Prohlížeč Opera představil v Africe stablecoinovou peněženku MiniPay

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Webová platforma Opera odhalila své plány na spuštění non-custodial stablecoinové peněženky integrované do jejího mobilního webového prohlížeče, která bude zpřístupněna uživatelské základně v Africe. 

Dne 13. září představil poskytovatel webových služeb integraci peněženky MiniPay, postavenou na blockchainu Celo, která umožní uživatelům v Africe odesílat nebo přijímat stablecoiny pomocí jejich již existujících mobilních čísel.

Opera v Africe

Opera zahájila svou činnost v Africe před 17 lety a nyní má na kontinentu více než 100 milionů uživatelů. Spuštění MiniPay začne v nadcházejících měsících a nejprve v Nigérii.

Jørgen Arnesen, výkonný viceprezident pro mobilní zařízení Opery, uvedl, že:

Uživatelé v Nigérii, Keni, Ghaně a Jižní Africe naznačili přetrvávající obavy z vysokých poplatků, nespolehlivé doby provozuschopnosti služeb, nedostatečné transparentnosti ohledně průběhu transakcí a nedostatečného přístupu k mobilním datům.

Nová peněženka MiniPay bude fungovat s poplatky nižšími než cent a integrovanými a záložními peněženkami prostřednictvím přihlašovacích údajů uživatelů Google. 

Také se integrovala s místními platebními metodami, včetně Airtime a MPesa, spolu s tradičními bankovními převody, aby svým uživatelům umožnila přidávat a vybírat stablecoiny z peněženky do místní měny.

Arnesen řekl, že speciálně pro Afriku vyvinuli prohlížeč Opera Mini jako „jedinečnou technologii šetřící data, která uživatelům umožňuje procházet web a získat přístup k informacím, aniž by museli utrácet velkou část svého měsíčního příjmu“.

Celo má také silnou uživatelskou základnu v Africe a říká, že integrace „otevře dveře“ pro další dApps kompatibilní s Ethereem, které budou vytvořeny pro MiniPay.

Arnesen také zmínil, že při uvedení produktu na trh bude MiniPay podporovat stabilní aktiva Mento cUSD nebo Celo Dollar.

Tímto způsobem nepleteme uživatele s více měnami najednou, jak by tomu bylo v případě běžné kryptopeněženky.

Závěr

V dubnu tohoto roku Opera oznámila novou integraci generativní umělé inteligence (AI) do své tehdy nejnovější aktualizace prohlížeče. Funkce AI v prohlížeči, nazývaná AI Prompt, poskytuje uživatelům „kontextové výzvy“ pro webové stránky nebo zvýrazněný text. 

Loni v prosinci spustila sadu bezpečnostních nástrojů s cílem chránit uživatele před „zlomyslnými Web3 aktéry“.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img