Predikce ceny bitcoinu na základě posledních událostí

4.7
(7)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Poslední dva týdny se na trhu děje spousta zajímavých věcí. Akcie bank lítají nahoru a dolů, krypto roste, vlády zasedají, Powell má proslovy a banky padají. Jak to ale přečíst s ohledem na možnosti predikce změny ceny bitcoinu? Pokusím se v krátkosti shrnout můj úhel pohledu.

První co vidím, jsou středně velké banky, které uzavřely nebo byly uzavřeny. Pro krypto krátkodobý problém, ale protože to destabilizovalo i stablecoin, tak lidi raději přesunuly aktiva do bitcoinu a hlavních altcoinů. Zbytek se klasicky vezl. Dále pak vidím další nejistotu ve světě fiat peněz. Banky řeší, zda by ustály podobnou situaci, jako nastala u Silicon Valley Bank a Silvergate. Do toho se Credit Suisse propadá do velkých problémů (ne že by je neměla již předtím). Vyřešila to půjčkou od Švýcarské národní banky ve výši 54 miliard USD. Osobně si myslím, že jen prodlužují agónii. Trh to ví, takže tato zpráva neměla na cenu kryptoměn valný dopad.

Stále je tu vysoká inflace

Do toho je tu inflace a její ne úplně valné výsledky. Asi už nikdo nevěří 2 % na konci roku. Evropská centrální banka včera zvýšila sazbu o 50 bazických bodů. Zasedání FED je ve středu příští týden. Zatím si většina myslí, že sazby zvednou o 25 bazických bodů. A do toho americký dolar, který tento týden klesá a měsíční svíce je také červená. To samozřejmě vytváří podmínky pro růst ceny bitcoinu.

Co na to tedy bitcoin?

V úterý býci zaútočili na 26 500 USD. Došlo k rychlému zamítnutí a vrátili jsme se na podporu 25 000 USD. Dnes se pokouší znovu. Jestliže se podaří den uzavřít nad 25 200, tak by mohl trend vydržet a otevřít cestu k růstu až k rezistenci na 27 500 USD.

Závěr

Bitcoin se aktuálně obchoduje kolem 26 000 USD. Od soboty de facto roste a připsal skoro 30 %. Při pohledu do objemů ale vidím, že začínají slábnout. Relative Strength Index (RSI) je blízko 70 bodům, což značí téměř překoupený trh. Uvidíme, zda býci dnes zvládnou prorazit výše, ale osobně bych si dnes spíše vsadil na medvědy. To ale rozhodně není žádná investiční rada pro vás nebo doporučení. Jedná se jen o můj osobní názor.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan

Diky za predikciu a hlavne za pekne zobrazený cenový graf, ktorý je zároveň i veľmi dobre prehľadný. Takto to ma vypadať, aby boli veľmi dobre čitateľné všetky cenové úrovne, suporty aj rezistencie.

bkf1
Hodnocení článku :
     

Slovo “predikce” bych v souvislosti s BTC (a krypto obecně) vůbec nepoužíval

Michal Novák

Nevěřil jsem tomu, ale je to tak. Bull run je tu. BTC má na očích klapky a pumpuje a pumpuje bez ohledu, co se kolem něj děje. Zastavit ho může jen FED zvýšením úrokových sazeb o 0.5% bodu. Pokud se sazby nezvýší, tak se býcí už nezastaví a jedeme na nové ATH.

spot_img