Průzkum JPMorgan: Podle 61 % obchodníků bude AI nejvlivnější technologií v tradingu

4.5
(2)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podle 61 % ze 4 010 institucionálních obchodníků, kteří se zúčastnili průzkumu společnosti JPMorgan, je umělá inteligence považována za nejvlivnější technologii, která ovlivní budoucnost obchodování.

JPMorgan: AI překonala za poslední tři roky i mobilní aplikace

V nejnovějším průzkumu společnosti JPMorgan “e-Trading Edit: Insights from the Inside” 61 % z 4 010 oslovených institucionálních obchodníků v 65 zemích předpokládá, že se umělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) stanou v příštích třech letech technologiemi s největším dopadem na obchodování.

API integrace si udržela druhé místo

Po AI a ML získala integrace aplikačního programovacího rozhraní (API) 13 % preferencí respondentů jako jedna z významných technologií, které letos formují budoucnost obchodování.

Blockchain a kvantové počítače na konci žebříčku

Blockchain a kvantové počítače představují na základě preferencí respondentů 7 %. Mobilní obchodní aplikace a zpracování přirozeného jazyka (NLP) získaly na svou stranu pouze 6 % respondentů.

Nárůst důležitosti AI

Růst významu umělé inteligence lze přičíst jejím schopnostem v oblastech, které souvisí s obchodováním, a to včetně předpovědí obchodů a identifikace hrozeb pro náladu na trzích v reálném čase. Díky těmto funkcím se AI stává čím dál důležitějším nástrojem pro zlepšení rozhodovacích procesů a optimalizaci obchodních strategií na finančních trzích.

AI a kryptoměny

I přes rostoucí nadšení pro AI se však zdá, že institucionální investoři jsou obchodování s kryptoměnami naopak méně nakloněni, než před rokem či dvěma.

Podle výsledků průzkumu JPMorgan 78 % institucionálních obchodníků neplánuje v příštích pěti letech obchodovat s kryptoměnami, jako je Bitcoin. To odráží opatrný přístup k volatilnímu a stále se vyvíjejícímu trhu s kryptoměnami. K obavám institucionálních investorů pravděpodobně přispívají obavy z regulatorní nejistoty a stability trhu.

Přesto dochází k mírnému nárůstu procenta respondentů, kteří se zapojují do obchodování s kryptoměnami. 9 % respondentů uvedlo zapojení v roce 2024 ve srovnání s 8 % v roce 2023. To naznačuje, že malý, ale rostoucí segment je ochoten zkoumat příležitosti v oblasti kryptoměn navzdory převládající skepsi.

Závěr

Souhlasíte s výsledky průzkumu, které staví AI na čelo technologického pokroku v obchodování? Nebo si myslíte, že význam blockchainu je možná podhodnocený ve srovnání s jeho potenciálem? A jaký máte postoj k používání AI ve vašich obchodních strategiích?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img