Průzkum Mastercard: 4 z 10 lidí chce kryptoměny

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávný průzkum platebního gigantu Mastercard odhalil, že 40 % dotázaných má v úmyslu používat kryptoměny pro platby v příštích několika letech. U mladší generace je toto procento samozřejmě ještě mnohem vyšší. Co dalšího zjistila společnost Mastercard?

Kryptoměnové platby na vzestupu a Mastercard

Průzkum ze 4. května 2021 nazvaný Spotřebitelská chuť k digitálním platbám dotázal více než 15 000 lidí z 18 zemích po celém světě. Společnost Mastercard tak ve svém průzkumu zjistila, že zájem o kryptoměnové platby je na vzestupu.

Na začátek je třeba podotknout, že podle indexu nových plateb společnosti Mastercard 93 % zákazníků uvažuje o nově vznikajících platbách, jako jsou biometrie, digitální měny, QR kódy a bezkontaktní platby. Necelých 90 % osobních transakcí na celém světě probíhá pak bezkontaktně.

Co se týče kryptoměn, mileniálové se obzvláště zabývají kryptoměnami, přičemž více než dvě třetiny souhlasí s tím, že jsou otevřenější k používání krypta. V průzkumu se dále uvádí, že 77 % mladší generace se chce dozvědět více o používání kryptoměn.

Mastercard mimo jiné uvádí, že nejvyšší zájem je o Bitcoin či Ethereum. Podle jejich slov je však stále třeba pracovat na zajištění výběru, ochrany a dodržování předpisů. Produktový ředitel Mastercard, Craig Vosburg, k otázce platebních metod budoucnosti prohlásil:

„Jak se díváme stále více dopředu, musíme i nadále umožňovat všechny možnosti, ať už v obchodě nebo online a zajistit, aby digitální ekonomika fungovala pro každého.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 803 USD dle KMC.

Závěr

Pandemie koronaviru ve světě způsobila boom digitalizace. Změnila způsob, jakým lidé přemýšlejí o digitálních platbách. Digitalizace a obavy z vysoké inflace se také dotkla kryptoměn, jejichž popularita mezi lidmi po celém světě neustále stoupá. Celý průzkum si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se připojit do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Dobrý den, odkaz na konci článku nefunguje.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: