Poslední výpadek Solany stál za likvidací spousty uživatelů

5
(5)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V době krvavého týdnu Solana, tolik ohlašovaný rival Etherea, zaznamenala výpadek sítě, který trval déle než 24 hodin, což vedlo k masivním ztrátám některých uživatelů.

21. ledna tým sítě Solana odhalil, že síť trpí výpadkem. Příčina „snížení výkonu“ byla nejdříve neznámá, ale 24 hodin po vyšetřování se ukázalo, že problém byl způsoben roboty, jež prováděly „nadměrné duplicitní transakce“.

Je pozoruhodné, že tento výpadek přišel v době, kdy globální kryptotrh zažíval v pátek těžký pád. Kromě toho to bylo navíc podruhé, co by síť Solana přešla do režimu offline jen během tohoto roku.

Uživatelé DeFi počítají své ztráty

Dostupné informace ukázaly, že uživatelé DeFi přišli o nemalé sumy peněz v důsledku výpadku sítě.

Uživatelé Solendu, decentralizovaného protokolu pro půjčování na blockchainu Solany, pouze přihliželi tomu, jak se jejich obchody likvidují, protože nebyli schopni splácet půjčky nebo přidat likviditu do svých portfolií.

Protokol DeFi uznal problém, s nímž se někteří jeho uživatelé mohli potýkat, když se snažili zachránit před likvidací, a uvedl, že „hledá nápravu“.

Některé reakce na Twitteru ukázaly, že několik uživatelů toto gesto oceňuje a spoléhají na tým Solend, že jim pomůže získat zpět část ztrát.

Co tento poslední výpadek znamená pro Solanu?

Zatímco mnoho institucí a analytiků nadšeně popsalo síť Solana jako životaschopnou alternativu k Ethereu díky její schopnosti škálování a levnějším poplatkům, přetrvávající problémy s výpadky sítě vedly mnoho skeptiků k otázce, zda jsou tyto popisky oprávněné.

Mark Jeffery, autor z HarperCollins, řekl, že Solaně nevěří a věří, že je to nový EOS. Podle něj je duše pro DeFi nyní mezi projekty „ETH, BSC, Fantom, Avalanche a Terra“.

Solana představuje verzi 1.8.14

Ve snaze bojovat s posledním výpadkem představil tým Solany novou verzi nazvanou v1.8.14, o které věří, že by pomohla zmírnit nejhorší dopady závady.

Při popisu nové verze tým sdělil:

„Tato nadcházející vydání jsou zaměřena na zlepšení stavu sítě, přičemž se očekává, že další vylepšení budou uvedena v průběhu příštích 8 – 12 týdnů. Mnohé z těchto funkcí jsou v současné době aktivní na Testnetu, kde jsou přísně testovány.“

Závěr

Ještě do nedávna byla Solana miláčkem mnohých investorů především díky nemalému institucionálnímu zajmu. Myslíte si, že je tyto problémy od investování odradí?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan

Solana je dobrá, nicméně co nahradí Ethereum (ETH), tak bude XinFin (XDC).
Zkuste se do této hybridní sítě ponořit více do hloubky a udělat o tom sólo článek, bude to stát za to.
PS: ETH je jako MySpace, které bude nahrazeno XDC (stejně jako to udělal Facebook).

E15

Centralizované polofunkční cosi s ruským pozadím je dobré? Jak potom vypadá to ještě lepší?

spot_img