[Přehled trhu] Bitcoinová dominance na dvouletém maximu – altcoiny dále krvácejí!

2
krvácejí, altcoiny kreslený, katastrofa, bomba,

V tomto článku si krátce shrneme aktuální situaci na trhu kryptoměn. Ústředním tématem posledních měsíců není jen onen prudký růst Bitcoinu. Neméně podstatný je také propad altcoinů a související nárůst dominance BTC, zatímco altcoiny krvácejí.

Kryptoměny krvácejí

Zatímco Bitcoin a hrstka dalších kryptoměn výrazně roste, ty ostatní jsou na tom o poznání hůř. Mezitím, co Bitcoin krásně rostl, altcoiny spíše stagnují a co se týče párů s BTC, jsou v downtrendech. Na 3měsíčním grafu Etherea vidíte, že ačkoli jeho cena je aktuálně dokonce mírně výše, než před 3 měsíci, oproti Bitcoinu je ve velmi citelné ztrátě.

eth, graf

A ještě mnohem horší situace je na většině ostatních altcoinů. Níže například vidíte Cardano (ADA), které za poslední 3 měsíce přišlo o více než polovinu ceny v páru s Bitcoinem. Nebudeme tedy vůbc přehánět, když napíšeme, že altcoiny krvácejí, a to výrazně.

ADA, GRAF

Bitcoinová dominance v maximech

Propady altcoinů a růst dominance BTC jsou dvě strany téže mince. Dle portálu Kryptoholer je nyní podíl Bitcoinu na celové tržní kapitalizaci kryptoměn na dvouletém maximu. Dále se zde uvádí:

„Zatímco graf Bitcoinu, který všichni denně sledujeme, zaznamenal v dosavadní části roku 2019 velmi prudký růst, altcoiny jsou o poznání “klidnější”.“

No pravda je, že altcoiny krvácejí především oproti Bitcoinu. V korunové hodnotě ten pád není až tak velký a ve většině případů jsme stále oproti lednovým hodnotám v plusu. V době přípravy článku se Bitcoin obchoduje za cca 11 700 $. Jeho dominance sahá k 69,6 %, což je nejvíc od jara 2017.

Je růst BTC u konce?

Všechny nás těď samozřejmě zajímá, co bude dál. Co předvede Bitcoin a kdy se vrátí růstová nálada i do zbytku trhu? Kryptoanalytik Dave Wave například řekl, že nedávný bitcoinový parabolický běh pravděpodobně skončil.

Naproti tomu tu máme například článek z portálu Coindesk, který hlásá, že Bitcoin je připravený na retest letošního maxima. Coindesk uvádí:

„Bitcoin se dívá na sever a denní graf udává průnik z medvědího kanálu po šestitýdenní korekci. Opakování maxim nad 13 000 dolarů by mohlo být ve hře.“

Závěr

Bitcoin byl letos prudce růstový a altcoiny nechal daleko za sebou. Aktuálně se dominance BTC nachází na dvouletém maximu a altcoiny stále krvácí. Také dnes řada z nich klesá o několik procent, zatímco Bitcoin je v mírném zisku. Dejte nám vědět do komentářů, zda podle vás tento trend bude pokračovat i nadále.

Co číst dále?

Přibližně 300 adres drží 80% všech USDT coinů

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ČechKokršpaněl Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

Napíšu to asi takhle je správné aby bylo 2 400 altcoinu na tak malý trh ? malý trh taky znamená menší počet investorů a když své investice všichni rozdělí do 2 400 altcoinu tak je už předem jasné že to nemůže fungovat. Každý si vsadí na toho svého koně a v duchu doufá že se k němu někdo přidá a tím jeho kryptoměnu vytlačí nahoru ale takhle to prostě fungovat nemůže protože kryptoměn je pomalu víc jak investorů do kryptoměn , proto musí altcoiny projít pořádnou čistkou . Uvědomte si čím méně altcoinu tím líp protože většina investoru rozdělí své… Číst vice »

Čech
Host
Čech

Opravdu se divim, že ten kytka všude šíří jeho stupidní moudra a vy ho v tom jeste podporujete.