[PŘEHLED TRHU] Ethereum pod 100$!!! – Bcash vs. Bitcoin SV flippening je tu! – Bitcoin se zatím drží

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...

Dnes se na trhu s kryptoměnami vytvořila velmi zajímavá situace. Kromě masivního výprodeje, který s přestávkami trvá již sedm dní, se zajímavé věci ději hlavně mezi dvěma forky Bitcoinu. Jde samozřejmě o Bitcoin Cash (ABC) a Bitcoin SV.

Disclaimer: Tento článek nelze považovat za investiční poradenství. Slouží pouze k vytvoření denního přehledu vývoje trhu a na představení různých scénářů vývoje trhu v budoucnosti. Pro profesionální rady založené na technické analýze, navštivte prosím web Trading11.com.

O těchto dvou kryptoměnách jsme na našem webu psali již několikrát. Posuďte sami, jak moc se od té doby situace změnila:

(článek pokračuje pod odkazem)

Bitcoin SV vs. Bitcoin Cash – Boj pokračuje

Bitcoin Cash (ABC) – na pokraji totálního krachu

Necelých deset dní stačilo k tomu, aby Bitcoin Cash klesl o dalších 33 % a umožnil tak Bitcoin SV forku zaútočit na jeho pozici. V současnosti je Bcash ještě stále na pátém místě v žebříčku coinmarketcap (i když na paty mu šlape už i EOS). Při současné hodnotě 120 $ a s kapitalizací přesahující dvě miliardy dolarů, však už rozhodně nejde o high-cap coin. Bitcoin Cash ztratil během měsíce neuvěřitelných 80 % ze své hodnoty a nezdá se, že by měl v nejbližších dnech tento trend otočit.

bitcoin cash
4h BCH/USD – Bitfinex

Mohlo by vás zajímat: Waves updatoval aplikaci a nyní jeho cena roste

Situace kolem Bitcoin Cash je opravdu velmi špatná a pokles ceny již pocítil i jeho blockchain. Největší konkurencí tohoto coinu je již několikrát zmíněný Bitcoin SV. Obě kryptoměny se těží pomocí stejného algoritmu (SHA-256) a pohled na výkon obou sítí můžeme brát jako indikátor dalšího vývoje na burze.

bch vs bsv
Zdroj: https://cash.coin.dance/blocks/hashrate

V případě, že bude padat i nadále samotný Bitcoin, můžeme očekávat další pokles ceny BCH možná až na úroveň 50 $.

Tip redakce: [Finance] Rebalancování portfolia eliminuje riziko tzv. směřování do nebezpečné zóny

Bitcoin SV – proti proudu

Bitcoin SV je v současnosti jeden z mála coinů, které plavou proti proudu a nabírají na hodnotě, zatímco zbytek trhu klesá. Respektive, alespoň stagnuje.

Bitcoin SV se pohybuje v intervalu 85 – 115 $. Dnes, po dalším velkém propadu Bitcoin Cash, jsme zaznamenali + 25% pumpu, během níž BSV na malou chvíli v kapitalizaci předběhl dokonce i EOS.

bitcoin sv
4h BSV/USD – Bifinex

Při pohledu na graf BSV je každému obchodníkovi jasné že:

  1. BSV je velmi mladý coin s vysokou volatilitou, který stále hledá nějaké stabilnější cenové hladiny
  2. BSV podléhá masivním manipulacím velkých hráčů
  3. Skupina stojící za BSV by ráda předběhla Bitcoin Cash (ABC) v kapitalizaci

Takže pozor na to! Ještě stále je dost možné, že lidé stojící za BSV hodí flintu do žita a cena tohoto coinů půjde o 90 % dolů. Na spekulace proti Bitcoinu je lepší Tether a z dlouhodobého hlediska tato kryptoměna nemá velký potenciál. Žádný HODL !!! Pokud máte nějaké tokeny ještě z forku, tak je nějak chytře prodejte.

Ale z krátkodobého hlediska je toto digitální aktivum ideální na spekulace.

BCH vs. BSV flippening

Ještě je tu otázka takzvaného flippeningu. Jde o termín, který by se dal charakterizovat jako:

„Soutěž dvou aktiv / projektů o získání dominance nad určitým segmentem (trhu) – v případě BCH a BSV jde o flippening kapitalizace a výkonu blockchain sítě.“

Zdá se, že za BSV stojí silnější (i když menší) skupina. Jde převážně o miliardáře, kteří chtějí, aby jejich coin předběhl Bitcoin Cash a obhájil své místo jako pravý Satoshiho coin největší fork Bitcoinu.

Pokud tento trend bude i nadále pokračovat, obě kryptoměny pravděpodobně skončí na smetišti dějin.

Bitcoin se drží – ale není to důvod k radosti


Ještě pár slov k dalším kryptoměnám. V první řadě zde máme Bitcoin. Ten se zatím drží nad letošním LOW (3600 $), i když není jasné, zda si svou pozici dlouhodobě udrží. Do konce roku se pravděpodobně podíváme ještě níže.

Podle analýzy, kterou na Trading11 publikoval IXOYE, bude trh padat minimálně do konce roku s tím, že případné korekce směrem nahoru jsou samozřejmě možné.

Já osobně doufám, že Bitcoin v tomto roce ještě pořádně klesne. Nevěřím totiž, že bychom se mohli dočkat růstu a rád bych rok 2019 začal s čistým štítem. Jinými slovy: najděme do konce měsíce dno a pak už jen stoupejme. Co vy na to? Vaše názory nám napište do komentářů.

Ethereum hledá dno

Ethereum reaguje na každý pohyb velmi negativně. Za poslední týden ztratilo 18 % své hodnoty a propadlo se dokonce až pod 100 $. V případě tohoto coinu není jasné, jak hluboko až může klesnout. Vývojáři Ethereum blockchainu se sice pokoušejí o vytvoření pozitivnější nálady na trhu, ale moc se jim to zatím nedaří.

Vývojáři ETH chystají překvapení

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře