Rakousko bude regulovat kryptoměny jako zlato

0
(0)

Zprávy a souhrny

Rakouský ministr financí Hartwig Löger se domnívá, že evropská kryptoregulace by měla být založena na pravidlech, jaká platí pro zlato. Ministerstvo financí zkoumá pravidla obchodování se zlatem a deriváty jako inspiraci pro vypracování nařízení o kryptoměnách pro Rakousko a Evropskou unii. 

Pravidla podobná zlatu a derivátům

Ministr financí Löger uvažuje o zavedení regulací kryptoměn založených na obchodních pravidlech, které se už zavedly v oblasti zlata a derivátů. Má to být způsob, jak zabránit tomu, aby kryptoměny byly použity k praní špinavých peněz. Informoval o tom Bloomberg v pátek 23. února.

Löger podle místní zpravodajské kanceláře Vienna.at hovořil s portugalským ministrem financí Mariem Centenem o svých plánech na kryptoregulace v EU. V průběhu setkání s Centenem mluvili o akčním plánu pro komisi Evropské unie v Bruselu. Ta vytvořila pracovní skupinu na přijetí návrhů EU týkajících se řešení kryptoměnových podvodů.

Löger se přitom odvolával na nedávno odhalené pyramidové schéma Optioment Bitcoin.
Pro Bloomberg prohlásil:

“Kryptoměny mají nemalý význam v boji proti praní špinavých peněz a financování terorismu. To je důležitý aspekt pro změny, které podporujeme. Potřebujeme větší důvěru a větší jistotu.” 

Ohlašovací povinnost

Účastníci kryptotrhu by měli mít povinnost identifikovat svoje protistrany a oznámit rakouskému Financial Market Authority (FMA) obchody vyšší než 10 000€. Podobně jako společnosti, které spravují velké množství hotovosti, zlata nebo šperků. Platformy na obchodování by měly být pod dohledem (FMA), dodal Löger.

Kromě toho by počáteční nabídky mincí (ICO) musela schválit FMA a předpisy proti manipulaci s trhem a obchodování s důvěrnými informacemi by se uplatňovaly na ICO, stejně tak jako na akcie a dluhopisy.

Vyjádření FMA

V tiskové zprávě z 23. února představitelé FMA Helmut Ettl a Klaus Kumpfmüller napsali, že vítají krok ministra financí Hartwiga Lögera, aby se kryptoměny jako Bitcoin podřídily regulaci a dohledu:

“Digitální měny jsou v podstatě fenoménem internetu a nabízejí se tam bez omezení, bez ohledu na státní hranice. Přeshraniční spolupráce je mimořádně důležitá i pro regulaci a dohled. Podporujeme řešení těchto otázek na evropské úrovni. Jsme samozřejmě ochotni poskytnout naše odborné znalosti řadě regulačních orgánů.” 

Regulační orgány Evropské unie zveřejnily v polovině února další sérii varování pro spotřebitele a upozorňovaly je na vysoká rizika a charakteristiky kryptoměnových cenových bublin.

Závěrem

Vidíme, že regulace kryptoměn jsou silným tématem nejen pro EU, ale i pro většinu světových vlád. To znamená, že kryptoměny jsou kolem nás a mají už silnou pozici. Jaký bude další vývoj? Uvidíme. My v Kryptomagazínu vás budeme i nadále informovat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: