Pouze šest altcoinů v první padesátce letos překonalo růst Bitcoinu

4.3
(4)

Pouze šest z 50 největších tokenů podle tržní kapitalizace dokázalo letos překonat Bitcoin, jehož dominance o víkendu dosáhla tříletého maxima.

Nejvýkonnějším altcoinem v první padesátce je memecoin Dogecoin, který podle údajů společnosti TradingView zaznamenal od začátku roku zisk 77 %. Dokázal se tak od prvního ledna výrazně zvednout z 0,09 na současných 0,16 USD.

Ostatními mincemi, které svou výkonností porazily Bitcoin, jsou memecoin Shiba Inu, síť chytrých kontraktů Stacks, BNB společnosti Binance a mince druhé vrstvy ethereové sítě Mantle. Cena BTC mezitím vzrostla z 44 100 USD dne 1. ledna na 64 500 USD v době psaní článku, což představuje meziroční nárůst o téměř 50 %.

Metrika dominance bitcoinu označuje poměr tržní kapitalizace bitcoinu v porovnání s celkovou tržní kapitalizací ostatních kryptoměn. V čele poklesu mezi top 50 tokeny stály alternativní síť Aptos a token decentralizované kryptoburzy Uniswap. Ty jen za posledních sedm dní zaznamenaly ztráty ve výši 35 %, resp. 31 %.

Analytik společnosti IG Markets Tony Sycamore uvedl, že Bitcoin je zřejmě na cestě ke čtvrtému týdennímu poklesu. Podle něj očekávání, že Fed nebude dále zvyšovat sazby, kazí náladu investorů ohledně kryptoměn.

Navzdory současnému negativně naladěnému sentimentu vůči rizikovým aktivům Sycamore předpověděl, že Bitcoin v nadcházejících měsících postupně vystoupá na úroveň kolem 80 000 USD. Bude však záležet na tom, zda se dokáže udržet nad klíčovou hranicí supportu.

Za předpokladu, že se Bitcoin udrží nad zónou podpory [60 000/58 000 USD], očekáváme obnovení růstového trendu směrem k 80 000 USD,” dodal Sycamore.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img