[PŘEHLED TRHU] Rýsuje se skvělá příležitost na burze! – Udržíme včerejší růst?

0
(0)

Včera se konečně něco stalo! Bitcoin pomalu roste a v pondělí po týdnu překonal rezistenci na hladině 6650 $. Otestování této ceny v posledních 7 dnech způsobovalo výprodeje. Velké množství traderů využívá obchodování na páku a pozice uzavírá už při pohybu o 1-2 %.

V dnešním přehledu se přesuneme na nižší – 4h timeframe, kde se dějí velmi zajímavé věci.

Disclaimer: Tento článek není možné považovat za investiční poradenství. Slouží jen na vytvoření denního přehledu vývoje trhu a představení různych scénářů vývoje trhu v budoucnosti. Jednotlivé díly si budou protiřečit. Pokud chcete profesionální rady založené na technické analýze, navštivte prosím web Trading11.com.

Až včera jsme se konečně dočkali výraznějšího růstu. Bitcoin okolo osmé ráno nastartoval růst a následující 4h svíčka se uzavřela téměř přesně na 6650 $. V dalších čtyřech hodinách (12:00 – 16:00) jsme dosáhli nové lokální maximum 6730 $ a po zbytek dne už cena padala.

Korekční pohyb pokračuje i dnes. V čase psaní tohoto článku testujeme rezistenci. Úspěšný test a následný odraz nám otevře cestu k hladině 6800 $. S touto rezistencí má Bitcoin velmi velké problémy. Už dva pokusy o její proražení skončily neúspěšně.

Krátkodobá UP trendline zatím drží

4h BTC/USD - Bitfinex
4h BTC/USD – Bitfinex

Při pohledu na 4h graf můžu konstatovat jedno. Od Bitcoinu se v nejbližší době nedají očekávat nějaké větší pohyby směrem nahoru. Jakákoli zajímavá pumpa by totiž prorazila (snad) všechny klíčové rezistence a hlavně, šli bysme proti dlouhodobému trendu, který je jednoznačně klesající (tmavěčervená trendline).

Dobrou zprávou však je, že krátkodobá stoupající trendová linie (světlozelená trendline) zatím krásně drží. Je to už dobrý měsíc, co jsme byli na posledním lokálním minimu – 6000 $ (viz dlouhodobý graf dole). Od té doby pěkně stoupáme a na 4h grafe se nám vytvořil jasný krátkodobý uptrend.

Úspešné otestování rezistence na hladině 6650 $ by Bitcoinu dodalo potřebné momentum k dalšímu růstu a dokonce i k překonání dlouhodobé trendline! Za předpokladu, že se udržíme nad 6650 $, by k této události mělo dojít v nejbližších dnech. Pokud ne, podrží nás krátkodobá UP TL a chléb se bude lámat nejpozději za týden.

Může vás zajímat: Získejte 310 BTC (45 milionů korun) za vyřešení hádanky!

Máme očekávat pumpu a MOON?

Co se bude dít, pokud konečně porazíme downtrend? Nuž, můžeme očekávat zvýšení volatility. Avšak já osobně si myslím, že pohyby Bitcoinu budou i nadále relativně pomalé a pravděpodobně klesající TL ještě několikrát otestujeme, než se definitivně vydáme nahoru.

Není teda vyloučené, že po překonání downtrendu budeme ještě nějakou chvíli padat a klesající TL se stane naším dnem. Další support nám též bude tvořit střednědobá stoupající TL (tmavězelená), která je tvořena lokálními minimi na daily grafu (viz graf dole).

1D BTC/USD - Bitfinex
1D BTC/USD – Bitfinex

Větší zisky slibuje trh s altcoiny

Pevně věřím, že v nejbližších týdnech se konečně zvýši volatilita trhu. Ať už Bitcoin půjde nahoru nebo dolů, bude to zajímavá jízda. Doporučuji teda poohlídnout se po zajímavých altcoinech a svědomitě sledovat, v jaké situaci se nacházejí.

Zajímavými altcoiny myslím kryptoměny, které jsou „výrazně“ podhodnocené, anebo výrazně nadhodnocené. Pokud se Bitcoin výrazněji pohne směrem nahoru, podhodnocené altcoiny vystřelí. Některé možná i o desítky procent. Vstupem do long pozic tak můžete vydělat výrazně víc než držením Bitcoinu. Obzvláště jestli obchodujete na páku.

Na druhé straně, pokud Bitcoin padne (úplně postačí náhlý pokles o 100-150 $), některé nadhodnocené alty mohou slušně padnout. Shortováním těchto coinů (doporučuji regulovaného brokera RoboMarkets) vyděláte mnohem více než shortováním Bitcoinu.

Ono to v podstatě dává smysl. Nenapsal jsem nic nové, chtěl jsem jen upozornit, že další výrazný pohyb se blíží. Na burze platí, že štěstí přeje připraveným. Nepodceňte to.

Které altcoiny vybrat? Bohužel, v tomto nemám takovou jistotu, abych vám dokázal radit. Hlavně proto, že altcoiny v poslední době vůbec neobchoduji (není čas) a zajímá mě hlavně Bitcoin. Pokud si nejste jistí, zda byste uměli správně zanalyzovat grafy kryptoměn, doporučuji si přečíst tyto články:

Analyzujte hlavně 4h grafy. Tento timeframe by měl být nejdůležitější, jelikož právě na něm se momentálně láme Bitcoin. Případně sledujte analýzy altů na Trading11 (ale to už víte).

Naše nejnovější video:

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš šéfredaktor Samuel S. 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img