Poradce Bílého domu vlastní 1 milion USD v BTC

0
bílý dům poradce biden
Zdroj: wallpaperacces.com

Antimonopolní úředník v Bílém domě, právník a poradce Tim Wu je podle nedávno podaných osobních údajů bitcoinovým milionářem. Poradce současného prezidenta Joe Bidena vlastní přes milion amerických dolarů v bitcoinech.

Poradce vlastnící BTC

Začátkem března letošního roku jmenoval prezident USA Joe Biden profesora práv na Kolumbijské univerzitě, Tima Wu, do Národní ekonomické rady jako zvláštního asistenta prezidenta. Tim Wu ve svém přiznání uvedl, že vlastní bitcoiny v hodnotě nejméně 1 milionu amerických dolarů.

Podle zpravodajského serveru Politico Tim Wu investoval několik tisíc amerických dolarů do pronájmu bytů ve Washingtonu, DC a Buenos Aires v Argentině. Se svoji ženou vlastní také zlato v hodnotě do 50 000 USD.

Jeho kryptoměnové investice však představují největší část portfolia, téměř 43 procent. Wu také uvádí, že drží kryptoměnu Filecoin v hodnotě přes 100 000 USD. Ačkoliv jeho portfolio obsahuje převážně digitální aktiva, vždycky jejich zastáncem nebyl. Například v roce 2017 nazval BTC bublinou.

„Bitcoin není podporován ničím a na rozdíl od akcií či dluhopisů vám nedává nárok na nic jiného než samotný bitcoin. Možná může fungovat dobře jako úložiště hodnoty, kterou můžete prodat.“

Postupem času však současný poradce v Bílém domě přistupoval ke kryptoměnám stále otevřeněji. Tim Wu roky také prosazoval koncept neutrality internetu. Dle jeho slov by internet neměl být kontrolován žádnou třetí stranou.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 32 427 USD dle KMC. Cena FIL se pohybuje okolo 72,24 USD.

Závěr

Tim Wu jako mnoho dalších významných osob nejen z finančního světa změnil svůj názor na kryptoměny z negativního na pozitivní. Je to jeden z mnoha obratů významných investorů. Zastánci bitcoinu tak jsou mezi vysokými vládními činiteli a poradci.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře