Navzdory pesimistickým vyhlídkám Salvador splácí své dluhopisy

4.8
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Prezident El Salvadoru Nayib Bukele společně s vládou oznámil, že země zaplatila svůj dluhopis ve výši 800 milionů amerických dolarů plus úrok. Splacení dluhopisu přichází navzdory pesimistickým vyhlídkám a názorům mnoha subjektů.

Bitcoin a splacení dluhopisu v El Salvadoru

Prezident země Nayib Bukele a ministr financí Alejandro Zelaya před nedávnem oznámili, že El Salvador úspěšně splatil svůj dluhopis ve výši 800 milionů dolarů plus úroky. Toto vyrovnání dluhu přichází navzdory obavám, že země bude kvůli svým operacím s bitcoiny čelit finančním potížím. Ministr financí El Salvadoru Alejandro Zelaya oznámil

Kvůli dezinformační kampani některých národních a mezinárodních médií oznamujeme, že v tento den jsme dokončili platbu dluhopisu z roku 2023 za 800 milionů dolarů plus úroky.

Prezident Bukele vyrovnání dluhopisu oznámil také ve svém příspěvku na Twitteru, kde osočil mezinárodní mainstreamová média, která informaci nerozšířila dále.

Prezident El Salvadoru se odvolal na článek v The New York Times, který tvrdil, že rozhodnutí země koupit bitcoin na makroekonomické úrovni mohlo poškodit jeho měnový systém a znemožnit splacení dluhu. Přesto Bukele prohlásil, že se podařilo dluhopis splatit bez nutnosti jednat s Mezinárodním měnovým fondem.

Generální ředitel globální kryptoměnové burzy Binance, Changpeng Zhao, poblahopřál Bukelemu a El Salvadoru splnění finančních závazků. Dluhopis byl splatný 23. ledna.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 22 645 USD dle KMC.

Závěr

El Salvador přijal bitcoin jako své zákonné platidlo již v září roku 2021. Od té doby se na tento latinskoamerický stát snesl pohled mnoha organizací a významných osobností světa financí. Co si o tom myslíte vy? Jak vnímáte kroky Nayiba Bukeleho? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Celé znění prezidenta si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img