Prezident Salvadoru podepsal zákon o zrušení daně z technologických inovací – býčí zpráva pro BTC?

5
(6)

Zatímco některé země, jako například Spojené státy, nadále omezují inovativní technologie, mezi něž patří Bitcoin a kryptoměny, jiné latinskoamerické země (například Salvador) se snaží podpořit růst svého technologického průmyslu.

Nayib Bukele, prezident Salvadoru a velký příznivec bitcoinu, nedávno podepsal zákon, který odstraňuje zdanění technologických inovací v zemi. Zákon o pobídkách pro inovace a technologickou výrobu (ITMI) odhalil široké spektrum odvětví, na která se úplné odstranění daní vztahuje.

Salvador se snaží přilákat technologické firmy

Salvador se tak vydává úplně odlišnou cestou, než například americká administrativa. Ta naopak uvažuje o vysokých daňových odvody z technologických inovací (včetně těžby kryptoměn). Tento nový zákon by mohl přilákat další společnosti zaměřené na inovace, které přinesou zemi další rozvoj.

Dne 4. května Nayib Bukele, prezident Salvadoru, oznámil přijetí zákona, který ruší daně z inovativních technologií, včetně tvorby softwaru, kódování, umělé inteligence a dalších oborů.

Zákon, který Bukele podepsal, osvobodí tyto technologie od fiskálních daní nejméně na dobu 15 let. Kromě toho zahrnuje odstranění daně z kapitálových výnosů, která se platí při realizace zisku z prodeje majetku.

Návrh zákona schválilo 19. dubna salvadorské zákonodárné shromáždění. Pro se během 103. plenárního zasedání zákonodárného sboru vyjádřilo 69 hlasů, nikdo nebyl proti.

Kongresmanka Elisa Rosalesová během plenárního zasedání uvedla, že nové zákonodárné shromáždění a výkonná moc pracují na tom, aby se země stala lídrem v Latinské Americe v oblasti technologické výroby.

Uděluje se pět pobídek na 15 let a nestanovujeme minimální výši investice, protože chceme podpořit všechny tyto StartUpy.

Salvador ve snaze zlepšit svou ekonomiku vsadil na nové technologie

Tento nově podepsaný zákon je jen jednou z mnoha snah, které salvadorský prezident prosazuje pro technologický růst a rozvoj země.

V lednu 2023 přinesl časopis Forbes India zprávu, v níž se uvádí, že Salvador vytvořil právní rámec a proces pro vydávání dluhopisů krytých bitcoinem, známých také jako “vulkanické dluhopisy”.

Ty mají sloužit pro splácení státního dluhu, rozvoj infrastruktury pro těžbu bitcoinů či financování výstavby projektu nazvaného Bitcoin City.

Úsilí Nayib Bukeleho vybudovat v zemi poblíž sopky Conchagua Bitcoin city bude exponenciálně škálovat těžební aktivity BTC ze strany korporací. Energie potřebná k těžbě bude pocházet přímo ze sopky, která generuje hydrotermální energii.

Závěr

Zákon, který podepsal Nayib Bukele, by mohl podpořit růst a technologický rozvoj země. Díky zákonu o nulových daních, který se vztahuje na výše v článku zmíněná odvětví, mají inovativní společnosti se sídlem v zahraničí více než velkorysou pobídku k tomu, aby přesunuly své aktivity do Salvadoru.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan Vališ

Je to borec!

Duck
Hodnocení článku :
     

Takhle se to dělá když jedeš all-in, velkej frajer.. snad to nedojebe nebo nevzdá. Jednou budou velmoce salvadoru závidět

0ma

Kéž by se toto dělo i jinde, bohužel jinde vládnou banky a ty toto nedopustí…

spot_img