[Polední zprávy] • WireCard podala návrh na zahájení insolvenčního řízení • Australané si nyní mohou koupit bitcoiny i na poště • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Tržní kapitalizace kryptotrhů od pondělního rána vymazala 6,2 miliardy dolarů a nyní činí 261,5 miliardy USD. Deset nejlepších mincí je za posledních 24 hodin v červené barvě s Ether (ETH) a Cardano (ADA) jako nejhoršími se ztrátou 6,4 a 5,8 procenta. Nyní se Bitcoin (BTC) obchoduje za cca 9 155 USD.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek. 

Kryptoměny

Australané si nyní mohou díky nové spolupráci koupit bitcoiny (BTC) na poštách v celé zemi. Podle oznámení z 24. června budou zákazníci místní kryptoburzy Bitcoin.com.au moci platit za bitcoiny na více než 3 500 australských poštách v hotovosti.

Venezuelská vláda tento týden krátce povolila žadatelům o pas platit poplatky v bitcoinech. Tato možnost byla krátce vidět na SAIME, Venezuelské správní službě pro identifikaci, migraci a cizince.

Kryptoburzy, banky, firmy

Před příští výroční zprávou vydala Banka pro mezinárodní vypořádání 24. června zvláštní zprávu z tohoto reportu o digitálních platbách – zejména digitální měny centrální banky, téma, které v posledních měsících vzbudilo obrovský zájem. Zpráva vybízí centrální banky, aby s CBDC zacházely jako s jejich budoucností a uvedly: „Jednou z možností na hranici politických příležitostí je vydávání CBDC, což by mohlo znamenat změnu na moři.“ BIS zjistila, že od počátku letošního roku došlo k výraznému býčímu posunu v sentimentu pro CBDC, měřeno projevy, které na ně kladně či záporně odkazovaly. Více se dozvíte v našem podrobnějším článku na toto téma.

SEBA Banka, která je vstřícná ke kryptoměnám, uvedla na trh nový produkt pro bitcoiny, který umožňuje investorům vydělat na úrocích. Produkt s názvem Certifikát s duální měnou je vázán na směnný kurz BTC / USD. Je vydáván se slevou na aktuální cenu bitcoinů (podkladový nástroj) ve vztahu k USD. Pokud je při splatnosti produktu tři týdny bitcoinová cena rovna nebo vyšší než realizační cena, investoři obdrží maximální výnos 3,23 % (44,7 % p.a.), uvedla SEBA. Pokud je bitcoin v době splatnosti ale níže, investoři mohou ztratit celou svou investici, dodala.

Nadace Algorand, nezisková organizace, která se zaměřuje na to, aby umožnila své komunitě vybudovat ekonomiku bez hranic na veřejné technologii blockchain, oznámila dnes spolupráci s Circle, která do sítě Algorand přinese verzi USDC. Circle přidá podporu pro verzi USDC na blockchainu Algorand, což umožní zákazníkům Circle Business Accounts a Circle APIs přesouvat prostředky mezi tradičním financováním a digitálními dolary na blockchainu Algorand. Zákazníci budou moci spravovat účty a platební aktivity prostřednictvím rozhraní Circle API a získat výhody rychlosti, bezpečnosti a propustnosti blockchainu Algorand.

Problémová fintech společnost Wirecard, která má na starosti mnoho kryptokaret na trhu, údajně podala návrh na zahájení insolvenčního řízení. Jak uvádí Wall Street Journal a další, společnost Wirecard podala u mnichovského okresního soudu žádost o zahájení přípravy na insolvenčního řízení. Společnost uvedla svoji „hrozící platební neschopnost a nadměrné zadlužení“ jako motivaci k podání žádosti, která zmiňovala 2,1 miliard dolarů z její rozvahy, které zmizely.

Regulace, CBDC

Britský regulátor (FCA) v pondělí vyzval všechny kryptopodniky, aby předložily svou registraci. Podle prohlášení FCA musí firmy předložit dokončené žádosti do 30. června. Regulátor říká, že předběžná lhůta je nezbytná k zajištění toho, aby všechny žádosti byly zpracovány do konce doby odkladu, do 10. ledna 2021. Regulátor stanovil požadavky na shodu pro určité typy činností, souvisejících s kryptoměnami, které zahrnují úplné posouzení rizika z hlediska pravidel pro praní špinavých peněz (AML) a financování terorismu (CTF).

Tip: Pokud vám naše zprávy přinesly užitečné informace a zvažujete pořízení VPN, můžete podpořit vydávání zpráv pomocí tohoto odkazu pro nákup Nord VPN

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: