[ZPRÁVY] Převést 99 milionů USD v LTC stálo 40 centů a trvalo 2,5 minuty

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Převést 99 milionů USD v LTC stálo 0.40 USD a trvalo 2,5 minuty – Iránská centrální banka zakázala kryptoměny – Tchaj-wan chce mít přísnější regulace kryptoměn do listopadu – Tron se chystá na velký airdrop pro držitele ETH – Síť Lightning Network již má 2000 uzlů – Kryptoměny nabývají na popularitě na Balkáně, kde zatím nejsou regulace – Největší dubajská banka má šeky na bázi blockchainu – Fintech profesionálové věří, že blockchain je převratný vynález – Banka JP Morgan testuje vlastní blockchain

Zpráva dne

Převod 99 milionů USD v Litecoinech mezi dvěma peněženkami přitahuje pozornost médií. Identita zúčastněných stran v transakci není známa. Všichni byli ohromeni údaji, které ukazují, že vypořádání transakce trvalo pouhých 2,5 minuty a stálo jen 0,40 USD v poplatcích za převod těžařům. Businessinsider.com (v EN)

Tip redakce: Vše o kryptoměně Litecoin

Regulace

Z důvodu údajných obav z praní špinavých peněz zakázala centrální banka Íránu (CBI) bankám v zemi, aby nabízely služby kryptoburzám nebo kryptosměnárnám. CCN.com (v EN)

Tchajvanský ministr spravedlnosti Qiu Taisan vyzval k zavedení předpisů pro regulaci kryptoměn v zájmu prevence praní špinavých peněz. Mělo by k tomu dojít do listopadu tohoto roku. CCN.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Regulace a kryptoměny

Kryptoměny a ICO

V březnu byl TRX jedním z nejvýkonnějších altcoinů. Airdrop 30 milionů TRX žetonů bude pro komunitu okolo Etherea způsobem, jak poděkovat za podporu během fáze ERC20. Ti, kteří mají od 1. ledna 2018 více než 1 ETH, obdrží náhodné množství TRX – mezi 10 a 100 žetony. Celková hodnota žetonů se v běžných cenách pohybuje kolem 1,6 milionů USD. NewsBTC.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Co je kryptoměna Tron?

Síť Lightning Network téměř zdvojnásobila svou kapacitu během minulých dvou týdnů. Data ukazující aktuální aktivitu sítě uvádějí síťovou kapacitu 148 milionů USD. Pro porovnání uvádíme čísla k 10. dubnu, kdy se celková hodnota pohybovala kolem 80 milionů dolarů. V jednom okamžiku bylo k dispozici více než 2000 aktivních veřejných uzlů pro zpracování transakcí, které lze potvrdit téměř okamžitě za poplatek nižší než jeden satoshi (podle velikosti). Navíc síť dosáhla 7000 aktivních kanálů. Bitcoinist.com (v EN)

Kryptoměny získávají popularitu v pobaltských státech, kde ještě nebyla zavedena žádná komplexní pravidla pro jejich regulaci. Podniky z různých odvětví, včetně nemovitostí, online obchodu, pohostinského průmyslu a dokonce i zdravotní péče, využívají kryptoměnových plateb. Některé společnosti z regionu již nabízejí své služby na celém světě. Bitcoin.com (v EN)

Byznys

Největší dubajská banka – Emirates NBD zahajuje vydávání vlastních šeků, založených na blockchainu, tzv. „Check Chain“, které podstatně omezí podvody spojené s klasickými šeky. Bitcoinist.com (v EN)

Nový průzkum společnosti Intrinsic Insights potvrzuje, že odborníci na technologii pevně věří, že technologie blockchainu způsobí v průběhu let stejné změny, jako internet.  TheMerkle.com (v EN)

Největší americká banka JPMorgan Chase & Co testovala novou blockchainovou platformu pro vydávání finančních nástrojů. K testování se připojily i další velké společnosti, které usilují o zjednodušení úrokových plateb, vypořádání a dalších procesů. Coinidol.com (v EN)

Tip redakce: Blockchain neví o tom, že Bitcoin je mrtvý

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: