Průzkum ukazuje, že retailoví investoři jsou více bullish na Cardano než na BTC

Zprávy a souhrny

Podle zveřejněných výsledků nedávného průzkumu kryptoměnového brokera Voyager Digital jsou retailoví investoři na burzách ve Spojených státech více než do vlajkové lodi kryptoměn (Bitcoinu – BTC) nakloněni investicím do Cardana (ADA).

Průzkum sentimentu společnosti Digital Asset Investor Sentiment, ukazuje, že 31,9 % oslovených investorů je nejvíce bullish na Cardanu, zatímco BTC si před ADA zvolilo 22.2 % dotazovaných.

Cardano na ATH

Výsledky přicházejí poté, co Cardano minulý měsíc dosáhlo svého historického maxima poblíž ceny 1,5 USD za minci a na krátký čas se v žebříčku kryptoměn dle tržní kapitalizace vyšvihlo na čtvrté místo.

Generální ředitel společnosti Voyager Digital, situaci okomentoval slovy:

„Samozřejmě, každý dnes mluví o bitcoinech, ale vidět Cardano, které se objevilo ještě před ním, bylo pro nás opravdu velkým překvapením“

Ehrlich dodal, že sentiment „demonstruje nadšení“, které mají uživatelé společnosti vůči kryptoaktivům. Vedle BTC byli investoři „nejvíce býčí“ na Ethereu (12,2 %) a na Polkadotu (6,3 %). Výsledky generálnímu řediteli také říkají, že rozmanitost ekosystémů kryptoměn vzrostla, protože investoři nyní mají na výběr více aktiv.

Zadavatelé průzkumu oslovili 1385 investorů ve Spojených státech a zjistili, že většina očekává, že se cena bitcoinů do konce tohoto měsíce bude obchodovat mezi 51 000 až 60 000 USD, přičemž 80 % respondentů plánuje kupovat každý měsíc nějaké BTC.

Digitální aktiva jsou nejlepší uchovatel hodnoty

60 % respondentů se vyjádřilo, že věří, že bitcoiny a další digitální aktiva představují největší úložiště hodnoty, zlato si vybralo 8 % dotazovaných, akcie 6 % a top-tier vládní dluhopisy pouhé 1 %. Výsledky průzkumu týkající se Cardana se do jisté míry očekávaly, protože letošní nárůst ceny o více než 500 % přilákal pozornost retailových investorů, neboť investor, který by vsadil svůj stimulační šek v hodnotě 1200 USD na ADA, by nyní měl více 40 000 $.

V letošním roce cena ADA vzrostla z přibližně 0,17 USD na 1,17 USD (údaj platný v době psaní článku) poté, co si Cardano prošlo korekcí z nového maxima poblíž 1,5 USD.

ADA USD
Zdroj: tradingview.com

Růstu ceny ADA mohla dosti dobře napomoci také jedna z velryb. Jak jsme nedávno informovali, tak dubajský investiční fond pro kryptoměny FD7 Ventures oznámil, že prodává bitcoiny v hodnotě 750 milionů dolarů, aby zvýšil své pozice v Cardanu a Polkadotu.

A do toho třeba minulý měsíc Gene Simmons, ikonický basista populární rockové banky Kiss, zveřejnil, že investoval 300 000 $ do Cardana (ADA) krátce poté, co oznámil pozice v jiných kryptoměnách, včetně BTC, ETH a DOGE.

Závěr

Cardano má jednoznačně velmi silnou komunitu skalních fanoušků, charismatického vůdce Charlese Hoskinsona, velmi dobrou míru decentralizace a vizi stát se jedním z nejlepších a nejpoužívanějších blockchainů. Nutno ovšem objektivně přiznat, že zatím těch projektů na jejich blockchainu je minimum, což by měl již brzy změnit plánovaný upgrade, který přinese možnost smart kontraktů. Pro mne i nadále zůstává součástí dlouhodobého portfolia a těším se na budoucnost.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: