Prezident Bukele: Pokud Salvador uspěje, všechny země ho budou následovat

5
(6)

Salvadorský probitcoinový prezident Nayib Bukele pokračuje v obraně své administrativy a odráží kritiku těch, kteří chtějí zvrátit jeho sociálně-ekonomickou a bitcoinovou agendu.

V nedávno zveřejněném článku se zabýval FUDem o Bitcoinu (BTC) v Salvadoru. Bukele pranýřoval takzvané mocné elity světa a ty, kteří pro ně pracují, za to, že se snaží překroutit pravdu o jeho zemi.

Salvadoru se daří

Jedenačtyřicetiletý vůdce dále označil četné příběhy, které některá média zveřejňují o tom, jak Bitcoin zničil ekonomiku jeho národa, za “falešné”. I kdyby Salvador prodělal 50 milionů dolarů prodejem Bitcoinu, (jak autoři těchto články tvrdili), bylo od nich krajně hloupé tvrdit, že taková částka může zničit ekonomiku národa.

Salvador je relativně chudá země, ale jen v roce 2021 vyprodukoval zboží a služby za 28 miliard dolarů. Představa, že by ztráta 50 milionů dolarů, tedy méně než 0,2 % HDP, zničila nebo dokonce ochudila ekonomiku země, je prostě pošetilá.

Podle Bukeleho je absurdní, že mezinárodní média prosazují taková ignorantská tvrzení. Místo toho by se měla zaměřit na masivní pozitivní změny, které jeho administrativa přinesla. Vyzdvihl zejména 37% nárůst příjmů země a 95% snížení kriminality v uplynulém roce pod jeho vedením.

Mimochodem prezident Nayib Bukele nedávno získal 86% hodnocení v průzkumu 12 latinskoamerických zemí. To z něj činí nejoblíbenějšího vůdce v regionu. A too navzdory údajnému porušování práv a zprávám o rozsáhlých protibitcoinových protestech v Salvadoru.

Na závěr prezident vyzval své kritiky, aby “přestali s guerillovým zemědělstvím” v Salvadoru. Pozval je, aby se raději přijeli podívat na transformaci země na vlastní oči.

El Salvador je konečným králotvůrcem ekonomické svobody, finanční suverenity, odolnosti proti cenzuře, nenásilného začleňování aktiv, tisku peněz, devalvace a lidí, kteří tahají za nitky. Pokud Salvador uspěje, mnoho zemí bude jeho příkladu následovat. Pokud Salvador selže, žádná země ho následovat nebude. Chápou to, a proto s námi tak tvrdě bojují.

Závěr

Nejnovější komentáře přišly v době, co Salvador minulý týden splatil dluhopisy v hodnotě 800 milionů dolarů plus úroky. V sérii tweetů se pak prezident Bukele pustil do mezinárodního zpravodajství za to, že předtím ve “stovkách článků” informovalo o tom, že země kvůli své sázce na bitcoiny své závazky nesplácí.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img