[PŘEHLED TRHU] Jednou jsi dole, jednou nahoře – Pondělní růst jsme neudrželi

0
(0)
Myslím, že dnešní vývoj trhu si zaslouží komentář. Za posledních 24 hodin jsme byli svědky menšího výkyvu hodnoty Bitcoinu (podobně reagovali i altcoiny). Trh nedokázal udržet pondělní růst a dnes v noci jsme dokonce otestovali krátkodobou trendline (světle zelená).Disclaimer: Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Slouží pouze k vytvoření denního přehledu vývoje trhu a představení různých scénářů vývoje trhu v budoucnosti. Jednotlivé díly si budou protiřečit. Pro profesionální rady založené na technické analýze, navštivte prosím web Trading11.com.

Mohlo by vás zajímat: 7 matematických problémů tisíciletí. Na řešení je vypsaná odměna 1 000 000 dolarů

Bitcoin stále drží trend

Bitcoin se oproti dolaru drží v krátkodobém uptrendu. Postupně stoupá už více než měsíc a nezdá se, že by měl v plánu přestat. Vzhledem k 4H timeframe to začíná vypadat, jako by se držel v jakémsi obchodním kanálu. Tento kanál byl sice několikrát shora proražen, no BTC se do něj vždy rychle vrátil a pokračoval směrem ke dnu (zelená).

4h BTC/USD - Bitfinex
4h BTC/USD – Bitfinex

Strop tvoří dvě stoupající TL paralelní se zelenou TL, které vyznačují dvě resistence. Pokud nám vydrží stoupající trend, můžeme předpokládat, že Bitcoin v průběhu tohoto týdne dosáhne klíčovou resistenční hladinu 6800 $, se kterou za poslední měsíc zápasil už dvakrát. V případě překonání této hladiny se nám otevře cesta k 7tisícovým úrovním.

Doporučuji nastudovat: Vše o formaci trojúhelník (v ní se na 1D TF nachází Bitcoin)

Analýza na 4h timeframe souhlasí s 1D timeframe, na kterém se nám vykreslil trojúhelník (resp. Falling Vedge – záleží na tom, koho se zeptáte). Tak jako tak, 6800 $ je klíčová hodnota a její překonání by teoreticky mohlo ukončit letošní downtrend.

Závěr

Já osobně jsem se už vzdal myšlenky, že se tato situace vyřeší předčasně. Budeme si muset počkat, než se Bitcoin po zelené trendline vyšplhá ke klíčovým hodnotám. V případě prolomení zelené TL by nás měla podržet střednědobá stoupající TL (viz včerejší přehled trhu). To by ale rozuzlení situace posunulo až na začátek listopadu.

Už aby tohle čekání skončilo.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Samuel S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr

Myslet si že přijede vlak a všichni svorně nasednou a pak vyjede do výšin je hloupost. Vždy po zabetonování dna přijde ještě vyplach od hejlu . A až poté můžem do kopců ale pozor písmeno W je pravděpodobné a proto dává i druhou šanci .

spot_img