Bitcoin je „velmi pravděpodobně“ vyvrhelem, tvrdí Ray Dalio

3.1
(41)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Magnát hedgeového fondu a miliardářský investor Ray Dalio zopakoval při nedávném rozhovoru své předpovědi ohledně možného „zákazu“ bitcoinů. 

Podle Dalia, zakladatele společnosti Bridgewater Associates, existuje „dobrá pravděpodobnost“, že se Bitcoin může stát „vyvrhelem“, a to podobným způsobem jako když americké úřady v roce 1933 nařídily zabavení veškerého zlata v privátním vlastnictví občanům i firmám. Když mluvil o své nadcházející knize, dodal:

„Myslím, že je velmi pravděpodobné, že za určitých okolností zakáží BTC, stejně jako bylo zakázáno zlato.“

Honba za monopolem

I když je pravděpodobné, že se něco takového stane, Dalio věří, že tomu tak není. S odvoláním na to, jak si vláda v minulosti snažila zachovat svoji nadvládu nad peněžní zásobou, Dalio tvrdí, že národní státy nechtějí, aby jim jiné měny, jako je Bitcoin, bránily v cestě.

„Každá země si cení svého monopolu na kontrolu nabídky a poptávky. Nechtějí, aby jiné peníze fungovaly nebo soutěžily, protože věci se mohou vymknout kontrole. “

Dalio také uvedl příklad z Indie. Tato země údajně připravuje návrh zákona, který se bude snažit zakázat kryptoměny a penalizovat obchodníky a těžaře.

„Co si myslím o Bitcoinu“

Načasování těchto prohlášení je zajímavé, zejména proto, že vycházejí ve stejnou dobu, co společnosti Bridgewater Associates vydala zprávu s názvem „Co si myslím o Bitcoinu“. Zpráva tvrdí, že bitcoiny by teoreticky mohly vzrůst minimálně o 160 %, pokud by se zásoby zlata diverzifikovaly ve prospěch Bitcoinu.

To však není vše. Dalio také vysvětlil, proč jsou kryptoměny mnohými považovány za „alternativu“.

„Bitcoin se osvědčil za posledních 10 let. Nebyl hacknut. je to alternativa peněz a v jistém smyslu zásobárna bohatství “

Závěr

Potenciální zákaz by mohl mít katastrofický dopad na poptávku po kryptoměnách. Navíc, kvůli nedostatečné právní jasnosti v této věci, mnoho kryptoskeptiků, přilévá olej do ohně. Jestli k tomu ale skutečně dojde, těžko říci.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.1 / 5. Počet hlasujících 41

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: