Miliardář Ray Dalio: Vlastním nějaké bitcoiny

4.8
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americký miliardář a generální ředitel hedgeových fondů, Ray Dalio, se před nedávnem rozhovořil o hrozící globální dluhové krizi. Během rozhovoru se nezapomněl zmínit, že již nakoupil nějaké bitcoiny.

Ekonomická nejistota a Bitcoin

Zakladatel fondu Bridgewater Associates, Ray Dalio, se před nedávnem rozhovořil pro zpravodajský portál Coindesk. Rozhovor se týkal obav z vysoké inflace a hrozící globální dluhové krize způsobené pandemií koronaviru.

Ray Dalio zde uvedl, že americký dolar je na pokraji devalvace na úrovni naposledy zaznamenané v roce 1971 a že Čína ohrožuje pozici amerického dolaru jako světové rezervní měny. Ray Dalio také prozradil, že již vlastní nějaké bitcoiny. Americký miliardář v rozhovoru uvedl:

„V takovémto prostředí bitcoiny se svými vlastnostmi podobnými zlatu vypadají jako spořitelní prostředek stále atraktivněji. Osobně bych raději měl bitcoin než dluhopis.“

Hrozba vysoké inflace

Pandemie koronaviru Covid-19 způsobila ve světě vysoké výdaje. Vlády po celém světě chtějí odvrátit hospodářskou krizi stimulačními balíčky, což způsobilo ve finále inflaci okolo 4 %. Svět si tak zadělává na velké finanční problémy.

Podle Dalia lze překonat rostoucí dluh díky vyšší produktivitě. Ray Dalio prohlásil, že vše bude záviset na technologickém pokroku.

„Svět se bude měnit neuvěřitelně rychlým tempem. Kdokoli vyhraje technologický závod, vyhraje vše. Ekonomicky i vojensky. Takhle to bude vypadat příštích pět let.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 40 360 USD dle KMC.

Závěr

Ray Dalio zpočátku patřil mezi osoby, kteří o kryptoměnách pochybovaly, či je nebraly vůbec vážně. Jak ale postupoval čas, i Dalio otočil a vlastní nějaké množství bitcoinů. Ukazuje se tak, že mezi miliardáři existuje pravidlo pro adopci kryptoměn.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

Chytrý chlapec.

E15

Taková ta multimiliardářská klasika, napřed nakoupit, potom vyhypovat (na jejich místě bychom to nedělali jinak :-))) )

spot_img