[PŘEHLED TRHU] Krypto už zase padá – Bitcoinu dochází palivo – Pro altcoiny je to KATASTROFA

9
S2e18_Bill_supreme

Aaaaa je to tu. Další větší pohyb trhu. Tentokrát směrem dolů. Bitcoin se po otestování hladiny 9000 $ otočil a aktuální weekly svíce je už dost nepříjemně červená. Dočkáme se po čtyřech měsících nepřetržitého stoupání prvního většího dumpu?

Bitcoin již delší dobu vykazuje známky únavy. A není se čemu divit! Vždyť se po posledním otestování dna na hladině 3200 $ prakticky nezastavil. 200% růst během čtyř měsíců je skvělý výsledek.

Nedávno jsem se bavil s jedním zkušeným traderem a ten řekl něco ve smyslu:

„Je to hra na vzorce chování. Bitcoin stoupá, pak trochu klesne a lidé panicky prodají. Za chvíli už ale zase letí nahoru. Následuje další malý pokles, lidé jsou již ostražitější a sledují, co se bude dít. A zase to letí nahoru. Nakonec si na to všichni zvyknou a korekce začnou ignorovat. Teprve potom může přijít ta pravá korekce.“

1D BTC/USD - Bitstamp
1D BTC/USD – Bitstamp

Mohlo by vás zajímat: [SPEKULUJEME] Bitcoin na logaritmickém grafu – Máme problém?

Dává to smysl. Každý dump testuje vůli lidí držet BTC a každá pumpa zvětšuje FOMO efekt. Dnes už nakupují i ​​lidé, kteří si kryptoměny poslední rok vůbec nevšímali. Kamarádi mi říkají, jak měli nakoupit za 3000 $, zjišťují, na které burze jsou nejlepší podmínky (já doporučuji Coinbase Pro).

Toto mi velmi připomíná rok 2017. Až na to, že už není rok 2017! Růst z minulosti rozhodně nezaručuje, že to bude stejně vypadat i v budoucnosti. A většina odborníků se více méně shoduje, že na další velký 1000% hype je trochu brzy.

Takže dejte si pozor na emoce, zbytečně příliš neriskujte, raději si nastavte stoploss. Vždy pak můžete nakoupit níže. Stačí jen sledovat trh.

Altcoinpokalypsa

Ale ještě tu máme altcoiny. Většina altcoinů se vyznačuje vyšší volatilitou a ve velké míře jsou ovlivněny Bitcoinem. Pokud velký šéf zavelí nahoru, jdou nahoru. Platí to však i naopak. To je zjevné už z letmého pohledu na KMcap.

Zde platí, že čím více daný altcoin v minulosti rostl, tím větší bude jeho pád. Dokazuje to například Bitcoin SV, který dnes klesl o 20 %. Cardano zaznamenalo 10% propad, Ethereum –9 %, XRP –8 %, Bcash –9 %, Litecoin –8 %. To je výrazně horší než čtyři procenta, o které dnes přišel Bitcoin.

A co je nejdůležitější, Bitcoin pravděpodobně ještě neskončil. Momentálně se zachytil na relativně silném supportu na hladině 8400 $, ale propad na kulatých 8000 $ je dost pravděpodobný. To by mohlo způsobit další výprodeje na trhu s altcoiny.

Kontroverzní: Roger Ver a Tone Vays se vsadili o 10 000 USD – Slush Pool to možná rozhodl způsobil rozruch

Závěr

Co tedy dělat? Pokud se podíváme na podobné situace v roce 2019, nákup byl vždy správná volba. Takto to však určitě nepůjde donekonečna (viz třetí odstavec). Moje rada je, udělejte si pořádnou technickou analýzu coinů, které držíte, hledejte obchody s dobrým RRR a dodržujte zásady money managementu. To vám zaručí, že z dlouhodobého hlediska neproděláte.

Je prakticky nemožné předpovědět, kterým směrem se pohne trh. Je důležité být si vědom všech možností a včas reagovat. Nic jako „nakoupím dole a prodám nahoře“ neexistuje. Dávejte si pozor na emoce a budete mít šanci vydělat na burze s kryptoměnami.

Co číst dál?

[ANALÝZA] BTC, ETH, TRX, EOS – ve znamení růstu

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

9
Komentujte

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PavelLukasKudrnaRobJindra Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Host
Petr

Ať to klidně jde dolů je mi to jedno. Pořád jsem celkově 52% v plusu. Alespoň bych zase přikoupil.

Petr
Host
Petr

A jako katastrofu bych to teda určitě neviděl 😀

Jindra
Host
Jindra

Vidíš, já jsem 50 % v mínusu, takže potřebuju, aby to pokračovalo plynule na dvojnásobnou cenu. Holt nákup začátečníka na maximálních cenách 2017/2018.

Pavel
Host
Pavel

Klobouk dolů… museli to být nervy, když Bitcoin stál cca 3.000 USD. Popravdě, já jsem nasranej, když jsem v mínusu 10%, ale je to o zkušenostech a ty zatím takové nemám, jsem v kryptu jen 6 měsíců a je to nový cyklus…

P.S.: Podle mě není vůbec problém kdy Bitcoin koupit, ale kdy ho prodat…

Rob
Host
Rob

Já bych to nehrotil. Trh je maličký, navíc většinou tvořený BTC. Jedná se stále o malý sektor technologického odvětví, vyznačující se porodními bolestmi. Investování v altcoinech je samozřejmě extrémně nebezpečné, ale ono to chce ve skutečnosti rozum do hrsti a hlavně se vzdělávat, protože investice bez vzdělávání neexistuje. Impulsivní skratkovité jednání na trzích bez rozvahy je forma gamblingu s ohromným rizikem stráty. Při všech těch SCAM mincích bez potenciálu je téměř jistotou, že gambler o své prostředky jednoduše přijde. Bohužel… A jakmile se vyfiltruje pár mincí na úrovni kapitalizace BTC, pomocí kterých bude možné diverzifikovat, uvidíte, že se grafy altcoinů… Číst vice »

Rob
Host
Rob

A ještě bych znovu omlel jednu věc. Všimněte si, jak neustále porovnáváme cenu BTC s dolarem. Díváme se na hodnotu BTC skrze optiku dolaru nebo jiné národní měny. V dobách, kdy bude lidstvo muset nalézt hodnotu skutečně v samotném bitcoinu, se na podobných BTC/USD grafech odehrají ukrutná zvěrstva, ale přitom nikdo nebude ve skutečnosti znát hodnotu ani jednoho, neboť fiat měny v té době zažijí hyperinflaci, čímž se tato optika (skrze fiat) zcela vyřadí ze hry. A to způsobí pořádné zmatky u lidí. Vycházím z jediného faktu: FIAT je smrtelný, zatímco bitcoin tu prostě pořád bude. Neustále bude existovat. Komu… Číst vice »

Kudrna
Host
Kudrna

Až takle špatně to s FIAT fakt nevidím, dovolím si říci, že FIAT tu bude navždy v nějaké formě, kdežto o BTC bych to netvrdil. Jasně technicky budou mince BTC v peněženkách navždy, ale tu těžkou konkurenci ostattních kryptoměn BTC neustojí. A pokud bychom se hypoteticky přesunuli do doby pádu světové ekonomiky (otázka nezní zda k tomu dojte ale kdy) tak opravdu nevím co by se muselo odehrát v rámci celosvětového dění aby došlo k tomu k masivní výměně FIAT za krypto.Lidé se nejsou schpopni domluvit na záchraně této planety naopak si pod sebou dále vesele podřezávají větev. Hodnota je… Číst vice »

Kudrna
Host
Kudrna

Omlouvám se za skepsi, kterou sem tam vložil, zrovna sem zhlédnul ten film a nějak mě nakoplo. Pokud jste film neviděli tak tady je odkaz, VOREL FILM official channel: https://www.youtube.com/watch?v=F1CCdFPh7hA

Lukas
Host
Lukas

tak pomerne malou korekci oznacite za KATASTROFU a pak v jinem clanku napisete, ze 40% je korekce 😀 schiza