Jak používat Bitcoin anonymně? Detailní návod pro rok 2019 

4.1
(13)

Chcete se na Bitcoin blockchainu pohybovat anonymně? Uvařte si kafe nebo hrábněte do lednice pro pivo, protože pro vás máme masivní návod, po jehož prostudování budete mít anonymní Bitcoin transakce absolutně v malíčku. 

Během posledních pár let si ne zrovna malé množství osob uvědomilo, že transakce provedené pomocí Bitcoinu mají k anonymitě vcelku daleko. Řada takových osob na zjištění doplatila katastrofálními následky a v jistých případech i doživotím za mřížemi.

Bitcoin není anonymní, ale takzvaně pseudonymní. V první řadě je třeba si uvědomit, že Bitcoin je ve svém jádru, i přes svůj bezmála revoluční potenciál, nezměnitelnou účetní knihou.

Co se na Bitcoin síti stane, to na ní také zůstane. Každá transakce je zpětně dohledatelná kýmkoli, kdo má připojení k internetu.

Tyto podmínky nejsou v žádném případě vhodné pro účastníky, kteří chtějí své operace na síti vykonávat soukromě. 

V dnešním článku se však otázkou, kdo vlastně soukromí potřebuje nebo k čemu by anonymní blockchain mohl někdo chtít využívat, zabývat nebudeme. Všichni se však jistě shodneme na tom, že soukromí by vždy mělo být svobodnou volbou pro všechny účastníky zdravé společnosti.

2019: Bitcoin anonymně? Pomocí tohoto postupu ano

Připravte se na to, že se v následujících odstavcích dočtete něco, s čím možná nebudete úplně souhlasit. V takovém případě se můžete volně přesunout na jiný článek. Věříme však, že většinu z vás následující rozbor zaujme.

Našimi úhlavními nepřáteli jsou útočníci z řad státních zaměstnanců. To znamená: vláda, armáda, vládní agentury, výběrčí daní, vymahači práva a celkově všichni, kdo jsou pouhými poskoky celosvětového bankovního kartelu.

Naši nepřátelé používají ohrané, suchopárné, avšak pro mysl nezasvěcených stále logické argumenty ohánějící se pašováním drog a financování terorismu. My však rozhodně nepatříme k těm, které tento prastarý vládní strašák zažene poslušně do kouta. My nepatříme k těm, kteří se beze snahy vzdají svých základních práv a svobod.

Dnes již naštěstí existují způsoby, jak všem otravným vymahačům “státního práva” a parazitům brousícím si zuby na kousek vašeho koláče v klidu ukázat prostředníček.

Jak tedy ve společnosti rozprostřít schopnost finanční svobody a anonymity? Jak zachovat opravdu svobodně fungující trh?

Jak se můžeme osvobodit od našeho zapřažení v ekonomice vázané na nesmyslný, uměle vytvořený dluh a zajistit lepší, férovější a bohatší budoucnost pro každého muže, ženu a dítě na Zemi?

Už jsme mysleli, že se nikdy nezeptáte.  

Krok 1: Na nákup i prodej Bitcoinu používejte výhradně hotovost

Pokud chcete zůstat v naprosté anonymitě, potom zkrátka nemůžete používat žádnou službu vyžadující AML nebo KYC. Pokud tak učiníte, vaše jméno bude automaticky svázáno s vaší Bitcoin adresou a nebojte se, burzy s vládou radostně spolupracují. 

Dost možná nejlepší alternativou k centralizovaným burzám je služba Bisq. Jedná se o decentralizovanou peer-to-peer burzu, která vám umožní nákup i prodej Bitcoinu pomocí různých platebních metod.

AML/KYC neboli přesněji Anti-Money Laundering/Know Your Customer jsou zákony, které lze bez přehánění považovat za naprosto idiotické.

Tyto zákony v první řadě žádnému financovaní terorismu ani praní peněz nezabraňují, v druhé řadě pouze přidávají obrovský regulační tlak na podniky, které jsou nuceny vyhovět vyděračským státním institucím, známým také jako regulační a kontrolní orgány.

V reálu to vypadá asi tak, že se zločin děje dál a zákonům AML/KYC můžeme poděkovat za neobvyklou produkci nucené a nepotřebné papírové stopy.

Pokud se na celý proces podíváte opravdu kritickým pohledem, zjistíte, že se v podstatě jedná o obyčejné vydírání ve stylu mafie schované za formálním hávem zákoníků, licencí a kravat.

Pořád si ještě myslíte, že praní peněz je zločin? Pokud ano, měli byste si uvědomit také to, že největší kápové v praní peněz jsou světové banky.

Co dělat v případě, že jste své coiny nakoupili na centralizované burze vyžadující registraci typu AML/KYC? Anonymizovat je…

Základní vlastností pravých blockchainových systémů jako je Bitcoin je narušení momentálního stavu systému. Bitcoin nám umožňuje zbavit se nepotřebných prostředníků narušujících fungování volného trhu, finanční rovnováhu a celkově ekonomiku. 

Nyní můžeme provádět online transakce přímo mezi sebou a pomocí peer-to-peer systému se vyhnout nechtěným zásahům nebo parazitním poplatkům. 

K čemu AML/KYC doopravdy slouží a jaký je výsledek jejich funkce?

Nulová osobní svoboda a totální finanční dozor, zatímco teroristi a kriminálníci si beztrestně operují dále.

Jinými slovy, AML/KYC je naprostý odpad.

A to ani nemluvíme o finančních a časových nákladech, které jsou nutné k proplazení se všemi regulačními nástrahami a procesy potřebnými k uznání oficiálů a možnosti vykonávat legální byznys.

Veškeré přidané náklady jsou však během těchto procesů přesně tím, na čem se finanční paraziti tak spokojeně živí a podniky snažící se vyhovět regulačnímu nátlaku jsou jejich hostiteli.

Krok 2: Nikdy nepoužívejte stejnou Bitcoin adresu dvakrát

Nikdy!

Použití jedné Bitcoin adresy dvakrát po sobě je obrovským rizikem vedoucím k možnému narušení soukromí a bezpečnosti. 

Pro společnosti poskytující blockchainové analýzy je v případě opakovaného použití stejné adresy lehčí vás (i toho s kým provádíte transakce) heuristickou metodou vystopovat a následně i deanonymizovat.

Základní praxí by tedy měly být neustálé výměny adres. Taktéž, Bitcoin byste neměli na stejnou adresu ani dvakrát posílat.

Naštěstí se dnes již díky technologickým vymoženostem moderních peněženek nejedná o nic extra složitého. Mnohé dostupné peněženky jsou takzvaně hierarchicky deterministické, což zjednodušeně znamená, že si uživatel může vygenerovat libovolný počet adres, aniž by byl nucen měnit hlavní heslo peněženky (seed).

Nicméně, valná většina dnešních peněženek stále využívá technologii SPV a to znamená, že je nelze považovat za imunní proti potenciálním útokům.

Jaké jsou nejlepší a bezpečné Bitcoin peněženky?

Na základě typu využití lze doporučit Wasabi pro laptop, Samourai pro telefon, Electrum ve spojení s BTCPay serverem a Cold Card jako dlouhodobé úložiště. Navíc, pokud propojíte Cold Card s Electrum, naskytne se vám možnost podepisovat transakce offline, což dále přidává na celkové bezpečnosti procesu.

Podepisování transakcí v offline režimu navíc otevírá dveře k využití satelitních Bitcoin nodů a Gotenna Mesh network, čímž se dostanete až na absolutní špičku soukromí.

Krok 3: Nikdy nepoužívejte peněženky využívající Bloom Filtry (BIP 37)

Definice Bloom filtrů zní následovně:

Bloom filtry jsou využívané primárně SPV klienty tak, aby si vyžadovaly pouze shodující se transakce a bloky pocházející z plných nodů.

Ok, to bychom měli, proč však tedy záleží na tom, zdali využíváte SPV peněženku s implementovanými Bloom filtry? Bloom filtry přece vznikly kvůli bezpečnosti, no ne? Ano, jejich reálná aplikace s sebou však nese hned několik systemických nedostatků.

Pro ty, kteří by chtěli zajít opravdu do detailů doporučujeme tento PDF dokument. My si zde shrneme pouze pár hlavních bodů. Ve zmíněném rozboru “Breaking Bitcoin SPV” autor popisuje, že by potenciální útočník na SPV peněženku mohl:

  • Imitovat full node
  • Blokovat SPV žádosti
  • Imitovat SPV žádosti
  • Identifikovat SPV žádosti
  • Blokovat SPV odpovědi.

Veškeré výše zmíněné zranitelnosti vycházejí z prostého faktu, že SPV peněženky nevyužívají kompletní “moci” blockchainové technologie. SPV systémy během transakcí nevyžadují ověření celého blockchainu, ale ověřují pouze záhlaví kódu transakce, čímž dochází k otevření vrátek pro útočníky.

Měli byste vědět, že výše doporučená peněženka Electrum je rovněž typu SPV a využívá Bloom filtry, což samozřejmě zčásti kompromituje vaši bezpečnost.

Tyto rizika však můžete minimalizovat použitím Electrum ve spojení s vlastním Bitcoin nebo Electrum serverem, obzvláště potom pokud poběží pod záštitou skryté služby pomocí Toru.

Krok 4: Vždy používejte VPN službu

My máme dobrou zkušenost s NordVPN, neloguje o vás žádné informace a v ČR má přes 50 serverů, na které se bude automaticky připojovat, aby vám zajistila bezpečnost. Dovolí připojit až 6 zařízení včetně mobilních telefonů. Při ceně 3 USD za měsíc ji hodnotíme jako nej. v poměru cena/výkon. Důležité je, že můžete zaplatit i kryptoměnou.

VPN zajistí nejen anonymitu, ale můžete si zvolil server libovolného státu, a tvářit se že jste právě tam. Tím můžete docílit například sledování amerického Netflixu, BBC, nebo obejdete čínský firewall apod.

NordVPN však není jedinou službou, kterou můžete k dosažení anonymního pohybu po internetu využít. Ve skutečnosti si můžete vybrat i z mnoha dalších, jsou ale mnohdy dražší a v českém prostředí jsme je netestovali, jsou jimi I2PBitmessageZeronet nebo Freenet, Torguard.

K internetu se tedy vždy připojujte pomocí těchto síťových aplikací a jako prohlížeč používejte nejlépe Tor Browser.

Jak může dojít k internetovému útoku na vaše soukromí?

V následující sekci se budeme zabývat způsoby, jakými mohou hackeři dosáhnout identifikace vaší osoby a následně kompromitovat vaši bezpečnost.

V prvé řadě je třeba zmínit, že následující postupy jsou založeny na prezentaci Jonase Nicka k tématu internetové anonymity a Bitcoinu – “Bitcoin Privacy in Theory and Practice”.

Forenzní analýza blockchainu v kostce

O forenzní analýze blockchainu jste již možná slyšeli. Tato metoda je často prohlašována za spolehlivou cestu k zastavení veškerého “lidstvo ohrožujícího zločinu” spojeného s používáním Bitcoinu, jako je například objednávání balíčků vysoce kvalitního hašiše.

Z blockchainové analýzy se vyklubal multi miliardový byznys, ve kterém si organizace poskytující forenzní služby účtují špičkové peníze. Kdo jsou jejich klienti? Banky, vládní instituce a činné orgány trestních řízení. Dalšími jsou také mnohé bitcoinové burzy po celém světě.

Stačí se podívat na služby, které poskytují analytické společnosti typu Chainalysis nebo Bitfury. Mezi tyto služby patří například monitoring aktivity uživatelů a poskytování vzniklých reportů nebo informace o kyber hrozbách.

Samotní zaměstnanci těchto organizací využívají metodu “tipování si”, co se vlastně na blockchainu děje pomocí detailního monitoringu jednotlivých transakcí. Konkrétně se jedná o techniku známou jako heuristika.

Například Jonas Nick tvrdí, že je pomocí své metody schopen dosáhnout 70% úspěšnosti odhalení. To znamená, že mu stačí vaše jediná adresa k tomu, aby odkryl průměrně 70 % zbylé peněženky.

Tyto informace jsou pro uživatele Bitcoinu pochopitelně znepokojující. Naštěstí existují metody, pomocí kterých můžeme použití heuristické analýzy znemožnit.

Heuristika? Co to vlastně je?

Heuristika je zjednodušeně řečeno vykonávání analýzy pomocí nepřesných odhadů, které jsou považovány za dostatečně přesné pro danou práci či úkol.

V případě Bitcoinu se jedná o monitoring takzvaných UTXO, tedy “unspent output from Bitcoin transaction” – neutracené výdaje probíhajících Bitcoin transakcí. Každá transakce na Bitcoin síti na UTXO začíná i končí.

Analytici se tedy pomocí speciálního softwaru a algoritmů snaží monitorovat pohyb daných UTXO a následně deanonymizovat uživatele. Heuristických metod přitom existuje hned několik.

Pamatujte: následující popis není ani zdaleka dostatečně detailním vysvětlením heuristických metod.

Heuristické metody používané k analýze Bitcoin blockchainu

Vícevstupní heuristika (Multi input heuristicpředpokládá, že veškeré pozorované vstupy pochází z jedné peněženky.

Heuristika stínových změn (Shadow change heuristicanalyzuje změny adres, které jsou na blockchainu nové a používány poprvé. Analytici tyto typy adres sledují a postupně identifikují odesílatele i příjemce.

Heuristika uživatelských změn (Consumer change heuristicje metoda identifikace uživatelů využívajících blockchainové služby, jako jsou například burzy.

Veškeré tyto techniky jsou využívány buďto samostatně nebo v různých kombinacích, pomocí metody zvané “shlukování” (clustering).

Shlukování analytikům umožňuje důkladný monitoring pohybu uživatelských zdrojů z peněženky do peněženky, identifikaci odesílatelů a příjemců, a nakonec i finální deanonymizaci a propojení peněženky s reálnou identitou uživatele.

Shlukování je možné použít pro identifikaci individuálních peněženek nebo i celých transakčních řetězců.

Jelikož se heuristika spoléhá na pouhé předpoklady o tom, co se ve skutečnosti děje, jako obranu je možné aplikovat chování, pomocí kterého budou tyto předpoklady nespolehlivé a tím pádem i nepoužitelné.

Například uvědomělé typy peněženek jako je Samourai obsahují funkce StonewallRicochet nebo Paynyms. Takové funkce uživateli umožňují převod kryptoměn způsobem, který aplikaci heuristické analýzy předběžně znemožňuje.

Dále, peněženka Wasabi má tolik soukromí ochraňujících funkcí, že jim věnujeme rovnou celou oddělenou sekci. Nejdříve si však shrňme všeobecná pravidla anonymního používání Bitcoinu.

Kroky k minimalizaci rizika odhalení při používání Bitcoinu

  • Používat vlastní Bitcoin full-node a tím pádem odesílat i ověřovat veškeré své transakce.
  • Používat svůj Bitcoin full-node výhradně pod záštitou Tor hidden service.
  • Na stolním počítači nebo laptopu používejte peněženku Wasabi, na mobilu Samourai. Naučte se využívat veškeré jejich funkce.
  • Jako hardwarovou peněženku používejte Cold Card.
  • Kryptoměny nikdy nenakupujte na burze, která po vás chce registraci přes AML/KYC. Kupujte a prodávejte BTC pomocí hotovosti.
  • Fakt, že vlastníte Bitcoin, si nechejte pro sebe. Nikdy nemluvte o tom, kolik kryptoměn vlastníte na sociálních médiích a už vůbec ne pod reálným jménem.
  • Dodržujte všeobecné zásady počítačové bezpečnosti.
  • Své kryptoměny mixujte pomocí služeb jako je CoinJoin nebo jiných “tumblerů”. Tímto způsobem vymažete spojení mezi vámi a daným UTXO transakce, čímž dojde k eliminaci možné heuristické stopy.
  • Důkladně praktikujte Coin Control.

Používání centralizovaných mixérů neboli “tumblerů” Bitcoinu se raději vyvarujte.

Na internetu najdete celou řadu služeb, které se prohlašují za absolutně spolehlivé mixéry kryptoměn. Některé z nich jsou totálními podvody, jiné jsou spolehlivé, ale za poplatek, ostatní “pouze” selektivně podvádí některé ze svých zákazníků.

Pamatuje, že žádné z těchto služeb nemůžeme nikdy naprosto důvěřovat.

I v případě, že vás během využití některého z tumblerů rovnou neoškubou, nikdy nevíte, co se během celého procesu vlastně děje. Nikdo vám nemůže garantovat, zdali byly vaše transakce opravdu důkladně promíchány. Navíc, některé z těchto služeb mohou přímo sloužit k deanonymizaci vaší osoby.

Celkově tedy můžeme říci, že používáním mixovacích služeb se vystavujete nesmírnému riziku.

Díky vynalézavosti vývojářů Bitcoinu se nám však již nabízí možnost využít některou z bezpečnějších technik zvaných Coinjoins.

Co je to Coinjoin a jak ho použít?

Coinjoin je metoda eliminace UTXO stopy pomocí seskupení vstupů a výstupů transakcí mnoha uživatelů do jedné jediné transakce. V situaci, kdy jsou vstupy a výstupy identické u mnoha různých transakcí dochází ke znemožnění identifikace a rozeznání vlastníků.

Metodu CoinJoin navrhl jeden z Bitcoin core vývojářů Greg Maxwell již během roku 2013.

Coinjoinů dnes existuje celá řada a všechny z nich i přes malé odchylky využívají základní metody popsané Gregem Maxwellem.

Nyní se na takových pár Coinjoinů podíváme v rychlosti zblízka a vysvětlíme si, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Joinmarket

Ověřený a schválený uživateli darkwebu

Joinmarket je typem Coinjoinu, který využívá takzvaného modelu Nabízejícího/Poskytovatele (Taker/Maker).

Tato služba pobízí zákazníky tím, že Poskytovatelům platí část zisku. Joinmarket zařídí synchronizaci uživatelů, kteří chtějí své kryptoměny anonymizovat (Nabízející) a Poskytovatelé za poplatek dodávají potřebou likviditu.

Jako poskytovatel si navíc máte možnost pasivně přivydělat, zatímco budete pozitivně přispívat k anonymnímu užívání Bitcoinu. Celý proces je navíc možné praktikovat v podstatě bez rizika.

Dobrým příkladem spolehlivosti Joinmarketu je případ nešťastníka, který nabídl odměnu 220 BTC komukoli, kdo mu pomůže získat zpět 440 ukradených BTC. Jeho Bitcoiny se dařilo nakonec vystopovat, ale jen do chvíle, dokud je zloděj neodeslal skrze Joinmarket. V ten moment se stopa ztratila nadobro.

Tumblebit

Tumblebit byl poprvé navržen roku 2016 jedním z členů výzkumného týmu zabývajícího se možnostmi soukromí na Bitcoin blockchainu, Ethanem Heilmanem. Jedná se o další z typů Coinjoinových služeb, která opět maže spojení uživatele s UTXO stopou jeho transakcí.

Tumblebit je však zároveň i určitým typem základny pro anonymní platby, což z něj dělá velmi přínosný kus infrastruktury Bitcoinu.

To znamená, že si během používání služby můžete přímo zvolit odeslání anonymní Bitcoinové platby, která bude zprostředkována pomocí bezpečného tumbleru tak, aby vaše BTC v průběhu procesu nemohlo být odcizeno.

V Tumblebitu se skrývá vcelku nadějný potenciál, který by eventuelně mohl pomoci se světovou adopcí Bitcoinu. Tumblebit používá vlastní styl platebních kanálů, který od uživatelů (stejně jako Lighting Network) vyžaduje otevření takzvaného “platebního centra” (payment hub).

Vzniklá síť platebních center uživatelů by tak mohla vytvořit sekundární vrstvu Bitcoin blockchainu, na které by platby probíhaly v řádu sekund. Ve výsledku by se tedy mohlo jednat o něco jako anonymní Lighting Network.

Úspěch tohoto konceptu by dále navýšil zaměnitelnost, anonymitu a škálovatelnost celé sítě.

Je třeba zmínit, že se jedná o velmi nadějný projekt naprogramovaný Nicolasem Dorierem, známým Bitcoin core vývojářem a tvůrcem serveru BTCPay.

Coinshuffle++

Coinshuffle++ je další implementací tumbleru/mixovacího systému, který k problému přistupuje opět z maličko jiného úhlu.

Systém byl poprvé vyvinut týmem výzkumníků ze Saarlandské univerzity v Německu, kteří se hluboce zajímali možnostmi anonymity na Bitcoin blockchainu.

Krásou Coinshuffle je fakt, že míří na pokud možno kompletní decentralizaci. Pokud se decentralizace tohoto projektu posune ještě dále, bude se jednat o naprosto bezpečnou službu imunní proti veškerým útokům nebo snahy o cenzuru.

Plnohodnotná decentralizace je však nesnadným úkolem. Programátoři musí vychytat veškeré bugy nejlépe ještě předtím, než stav plné decentralizace nastane. Opravovat kód až po decentralizaci projektu je přirovnatelné ke snaze opravit letadlo v průběhu letu.

Coinshuffle je open-source projekt, ruku k dílu tedy může přidat každý schopný programátor.

Dalším z novodobých typů Coinjoin systémů je Zerolink. Jeho unikátnost spočívá v technice zvané “Chaumian Coinjoin”. Jedná se v podstatě o levnější a zároveň rychlejší metodu vykonávání anonymních Bitcoin transakcí.

Zerolink se sám označuje za implementaci, která:  

“poskytuje protekci proti všem možným způsobům narušení anonymity uživatelů. Spektrum možných aplikací Zerolinku není omezeno na pouhé individuální transakce. Funkce Zerolinku je možné využít i pro objemnější řetězce transakcí a v každém případě je možné počítat s poskytnutím mnohovrstevné protekce proti deanonymizaci uživatele.”

Zerolink se v jádru skládá ze tří základních součástek: před-mixové peněženky, po-mixové peněženky a unikátní metodě mixování coinů známé jako Chaumian Blind Signatures.

Chaumianova metoda je již implementována ve výše zmíněné peněžence Wasabi. Na přidání systému do Samourai peněženek se momentálně pracuje.

Mezi výhody Zerolinku patří i jednoduchost použití, rychlost a nízké poplatky.

Bitcoin peněženka Wasabi: informace a zkušenosti

Zbrusu novou peněženku Wasabi posouvající soukromé funkce a zaměnitelnost (fungibility) Bitcoinu na zcela novou úroveň můžete stahovat zde.

Peněženka Wasabi přišla na svět díky snaze schopného programátora Adama Fiscora, známého pod nickem Nopara73. Adam mimo jiné pracoval i na Zerolinku, peněžence projektu Stratis a aplikaci Hiddenwallet, kterou následně morfoval do podoby stávající Wasabi.

Wasabi je vůbec první peněženkou plně spolupracující v rámci Zerolinku. Wasabi je již momentálně naživo spuštěna na hlavní síti Bitcoinu.

Mezi hlavní funkce a přednosti peněženky Wasabi patří:  

  • Open-source kód
  • Funkce na všech platformách a napříč nimi (Linux, Windows, OSX)
  • V souladu se systémem Zerolink
  • Peněženka je typu BIP 84
  • Jediná lehká peněženka (light wallet) s kompletní imunitou proti forenzní analýze blockchainu
  • Vložená funkce mixéru/tumbleru kryptoměn založeného na metodě Chaumian Coinjoin
  • Možnost blockchainové analýzy, pomocí které je uživatel schopen kontrolovat stav vlastní anonymity
  • Možnost pokročilého Coin Controlu, pomocí které může uživatel důkladně spravovat vlastní UTXO
  • Tumbler je navržen tak, aby vás nebylo možné deanonymizovat nebo ukradnout vaše kryptoměny
  • Minimální poplatky 0.03%

Navíc, použití Wasabi peněženky vyžaduje naprosto minimální technické znalosti.

Během mixování vašich coinů dochází ke zvýšení takzvané anonymizační úrovně (anonymity set). Všeobecně je známo, že v moment, kdy dosáhnete anonymizační úrovně 50 se vaše kryptoměny proti forenzní analýze stávají oficiálně imunními.

Funkce Wasabi jsou této úrovně schopny dosáhnout během pár hodin a možná i rychleji, v závislosti na počtu uživatelů.

Dodržování pravidel správného Coin Controlu je naprosto esenciální pro údržbu dostatečné úrovně anonymity. Jednou ze zásad je nemixovat vlastní UTXO, což by mohlo vést k deanonymizaci. V případě použití Wasabi je přitom vše jednodušší, než to může zprvu znít. 

Wasabi využívá již zmíněného systému Zerolink, což znamená, že máte k dispozici před-mixovací peněženku a po-mixovací peněženku. V samotné aplikaci Wasabi si navíc můžete stvořit hned několik hlavních peněženek a mít tím pádem ještě důkladnější kontrolu nad svými UTXO.

To znamená, že máte možnost své coiny zmixovat v primární peněžence a poté je odeslat do peněženky sekundární, aniž by došlo k vytvoření jakéhokoli heuristického spojení.

Celkově se dá říci, že peněženka Wasabi kompletně mění momentální terén forenzní analýzy blockchainu, jejíž metody se díky funkcím Wasabí stávají naprosto nespolehlivými.

Závěr

Soukromé funkce a anonymita na Bitcoin blockchainu jsou pro širokou adopci možná i důležitější než stále omílaný problém škálovatelnosti.

Možnost anonymního pohybu fondů na blockchainu je důležitá pro osoby, firmy i instituce. Mnohé společnosti chtějí chránit vnitřní finanční pohyby před nahlédnutím konkurence. To však momentální stav Bitcoinu, který je v podstatě nezaměnitelnou veřejnou účetní knihou, nedovoluje.

Tento soupis by měl být považován za něco jako počáteční bod stanovující jednotlivé prvky, které by měl pochopit každý, kdo chce s anonymním pohybem Bitcoinů začít. Zároveň je však třeba zdůraznit, že se jedná pouze o bod startovní, nikoli definitivní.

Ještě před tím, než se do anonymních transakcí pustíte, ujistěte se, že každému z výše zmíněných postupů důkladně rozumíte. Obzvláště potom, chcete-li se účastnit jistého typu “kontroverzních” transakcí.

Navíc, anonymita Bitcoinu se přímou měrou zvyšuje s počtem uživatelů, kteří tyto zásady dodržují. Zvyšující se anonymita Bitcoinových transakcí vede také k jeho finální přeměně na to, co z něj chtěl udělat samotný Satoshi – pravou, světovou digitální měnu.

Díky za tento návod Ti Kawamotovi

Za tento návod bychom chtěli poděkovat Ti Kawamotovi, jehož účet na medium.com byl kvůli publikaci tohoto článku zablokován. Jeho příspěvek je opravdu hodnotným kouskem pro celou krypto komunitu.

Budeme rádi, pokud tento článek budete sdílet i s ostatními krypto nadšenci, věříme, že může být velmi, ale velmi užitečný 😉 Cenzura si na nás nepřijde!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.1 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Frances
Hodnocení článku :
     

Také jsem prohrál nějaké peníze kvůli falešnému brokerovi online. Dostal jsem své peníze zpět prostřednictvím transakcí, které jsem provedl z mého bankovního účtu na můj účet Binance, a poté jsem je poslal do peněženky, která patřila podvodníkům. Získal jsem své ztracené peníze zpět pomocí společnosti Amendall .net Už jsem si myslel, že jsem peníze ztratil, dokud mi společnost Amendall recovery Company nepomohla získat zpět mé ztracené peníze.

spot_img