Prezident SEC: Ethereum není cenný papír

0
SEC

Podle Coin Center předseda komise pro cenné papíry (SEC) Jay Clayton potvrdil, že Ethereum a další podobné kryptoměny nejsou podle práva USA cennými papíry.

Coin Center minulý rok ve spolupráci s Tedem Buddem zaslali Claytonovi dopis s dotazem, zda souhlasí s tvrzením ředitele firemních financí SEC Williama Hinmana. Hinman ve svém projevu řekl, že ETH „v jeho současném stavu“ – na rozdíl od jeho distribuce přes ICO – nebude regulován jako cenný papír (security).

Ve své odpovědi ze dne 7. března prezident Clayton také uvedl, že definice digitálního zdroje jako cenného papíru není „statická“ a může se v průběhu času měnit.

Status cenného papíru nemusí být trvalý

Dále uvedl, že digitální aktivum, které je zpočátku cenným papírem, by mohlo časem změnit svůj účel, „kdyby bylo digitální aktivum později nabídnuto a prodáno takovým způsobem, aby již tuto definici nesplňovalo.“

Samozřejmě je možný i opačný proces, co není dnes security, může být v budoucnu.

Blýská se na lepší časy

Na konci loňského roku Clayton také řekl, že ICO „může být efektivní“, ale „zákony o cenných papírech musí být respektovány“. Komisař Hester M. Peirce zase nedávno hovořil ve prospěch samoregulace trhu kryptoměn.

Co číst dále?

[KRÁTKÁ ZPRÁVA] Coinbase Pro přidává obchodování s novým altcoinem – Právě probíhá pumpa

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na