Prohlížeč Brave slaví svůj první rok

5
(4)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Prohlížeč Brave oslaví zítra své první narozeniny od spuštění verze 1.0 dne 13. listopadu 2019. Přes různé problémy a skandály však dělá Brave opravdové pokroky.

Všechno nejlepší

Prohlížeč Brave slaví první rok od svého spuštění a všichni v jeho týmu mohou rozhodně slavit. Od spuštění verze 1.0 se klíčové metriky růstu soukromí celého prohlížeče, který pohání technologie blockchain, podstatně zvýšily.

Podle posledního oznámení společnosti Brave na svém blogu má prohlížeč oficiálně 20,5 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Oproti minulému roku, kdy počet aktivních uživatelů dosahoval téměř 8,7 milionů uživatelů, se toto číslo zdvojnásobilo.

Prohlížeč Firefox má v současné době okolo 200 milionů aktivních uživatelů. Číslo s aktivními uživateli by mohlo být ještě mnohem vyšší, pokud by společnost Brave nečelila problémům s narušením soukromí z počátku letošního roku.

Popularita webového prohlížeče

Prohlížeč Brave se stal populární kvůli vestavěné kontrole zobrazovaných reklam. Pokud se uživatel přihlásí ke sledování reklam, bude za tuto svou činnost odměněn v tokenu BAT. Uživatelům se podařilo vygenerovat za pouhý rok BAT v hodnotě 4,6 milionů amerických dolarů.

Nárůst popularity v kryptoměnové komunitě také způsobilo partnerství s kryptoměnovými společnostmi jako Binance, Gemini nebo Travala.com. Spojením sil s týmem Brave přivedli k prohlížeči nové lidi.

V době psaní článku se cena tokenu BAT pohybuje okolo 0,20 USD dle KMC. Webový prohlížeč si můžete stáhnout pod přiloženým odkazem ZDE.

Závěr

Prohlížeč Brave používám od konce minulého roku a mohu říci, že jsem nadmíru spokojen. Vestavěná blokace reklam a rychlejší načítání webových stránek z něj udělali prohlížeč číslo jedna na mém počítači. Webový prohlížeč má opravdu co nabídnout, před sebou má však ještě dlouhou cestu.

Používáte webový prohlížeč Brave na svém počítači či mobilu i vy?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jari

Perfektně blokuje reklamy na youtube.

Reklama: