MMF navrhuje globální regulace pro kryptoměny

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Mezinárodní měnový fond (MMF) ve svém nedávné zprávě navrhuje, aby ve světě vznikly přísné a rovné regulace pro všechny kryptoměnové aktéry na celém světě. Co dalšího uvádí MMF ve svém návrhu?

MMF chce globální regulační pravidla

S rostoucí popularitou kryptoměn po celém světě roste také volání ze strany vlád a dalších orgánů po regulaci kryptoměnového průmyslu. Globální regulační pravidla pro kryptoměny chce mimo jiné Mezinárodní měnový fond. Ve zprávě MMF se například uvádí:

“Kryptoměny existují již více než deset let, ale teprve nyní se snahy o jejich regulaci přesunuly na vrchol politické agendy. Částečně je to proto, že teprve v posledních několika letech se kryptoměnová aktiva posunula z okrajových produktů při hledání účelu k většímu mainstreamovému zastoupení.”

Podle MMF se v současné době snaží regulační orgány a další vládní segmenty porozumět kryptoměnovému průmyslu. Regulace by se vztahovaly i na těžaře kvůli energetické náročnosti a životnímu prostředí. MMF dále uvádí:

“Regulátoři bojují s tím, aby udrželi tempo vzhledem k nataženým zdrojům a mnoha dalším prioritám. Monitorování kryptoměnových trhů je velmi obtížné, protože data jsou nejednotná a regulační orgány považují za složité mít přehled o tisících aktérech, kteří nemusí podléhat typickým požadavkům na zveřejnění či podání zpráv.”

Ačkoliv je kryptoměnový průmysl mladý, některé země již upravují legislativu. Některé země však zastávají stále negativní postoj ke kryptoměnovému průmyslu. V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 18 809 USD dle KMC.

Závěr

Co si o regulaci kryptoměn myslíte vy? Mají podle vás vzniknout globální regulační pravidla? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů. Na celou zprávu Mezinárodního měnového fondu o globálních regulačních pravidlech se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img