) tvrdí, že partneři univerzity budou i nadále zvyšovat pozitivní povědomí o transformačním dopadu, který bude mít blockchainová technologie na různá průmyslová odvětví. Jak průmysl roste, tak akademická obec hraje klíčovou roli při vydláždění cesty pro inovativní společnost a podnikatele využívající technologie blockchainu a digitálních aktiv. Rozšíření sítě UBRI po celém světě na širokou škálu univerzitních partnerů bude nadále podporovat a urychlovat vývoj technologie blockchainu a použití.

Závěr

To, že se krypto společnosti snaží dostat na univerzity a spolupracovat s nimi na akademické úrovni, není nic nového. Je to výborná možnost, jak relativně levně pracovat na výzkumu a inovacích. Zároveň je to dobrý nástroj pro vyhledávání nových potenciálních pracovníků, kteří mají potenciál. Myslím si, že v krypto průmyslu bude spolupráce na akademické úrovni čím dál častější. 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: