JPMorgan: Pokud se bitcoin bude podobat zlatu, dosáhne 45 000 USD

4.6
(9)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle analytiků bankovního giganta JPMorgan by mohl Bitcoin v tomto roce dosáhnout hodnoty 45 000 dolarů, pokud by začal více připomínat zlato jak svým výkonnostním chováním, tak investiční strukturou.

JPMorgan a předpovědi ohledně BTC

Analytici z JPMorgan před nedávnem zveřejnili zprávu, ve které uvádí, že cena největší kryptoměny světa by mohla v letošním roce dosáhnout hranice 45 000 amerických dolarů, pokud bude přijat jako investiční nástroj srovnatelný se zlatem. Ve zprávě analytici uvádějí:

Investoři momentálně drží zlato pro investiční účely mimo centrální banky v hodnotě kolem 3 bilionů dolarů, což, pokud by bylo paralelně aplikováno na Bitcoin, představuje cenu 45 000 dolarů. Tato projekce je založena na předpokladu, že hodnota Bitcoinu se bude rovnat hodnotě zlata v portfoliích soukromých investorů…

Podle zprávy institucionální investoři vlastní zhruba 3 biliony dolarů zlata, což by pro Bitcoin mohla být dobrá zpráva. Pokud by Bitcoin začal více připomínat zlato jak cenovou výkonností, tak strukturou investic, jeho cena by mohla vystřelit až na 45 000 dolarů.

Nicméně JPMorgan považuje cenu 45 000 dolarů za Bitcoin jako horní limit, což naznačuje omezený potenciál pro aktivum za zvýšením poháněným zdvojnásobením nákladů na těžbu nebo produkci. Analytici také připomínají nadcházející halving, neboli snížení odměny těžařům, který proběhne již příští rok.

Přestože se výkonnost Bitcoinu od začátku roku 2023 jeví jako působivá, JPMorgan stále zaujímá opatrný postoj k digitálním aktivům. Analytici upozorňují na potenciální překážky způsobené regulacemi nejen ze strany Spojených států, narušeními v kryptoměnových bankovních sítích a dopady kolapsu burzy FTX.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 27 200 USD dle KMC.

Závěr

Kam se podle vás vyšplhá cena bitcoinu do konce roku? Podělte se s námi o své předpovědi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách nebo streamech. Celou zprávu JPMorgan naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Nezapomeňte se přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš Jedno

Jsem to asi nepochopil, ale bez kalkulacky je preci 3biliony/21mil neco kolem +-140tis. Doporucuji analytikum JPMorgan at se nauci vracet do stokoruny a jdou prodavat parky, pocty s velkymi cisly nejsou pro ne.

Investoři momentálně drží zlato pro investiční účely mimo centrální banky v hodnotě kolem 3 bilionů dolarů, což, pokud by bylo paralelně aplikováno na Bitcoin, představuje cenu 45 000 dolarů. Tato projekce je založena na předpokladu, že hodnota Bitcoinu se bude rovnat hodnotě zlata v portfoliích soukromých investorů…

Fantom

V roce 2021 odhadovali experti z JPM cenu BTC pro konec roku 2022 na 100k. Jsou to odborníci na slovo vzatí 😀

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Ten článek je nějaký podivný. Proč by se měla tržní kapitalizace BTC a zlata vyrovnat zrovna letos? Věřím, že k tomu jednou dojde, ale letos asi ještě ne. A jak píše kolega výše, tak ta částka taky nesouhlasí… 😀

Nemam
Hodnocení článku :
     

Jsem měl podvědomě za to, že cap zlata je řádově vyšší. Našel jsem si, že k dnešnímu dni to dělá něco mezi 10-15 biliony usd, takže, aby se cap zlata a btc vyrovnal, musel by mít btc minimálně přes 500 tis usd. To vypadá, že se tu objevila další scestná informace… Přitom nebylo vůbec složitý jí odhalit.

Bitcoin Cash to the moon Make Litecoin great again

Zřejmě je potřeba rozlišovat mezi množstvím, které “institucionální investoři vlastní” a množstvím všeho vytěženého zlata na Zemi. Mimochodem nad tímto celkovým množstvím nepanuje úplně jasná shoda, jsou to spíš odhady (a vlastně to asi ani není úplně důležité)

spot_img