Průzkum ukazuje, že retailoví investoři jsou více bullish na Cardano než na BTC

4.3
(15)

Zprávy a souhrny

Podle zveřejněných výsledků nedávného průzkumu kryptoměnového brokera Voyager Digital jsou retailoví investoři na burzách ve Spojených státech více než do vlajkové lodi kryptoměn (Bitcoinu – BTC) nakloněni investicím do Cardana (ADA).

Průzkum sentimentu společnosti Digital Asset Investor Sentiment, ukazuje, že 31,9 % oslovených investorů je nejvíce bullish na Cardanu, zatímco BTC si před ADA zvolilo 22.2 % dotazovaných.

Cardano na ATH

Výsledky přicházejí poté, co Cardano minulý měsíc dosáhlo svého historického maxima poblíž ceny 1,5 USD za minci a na krátký čas se v žebříčku kryptoměn dle tržní kapitalizace vyšvihlo na čtvrté místo.

Generální ředitel společnosti Voyager Digital, situaci okomentoval slovy:

“Samozřejmě, každý dnes mluví o bitcoinech, ale vidět Cardano, které se objevilo ještě před ním, bylo pro nás opravdu velkým překvapením”

Ehrlich dodal, že sentiment „demonstruje nadšení“, které mají uživatelé společnosti vůči kryptoaktivům. Vedle BTC byli investoři „nejvíce býčí“ na Ethereu (12,2 %) a na Polkadotu (6,3 %). Výsledky generálnímu řediteli také říkají, že rozmanitost ekosystémů kryptoměn vzrostla, protože investoři nyní mají na výběr více aktiv.

Zadavatelé průzkumu oslovili 1385 investorů ve Spojených státech a zjistili, že většina očekává, že se cena bitcoinů do konce tohoto měsíce bude obchodovat mezi 51 000 až 60 000 USD, přičemž 80 % respondentů plánuje kupovat každý měsíc nějaké BTC.

Digitální aktiva jsou nejlepší uchovatel hodnoty

60 % respondentů se vyjádřilo, že věří, že bitcoiny a další digitální aktiva představují největší úložiště hodnoty, zlato si vybralo 8 % dotazovaných, akcie 6 % a top-tier vládní dluhopisy pouhé 1 %. Výsledky průzkumu týkající se Cardana se do jisté míry očekávaly, protože letošní nárůst ceny o více než 500 % přilákal pozornost retailových investorů, neboť investor, který by vsadil svůj stimulační šek v hodnotě 1200 USD na ADA, by nyní měl více 40 000 $.

V letošním roce cena ADA vzrostla z přibližně 0,17 USD na 1,17 USD (údaj platný v době psaní článku) poté, co si Cardano prošlo korekcí z nového maxima poblíž 1,5 USD.

ADA USD
Zdroj: tradingview.com

Růstu ceny ADA mohla dosti dobře napomoci také jedna z velryb. Jak jsme nedávno informovali, tak dubajský investiční fond pro kryptoměny FD7 Ventures oznámil, že prodává bitcoiny v hodnotě 750 milionů dolarů, aby zvýšil své pozice v Cardanu a Polkadotu.

A do toho třeba minulý měsíc Gene Simmons, ikonický basista populární rockové banky Kiss, zveřejnil, že investoval 300 000 $ do Cardana (ADA) krátce poté, co oznámil pozice v jiných kryptoměnách, včetně BTC, ETH a DOGE.

Závěr

Cardano má jednoznačně velmi silnou komunitu skalních fanoušků, charismatického vůdce Charlese Hoskinsona, velmi dobrou míru decentralizace a vizi stát se jedním z nejlepších a nejpoužívanějších blockchainů. Nutno ovšem objektivně přiznat, že zatím těch projektů na jejich blockchainu je minimum, což by měl již brzy změnit plánovaný upgrade, který přinese možnost smart kontraktů. Pro mne i nadále zůstává součástí dlouhodobého portfolia a těším se na budoucnost.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

14 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
balbe

Retail je víc nakloněn do Cardana jen z důvodu vysoké ceny BTC .Psychologický je pro retail vlastnit něco celého než nějaký zlomek za vysokou cenu a retail nezajímá že Cardana je milionkrát víc než BTCnu , nezkušený retail si myslí že když BTC dosáhl tak vysoké sumy možná bude stát i jedno Cardano taky takovou sumu a proto si lepší koupí 100 tokenu Cardana než mini zlomek setin bitcoinu při tom na tom při korekci shoří jak papír .Krásná ukázka bylo slavné XRP kde dosáhlo vrcholu 3.9 usd kde plnou joudu se na tom spálilo a dodnes jsou v těžkých ztrátách kde XRP se nepřiblížilo ani polovině ceny jeho vrcholu za 3 roky a jak každý byl chytrý jak to rostlo XRP 100 dolarů či sesadí zastaralý btc XRP je budoucnost a banky podepisují smlouvy z Ripple a podobná hovna se tu psali .

Rad

Cardano poletí dál, a Xrp má čas, to vyletí během měsíce klidne o 10000%,můj třetí Bull run, v dubnu to začne a bude to rachot, kopie 2012-2014, navíc Eth přesně kopíruje BTC vše se zpožděním 4 roky,úplně přesně, takže až bude Eth okolo 18-22k, bude konec Altseason, Ada s Xrp to ukončí velkou jízdou i velkým pádem, to k tomu ale patří.

Michal

a nebo je to celé o něčem jiném …. a to o užitečnosti daného coinu

E15

A nebo je to spíš o pohádce o jeho užitečnosti.

Rob

Nutno podotknout, že BTC, XRP nebo ADA… Je rozdíl. Studujte to.

balbe

Prosím tě kdyby si byl chytrý tak moc dobře víš že 99% investoru ti kašle na rozdíly v technologii inovace smart kontrakty a jakou to bude mít budoucnost atd. Každému investorovy jde především o zisk je vůbec nezajímá jestli to má budoucnost a jaký to bude mít účel , to zajímá jen 1% bláznů co jinak většině jde jen nakoupit levně a prodat draho to je hlavní účel , většina investoru ti z vysoka sorry jako ale lidově řečeno sere na technologii různých kryptoměn .

Rad

Jestli si vážně myslíš že ETH bude stát 18K – 22K tak to ti přeji hodně štěstí , víš kolik by se muselo nasypat do ETH aby cena takhle vyšponovala ? přes 2 Biliony dolarů , kdo to tam nalije ? instituce určitě ne ty investují z 98% jen do bitcoinu , retail ? určitě ne po roce 2017 a výplachu už tam na vysoké ceny moc retailu nenalákáš , ETH se stává už i pro reatil příliš drahý proto své investici míří jinam jako Cardano Polkadot a podobné nesmysli , že Polkadot je inflační token z nekonečným počtem retail taky nezajímá , je zajímá že to je levné .

Rob

Asi máme odlišný názor na to, kdo je investor a kdo gambler. Investor se podle mě samozřejmě zajímá…

E15

No nevím nevím, takto “blbý” retail imho zase není. Podle mě je to celé o tom, že retail prostě chce minimálně desetinásobek a to se asi shodneme všichni, že pravděpodobnost, že BTC udělá ze 60tis desetinásobek, je poměrně malá (alespoň v dohledné době pár let). Na druhou stranu relativně náhodný atcoin udělá i dneska desetinásobek jako nic. Ale zrovna u Cardana tomu teda už taky moc nevěřím.

balbe

E15
Neplet si dva pojmy investor a spekulant jsou dva odlišné světy , na altcoinu shitcoinu nebo jak to nazvat si nemůžeš dovolit investici z dlouhodobého hlediska protože na tom z 99 % proděláš trencle .Už vidím jak si nějaký jouda bude spořit na důchod-5-10- 20 let v Cardanu Polkadotu nebo v Cosmosu či Batu či jiných nesmyslech protože je velká šance že za pár let tyhle šunty se vypaří a ani pes po nich neštěkne a můžou mít technologii kdo ví jakou .V akcii taky investoři investují z dlouhodobého hlediska několika let či desetiletí sám Buffet řekl ten kdo neinvestuje z dlouhodobého výhledu jako by ani neinvestoval a radši at neinvestuje vůbec .U altcoinu si z dlouhodobého hlediska nemůžeš dovolit investovat protože si na tom nabiješ tlamu, co s toho mám že mi nějaký shitcoin udělá 20 násobek a já jako retail tu šanci promrhám protože chci investovat dlouhodobě a ne spekulativně každý týden či měsíc , to retail inevstory nezajímá oni nejsou obchodníci oni přemýšlí jinak než spekulanti či zkušení investoři .

Rob

Nutno připomenout detail
Transakce chce levné retail

Jinak musím souhlasiti
Není nutné hloupým býti

David

myslim, ze to bylo kolem 3.3, ale i tak to smetlo plno lidi.

Zee Prime

„Samozřejmě, každý dnes mluví o bitcoinech, ale vidět Cardano, které se objevilo ještě před ním, bylo pro nás opravdu velkým překvapením“

WTF? Cardano se objevilo před Bitcoinem? V kterém paralelním vesmíru? Nebo je prostě pan Dintar nepříliš dobrým překladatelem, když tak přeložil tuto větu?:

“Of course, everyone is talking about Bitcoin these days, but seeing Cardano coming ahead of it was a really big surprise for us.”

Mně to zní spíše jako: “Samozřejmě dnes každý mluví o Bitcoinu, ale vidět Cardano, jak v preferencích předčí Bitcoin, bylo pro nás velkým překvapením.”.

Moje nervy…

kunděj

Jestli je retail bullish na Cardano,tak to nejspis znamena ze instituce nejsou (ti stejne kupuji v 99% BTC),problem retailu je ze vzdy prijde z krizkem po funuse az kdyz to udela XXX%.

Mick

Jestli ADA udělá v Africe velký pokrok. Vládní dohody o používaní ADY, jako že se to rýsuje velmi slibně, tak ADA tady bude dalších 10 let určitě. Hoskinson vidí ADU, jako Trilionovou. To znamená, že může podle dnešní kapitalizace trefit 30 dolarů za minci- toť pro hloupější znamená:, že bude na aktuálně dnešní hodnotě Bitcoinu. Takže vyloučit to nelze 🙂

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: