Regulátor: Binance představuje značné riziko

5
(9)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Britský finanční regulátor Financial Conduck Authority (FCA) uvedl, že kryptoburza Binance představuje značné riziko a nelze na ni účinně dohlížet. Co dalšího regulační orgány Spojeného království oznámily?

Temné mraky nad Binance

Britský finanční regulátor FCA v nedávném vyjádření uvedl, že kryptoměnová burza Binance představuje značné riziko. Regulátor se tak domnívá, že na firmu nelze účinně dohlížet. Se zprávou přišel zpravodajský portál Reuters.

Agentura uvádí, že FCA je značně znepokojen globálním dosahem a řadou služeb, které považuje za velmi rizikové. Britský regulační orgán řekl:

„Na základě dosavadních závazků firmy se FCA domnívá, že na společnost nelze účinně dohlížet. To je obzvláště znepokojivé v souvislosti s členstvím firmy v globální skupině, která nabízí komplexní a vysoce rizikové finanční produkty, které představují značné riziko pro spotřebitele.“

Mluvčí kryptoburzy Binance uvedl, že společnost splnila všechny požadavky a nadále spolupracuje s regulačními orgány, aby vyřešila veškeré dosud nevyřešené problémy. Mluvčí prohlásil:

„Vzhledem k tomu, že odvětví kryptoměn stále roste a vyvíjí se, jsme odhodláni spolupracovat s regulátory a tvůrci politik, které chrání spotřebitele, podporují inovace a posouvají náš průmysl vpřed.“

Objemy Binance byly v červnu letošního roku odhadovány mezi 11 až 38 miliardami amerických dolarů. Podle dokumentu FCA však britská pobočka Binance v současné době neprovádí regulované činnosti.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 47 885 USD dle KMC. Cena tokenu BNB se pohybuje okolo 473 USD.

Závěr

Kryptoměnová burza Binance je v posledních měsících pod neustálým dohledem regulačních orgánů, což na tuto společnost vrhá špatné stíny. Regulační tlaky tak nutí kryptoburzu k mnohem přísnějším pravidlům. Celou zprávu portálu Reuters si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Přidejte se také na náš nový discord server.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ozzyx
Hodnocení článku :
     

Souhlas, Binance není dobrou volbou, nic tam pořádně nefunguje, zlatý Kraken!

Tomas
Hodnocení článku :
     

Binance mi nevadí, i když teď už požaduje KYC pro nové klienty. Ale hlavně jejich SmartChain je super a také projekty na ní.

spot_img