Problém Credit Suisse přináší kryptoměnám dobré i špatné zprávy

5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Po nedávném krachu několika amerických bank se dostala do vážných problémů i švýcarská Credit Suisse. Ona tedy měla problémy již dlouhodobě, ale nyní problém vygradoval a i přes rychlou půjčku od Švýcarské národní banky došlo k dohodě o prodeji. Akvizice společností UBS přináší pro kryptoměny dobré, ale i špatné zprávy.

Pro finanční sektor je pád takovéto banky rozhodně negativním signálem. Banka se 167letou historií, která celosvětově zaměstnává více než 50 000 lidí a jejíž hodnota se ještě nedávno odhadovala na 80 miliard USD, se nyní prodává za 3,25 miliardy USD. Navíc se prodává za silné finanční podpory státu. A prodává se konkurentovi, kterého musel stát v roce 2008 taktéž zachraňovat.

To vše jsou paradoxy, které mají i negativní vliv na kryptoměny. Banky jsou totiž stále důležitým partnerem pro kryptoměnové společnosti. A jestliže jsou v krizi, tak se rozhodně nebudou pouštět do spolupráce v rizikovém odvětví, za které je krypto stále považováno.

Má to i svá pozitiva

Současný problém Credit Suisse a dalších bank má pro krypto i svá pozitiva. Část investorů mění svojí strategii a hledá kam vložit svůj kapitál. A tak i přes nepříznivá makroekonomická čísla se kryptoměnám daří a od začátku roku vzrostly o více než 70 %. Spekuluje se i o počátku býčího trhu. S ohledem na blížící se halving bitcoinu by to bylo i možné.

Závěr

Pád banky není nic hezkého. O problémech Credit Suisse se mluvilo již dlouho, ale nikdo si nedokázal představit jak kritický ten problém je. Další často zmiňovanou problémovou bankou je Deutsche Bank (DB). Ta si za poslední dva týdny odepsala z akcií více než 20 % hodnoty. DB je největší německá banka a zaměstnává více než 85 000 lidí.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img