Průzkum: 62 % institucí začne do roku investovat do kryptoměn

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nedávný průzkum provedený investiční společností Nickel Digital Asset Management uvádí, že 62 % institucionálních investorů hodlá v nejbližším roce investovat do kryptoměn. Co dalšího z průzkumu vychází?

Průzkum: Vstup institucionálních investorů

Nejnovější průzkum evropské investiční společnosti Nickel Digital Asset Management uvádí, že až 62 % světových institucionálních investorů s žádným kapitálem v kryptoměnách, uvedlo, že očekávají svoji první investici do krypta již v příštím roce.

Institucionální investoři a manažeři ze Spojených států amerických, Velké Británie, Francie, Německa a Spojených arabských emirátů byli dotazováni v online průzkumu mezi květnem až červnem letošního roku. Výsledky byly prezentovány nyní.

Podle průzkumu je hlavním důvodem první investice do kryptoměn (47 %) potenciální dlouhodobý nárůst kapitálu. Téměř 44 % respondentů uvedlo rostoucí důvěru v kryptoměny jako třídu digitální aktiv.

průzkumu dále vychází, že 41 % dotázaných bylo ochotno poprvé investovat do kryptoměn kvůli zlepšenému regulačnímu prostředí, zatímco 34 % považuje kryptoměny za dobré zajištění proti inflaci.

Výkonný ředitel společnosti Nickel Digital Asset Management, Henry Howell, uvedl:

„Není pochyb o tom, že se trh s kryptoměnovými aktivy stává stále více hlavním proudem v institucionálních sektorech a sektorech pro správu bohatství. Rostoucí institucionální přijetí je způsobeno hned několika faktory, včetně solidní výkonnosti trhu během COVID-19 krize.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 870 USD dle KMC.

Závěr

Institucionální investoři stále hledají cesty k dlouhodobému zvyšování příjmů. Vstup institucionálních investorů do kryptoměnového průmyslu způsobí velký boom. Co si o tom myslíte vy? Průzkum si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: