[Přehled trhu] Bitcoinová dominance na dvouletém maximu – altcoiny dále krvácejí!

0
(0)

Zprávy a souhrny

V tomto článku si krátce shrneme aktuální situaci na trhu kryptoměn. Ústředním tématem posledních měsíců není jen onen prudký růst Bitcoinu. Neméně podstatný je také propad altcoinů a související nárůst dominance BTC, zatímco altcoiny krvácejí.

Kryptoměny krvácejí

Zatímco Bitcoin a hrstka dalších kryptoměn výrazně roste, ty ostatní jsou na tom o poznání hůř. Mezitím, co Bitcoin krásně rostl, altcoiny spíše stagnují a co se týče párů s BTC, jsou v downtrendech. Na 3měsíčním grafu Etherea vidíte, že ačkoli jeho cena je aktuálně dokonce mírně výše, než před 3 měsíci, oproti Bitcoinu je ve velmi citelné ztrátě.

eth, graf

A ještě mnohem horší situace je na většině ostatních altcoinů. Níže například vidíte Cardano (ADA), které za poslední 3 měsíce přišlo o více než polovinu ceny v páru s Bitcoinem. Nebudeme tedy vůbc přehánět, když napíšeme, že altcoiny krvácejí, a to výrazně.

ADA, GRAF

Bitcoinová dominance v maximech

Propady altcoinů a růst dominance BTC jsou dvě strany téže mince. Dle portálu Kryptoholer je nyní podíl Bitcoinu na celové tržní kapitalizaci kryptoměn na dvouletém maximu. Dále se zde uvádí:

„Zatímco graf Bitcoinu, který všichni denně sledujeme, zaznamenal v dosavadní části roku 2019 velmi prudký růst, altcoiny jsou o poznání “klidnější”.“

No pravda je, že altcoiny krvácejí především oproti Bitcoinu. V korunové hodnotě ten pád není až tak velký a ve většině případů jsme stále oproti lednovým hodnotám v plusu. V době přípravy článku se Bitcoin obchoduje za cca 11 700 $. Jeho dominance sahá k 69,6 %, což je nejvíc od jara 2017.

Je růst BTC u konce?

Všechny nás těď samozřejmě zajímá, co bude dál. Co předvede Bitcoin a kdy se vrátí růstová nálada i do zbytku trhu? Kryptoanalytik Dave Wave například řekl, že nedávný bitcoinový parabolický běh pravděpodobně skončil.

Naproti tomu tu máme například článek z portálu Coindesk, který hlásá, že Bitcoin je připravený na retest letošního maxima. Coindesk uvádí:

„Bitcoin se dívá na sever a denní graf udává průnik z medvědího kanálu po šestitýdenní korekci. Opakování maxim nad 13 000 dolarů by mohlo být ve hře.“

Závěr

Bitcoin byl letos prudce růstový a altcoiny nechal daleko za sebou. Aktuálně se dominance BTC nachází na dvouletém maximu a altcoiny stále krvácí. Také dnes řada z nich klesá o několik procent, zatímco Bitcoin je v mírném zisku. Dejte nám vědět do komentářů, zda podle vás tento trend bude pokračovat i nadále.

Co číst dále?

Přibližně 300 adres drží 80% všech USDT coinů

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: