Ray Dalio: Mám rád Bitcoin, ale vybral bych si raději zlato

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americký investor a miliardář Ray Dalio v nedávném rozhovoru uvedl, že Bitcoin je dobrým investičním nástrojem, zlato je však lepším uchovatelem hodnoty. Co dalšího prohlásil o kryptoměnách a drahém kovu?

Ray Dalio: Raději zlato než Bitcoin

Americký manažer hedgeových fondů a miliardář Ray Dalio během nedávného rozhovoru pro zpravodajský portál CNBC prohlásil, že by si raději vybral zlato než Bitcoin. Ačkoliv Dalio souhlasil, že tato dvě aktiva jsou si velmi podobná, rozhodně dává přednost drahému kovu. V rozhovoru prohlásil:

„Pokud mi přiložíte zbraň ke hlavě a řeknete, že si mohu vybrat pouze jedno, vybral bych si zlato.“

Dle jeho slov je Bitcoin ekvivalentem digitálního zlata, fyzické zlato má však dlouhou historii jako uchovatele hodnoty, díky čemuž je lepší než nejdůležitější kryptoměna světa. Zlato již ukázalo svoji historickou odolnost.

Bitcoin na druhé straně je skvělým investičním nástrojem, vysoká volatilita ale nemusí být příjemná pro každého. Ray Dalio již v minulosti prozradil, že vlastní velmi malé množství Bitcoinu. V květnovém rozhovoru pro CNBC uvedl:

„Vlastním velmi malé množství bicoinu. Nejsem velký majitel. Existují určitá aktiva, kterými chcete diverzifikovat své portfolio, a bitcoin je něco jako digitální zlato.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 43 572 USD dle KMC. Cena zlata se podle goldprice.org [1] pohybuje okolo 1 744 USD za oz.

Závěr

Ray Dalio se řadí mezi mnoho dalších miliardářů, kteří v minulosti byli velmi skeptičtí ke kryptoměnám. Postupem času si tito lidé vybudovali důvěru k nejdůležitější kryptoměně světa a stali se z nich její podporovatelé, ačkoliv stále tíhnou ke zlatu. Celý rozhovor si můžete přečíst či poslechnout pod přiloženým odkazem ZDE. [2]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: