Proč jsou sportovní sázky na vzestupu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Nová kryptoměnová burza dnes oznámena • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Meme token zalistován na kryptoburze Poloniex, cena vyletěla o 100 % • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin se nyní obchoduje v...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

K jednomu z největších trhů ve Velké Británii patří bezesporu sportovní hazardní hry. S možností expanze do USA může navíc dojít k dalšímu obrovskému růstu. Pro příklad, jak se sportovnímu sázení daří, nemusíme chodit daleko. Denise Coates, výkonná ředitelka a spoluzakladatelka webu pro sportovní hry Bet 365, vydělala za poslední tři roky více než 1 miliardu dolarů.

Vliv internetu

Vždyť také v loňském roce byla společnost Bet 365 největším daňovým plátcem v celé Velké Británii. Sportovní sázky jsou zkrátka na vzestupu již mnoho let a tento stav nevykazuje žádné známky zpomalení, spíše právě naopak.

S příchodem internetu došlo ke změnám prakticky ve všech průmyslových odvětvích po celém světě a ani odvětví sportovních her se v tomto neliší. V dnešní době není totiž nic snazšího než sázet na sportovní události. Zatímco v minulosti bylo nutné navštívit sázkovou kancelář, dnes může každý sázet z pohodlí svého domova jen s použitím mobilního telefonu nebo počítače. To vše během pár minut.

S tímto pokrokem se objevily nové možnosti sázení. Vsadit se dá prakticky na všechno – např. počet rohů, počet žlutých karet, atd. Tento dramatický nárůst sázení vedl k vyšším a vyšším ziskům, což má za následek, že rapidně vzrostl počet marketingových kampaní. Ten kdo sleduje sport v televizi, je neustále bombardován různými reklamami, které vám nabízejí nejnovější kurzy ve sportovních utkáních.

Závislost

Ani toto sázení se však neobejde bez problémů. Hazardní hry a sázení na sportovní utkání již potrápily život mnoha lidí kvůli závislosti. Stále se tedy diskutuje o tom, jak jednotlivé vlády budou tento problém řešit. Pokud však vezmeme v potaz to, že např. Bet 365 byl největším plátcem daní ve Velké Británii, nemůžeme se divit, že se britská vláda o nějaké jasné regulace příliš nezajímá.

Stalo se tak částečně až poté, co britský politik a ministr zdravotnictví a sociální péče, Matt Hancock, označil sázení za sociální pohromu. Ministerstvo pro digitalizaci, kulturu, média a sport (DCMS) ve Velké Británii snížilo maximální vklad v pevných sázkových terminálech ze 100 GBP na 2 GBP.

Je prostor pro růst?

Jednou z největších výzev pro odvětví sportovních hazardních her je v současné době americký trh. Po mnoho let byly online hazardní hry omezovány ze strany většiny států USA. Tento fakt se však může velmi brzy změnit. V mnoha těchto státech se totiž uvažuje o legalizaci těchto online hazardních her.

Spojené státy představují obrovský trh a také zde existuje velká poptávka po tomto odvětví. Proto se také mnoho předních webů pro online hazardní hry snaží proniknout na tento obrovský trh.

Závěr

Internet má bezesporu obrovský vliv na vzestupu online sportovního sázení. To, co kdysi bývalo zábavou návštěvníků sázkových kanceláří, se dnes stává ve Velké Británii obrovským byznysem. Při tomto boomu však existují rizika, která je třeba pečlivě sledovat, a to zejména účinky závislosti.

Zajímavé bude ovšem sledovat i to, jak se bude tomuto odvětví dařit v době, kdy prakticky celý svět sužuje pandemie koronaviru.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře