Regulátor pozastavil tři australské kryptofondy

5
(1)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Australský hlavní regulátor finančního trhu zadal prozatímní příkazy k zastavení tří fondů souvisejících s kryptoměnami, které mají být nabízeny drobným investorům. To vše z důvodu nevyhovujících stanovení cílového trhu (TMD).

V mediální zprávě ze 17. října místního času Australská komise pro cenné papíry a investice (ASIC) uvedla, že zadala prozatímní příkazy k zastavení u tří kryptofondů australského správce aktiv Holona, ​​které se samostatně zaměřují na investice do bitcoinů.

Určení cílového trhu

Určení cílového trhu je dokument, který popisuje, pro koho je produkt vhodný, na základě pravděpodobných potřeb, cílů a finanční situace a také toho, jak může být produkt distribuován, podle Invest Smart.

Mluvčí ASIC uvedl, že TMD jsou „příliš široké […] vzhledem k volatilitě a spekulativní povaze krypto trhů“.

Rovněž byly vyřčeny obavy, že Holon „nepřiměřeně nezvážil vlastnosti a rizika fondů při určování jejich cílových trhů“.

„ASIC vydal prozatímní příkazy, aby ochránil drobné investory před potenciálním investováním do fondů, které nemusí být vhodné pro jejich finanční cíle, situaci nebo potřeby.“

Příkaz bude platný 21 dní, pokud nebude zrušen dříve.

Co přesně ASIC požaduje

Specifika toho, co ASIC požadoval, aby Holon změnil, jsou nejasné a mluvčí ASIC neposkytl další podrobnosti. Regulátor však uvedl, že očekává, že Holon zváží obavy a podnikne okamžité kroky k zajištění souladu.

Prozatímní zastavení zabrání společnosti Holon sdílet PDS, poskytovat obecné rady ohledně fondů nebo vydávat akcie fondů drobným investorům.

Regulátor také očekává, že Holon vyřeší obavy „včas“, jinak bude vydán konečný příkaz k zastavení, ačkoli Holon bude mít příležitost podat návrhy před vydáním takového příkazu.

Mluvčí společnosti Holon uvedl, že společnost „v této fázi“ záležitost nekomentuje.

Fondy Holon

Fondy, nazvané Holon Bitcoin Fund, Holon Ethereum Fund a Holon FileCoin Fund, jsou všechny řízené investiční schémata, jejichž cílem je vystavit cenu odpovídající kryptoměny a fungují tak, že investoři sdružují peníze a na oplátku obdrží relativní podíl ve schématu.

V tomto případě jsou sdružené peníze použity k nákupu digitálního aktiva uvedeného ve fondu s úschovou spravovanou kryptoburzou Gemini, podle červencového blogu společnosti.

Závěr

Ve svém prohlášení ASIC uvedl, že považuje fondy za nevhodné pro široký cílový trh definovaný v TMD. Fondy Holon mají nyní možnost provést kroky k zajištění souladu. V opačném případě, bude zřejmě jejich činnost v zemi pozastavena i nadále.

Jsme nově i na LinkedIn, kde sdílíme nejlepší články. Směle nás tam můžete sledovat. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img