Bitcoin je „velmi pravděpodobně“ vyvrhelem, tvrdí Ray Dalio

3.1
(41)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Magnát hedgeového fondu a miliardářský investor Ray Dalio zopakoval při nedávném rozhovoru své předpovědi ohledně možného „zákazu“ bitcoinů. 

Podle Dalia, zakladatele společnosti Bridgewater Associates, existuje „dobrá pravděpodobnost“, že se Bitcoin může stát „vyvrhelem“, a to podobným způsobem jako když americké úřady v roce 1933 nařídily zabavení veškerého zlata v privátním vlastnictví občanům i firmám. Když mluvil o své nadcházející knize, dodal:

“Myslím, že je velmi pravděpodobné, že za určitých okolností zakáží BTC, stejně jako bylo zakázáno zlato.”

Honba za monopolem

I když je pravděpodobné, že se něco takového stane, Dalio věří, že tomu tak není. S odvoláním na to, jak si vláda v minulosti snažila zachovat svoji nadvládu nad peněžní zásobou, Dalio tvrdí, že národní státy nechtějí, aby jim jiné měny, jako je Bitcoin, bránily v cestě.

“Každá země si cení svého monopolu na kontrolu nabídky a poptávky. Nechtějí, aby jiné peníze fungovaly nebo soutěžily, protože věci se mohou vymknout kontrole. “

Dalio také uvedl příklad z Indie. Tato země údajně připravuje návrh zákona, který se bude snažit zakázat kryptoměny a penalizovat obchodníky a těžaře.

„Co si myslím o Bitcoinu“

Načasování těchto prohlášení je zajímavé, zejména proto, že vycházejí ve stejnou dobu, co společnosti Bridgewater Associates vydala zprávu s názvem „Co si myslím o Bitcoinu“. Zpráva tvrdí, že bitcoiny by teoreticky mohly vzrůst minimálně o 160 %, pokud by se zásoby zlata diverzifikovaly ve prospěch Bitcoinu.

To však není vše. Dalio také vysvětlil, proč jsou kryptoměny mnohými považovány za „alternativu“.

“Bitcoin se osvědčil za posledních 10 let. Nebyl hacknut. je to alternativa peněz a v jistém smyslu zásobárna bohatství “

Závěr

Potenciální zákaz by mohl mít katastrofický dopad na poptávku po kryptoměnách. Navíc, kvůli nedostatečné právní jasnosti v této věci, mnoho kryptoskeptiků, přilévá olej do ohně. Jestli k tomu ale skutečně dojde, těžko říci.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.1 / 5. Počet hlasujících 41

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Magister peditum

Proto platí stejné doporučení, jako před sto lety. Nenechávejte to ležet na burze/v bance, kde na to stát dosáhne! Nemáš svůj klíč, nemáš bitcoin.

WannabeeP

Dnes ja každý hoax v obľube.
Ten istý Ray Dalio predpovedal v roku 2019 pre USA krach do dvoch rokov a totálny rozpad do 10 rokov. Mýslí si snáď , že nezávislá mena naplneniu tejto predpovede zabráni.
Ja si to nemyslím.

Pan Contras

Planý poplach, někdo chce vyvolat pokles a pořádně nakoupit. Tato informace mně nechávám klidným.

WannabeeP

Treba si uvedomiť, že:

1) Akciový trh nie je ekonomika ale miesto, kde bohatnú ničnerobiaci ľudia, ktorí si to nezaslúžia, pričom neprehliadnuteľne diskreditujú kapitalizmus.

2) Svetový robotník vyrába tovary a nadhodnotu, ktorá patrí kapitalistovi a metamorfózou sa robotník mení na svetového konzumenta, ktorý si tie isté tovary kupuje.

3) Svetový kapitalista môže vytlačiť ľubovoľné množstvo peňazí, tým ale zmení svet len k horšiemu.
a) znehodnotí úspory svetového robotníka i svoje
b) na ten istý kapitál musí kapitalista zálohovať namiesto 5000 dolárov pred 100 rokmi, dnes 500 000. Nič teda nezískal. Potvrdzuje len Zákon klesajúcej miery zisku.
c) kapitalista vytvára svet dlhu a systémom kreditov zadlžuje čoraz viac svetového robotníka – vytvára otroctvo dlhu

3) Klasický svetový kapitalista sa metamorfózou mení na monopolného kapitalistu, ktorý ako had požiera svoj vlastný chvost – likviduje klasický kapitalizmus ako kedysi tento likvidoval živnostníkov a malých podnikateľov.

KONIEC KAPITALIZMU SA BLÍŽI PRIČINENÍM SAMOTNÉHO KAPITALIZMU.

Quick

Podepsán: Karel Marx.

Jarek

Necháme se překvapit. Stát se může cokoliv. Osobně investuji všude tedy i do virtuálních měn, ale samozřejmě mám radši věci na které si člověk může sáhnout jako nemovitosti a drahé kovy. Ani akcie nejsou špatné, protože to také člověk vlastní část firmy která fyzicky existuje.
Pouze hlupák se upíná pouze na jednu věc a pak se jde věšet když ta jedna věc krachne.

Petr

Myslím také, bitcoin je ohromný žrout elektřiny. S růstem to bude stále horší. Z ekologického hlediska zcela zbytečné elektřiny, nejde již jen o zanedbatelný zlomek produkce. Velmi často se těží v rozvojových zemích, kde jí je docela málo. A bude to jistě dále narůstat. Takže zákaz vidím jako zcela logický. A asi i nezbytný, ekologové to budou zcela jistě prosazovat. Proč šetříme elektřinou a zateplujeme, když současně prudce vzrůstá zcela zbytečná spotřeba? Teď je to na úrovni cca velkoměsta. Může ta spotřeba vzrůst třeba na úroveň 10x vyšší??? Snadno by mohla a asi vzroste… A co potom? teď jsme tady a třeba do 3 let to může být mnohonásobně vyšší – třeba 10x. Co bude pak? Lze dovolit, aby ta spotřeba elektřiny vzrostla na úroveň 100 velkoměst??? Máme té elektřiny dost, abychom takto plýtvali na zbytné věci? Proč si myslíte, že to tedy nikdo nemůže chtít zakázat??? .

Maďar

Kéž by energetická spotřeba bitcoin byla na úrovni velkoměsta, jak píšete. Bohužel skutečnost je daleko horší.

Roční energetická potřeba provozu a těžby se odhaduje cca na úrovni dvojnásobku roční spotřeby celé České republiky.

Opravdu z ekologického hlediska naprosto nedává smysl honit se za úsporou energie, přechodem na elektromobilu, řešit zateplování budov a miliony dalších energetickych úsporných opatření, které mají účel snížit produkci CO2 a na druhou stranu naprosto zbůhdarma spotřebovávat miliony tun fosilních paliv ( většina těžby se bohužel odehrává v zemích využívajících fosilní paliva k výrobě energie) a do ovzduší tak produkovat milióny tun CO2.

Pokud se nic nezmění ve způsobu energetického pohonu tohoto systému ( podmínky využití např. jen “ekologické energie”) a jestli někdo skutečně z odpovědných osob pochopí a odhodlá se ke kroku toto řešit (a k tomuto zcela jistojistě dojde ), tak bohužel celá tato éra kryptoměn bude v historii zaznamenána je jako další ekonomická bublina jakých v historii najdeme spoustu počínaje Holandsko tulipanovou horečkou ze 16.století a konče dot.com manií počátkem tohoto století.

Na těchto bublinách taky vždy někdo vydělal, ale vedle toho rovněž byla spousta lidí co přišla o všechno.

Michael Saylor

Já si myslel totéž. Crypto ale staví celé bankovnictví a s ním statisíce bank s jejich klimatizovanými paláci a pobočkami plnými darmožroutů zcela mimo mísu. Dál bych viděl alternativu v podobě POS, či jiných možných řešení náhrady POW. A v neposlední řadě je ve vývoji několik slibných energetických řešení jako malé reaktory, kosmické solary, fúze… Btc to dle mne vyhrálo ve svém segmentu jako Brand, stejně jak Coca Cola v nápojích..

Pepe
Hodnocení článku :
     

Bitcoin je bezpečný , nebezpečné je ho mít jinde než u sebe.

Miloš Trpišovský

Nikdo ho nemůže zakázat maximálně zavede trestnost držení to ovšem je absolutně anonymní , jenom s nebude možno hýbat.. Žádný problém, držet klíč a až to zase bude beztrestný pak bude stát 10x tolik

spot_img