[Polední zprávy] • Winklevoss: Za pět let budou mileniálové dominovat a budou chtít Bitcoin • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě.

Trhy

Trhy dnes otočily do zelených čísel, až na Bitcoin, který se po včerejším zamítnutí hranice 9 000 USD a propadu zatím mírně propadá (-0,25%) a jeho aktuální cena je lehce nad 8 600 USD. Na druhou výrazně přidává například i kontroverzní BSV. Nálada na trzích je stále neutrální.

Aktuální ceny kryptoměn jsou k dispozici i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za včerejšek najdete zde: BTC/USD, ETH/USD a tady přehled trhů za 20.1.

Kryptoměny

Regulace

Winklevoss: Za pět let budou mileniálové dominovat trhu práce a budou chtít Bitcoin

Cameron Winklevoss, jeden z bratrů zakladatelů kryptoburzy Gemini, věří, že asi za pět let budou na trhu práce dominovat mileniálové, budou tvořit 70 procent. Pokud zde budou v budoucnu dominantní silou a již nyní investují nejvíce do Bitcoinu a dalších digitálních aktiv, je velmi pravděpodobné, že za pět let bude Bitcoin masově přijímán. Proto bude pravděpodobně jeho cena mnohem vyšší, než je tomu nyní.

Bitpay umožňuje nakupovat dárkové poukazy Amazonu za XRP

BitPay, bitcoinová platební služba, která umožňuje podnikům přijímat a zpracovávat BTC, právě přidala XRP do svého rostoucího seznamu podporovaných kryptoměn. BitPay tak právě otevřel pro tento token zcela nový tok likvidity. BitPay cituje partnerství se společnostmi jako Amazon, Microsoft, NewEgg a Burger King, které nyní přijímají XRP prostřednictvím dárkových poukazů.

Venezuela otevře krypto kasino pro podporu státní kryptoměny Petro

Venezuelský prezident Maduro uvedl, že hotel Humboldt v národním parku Ávila bude brzy domovem mezinárodního kasina, které bude fungovat na státní kryptoměnu Petro (PTR), která bude financovat sektory veřejného zdraví a vzdělávání v zemi. Toto oznámení přichází méně než deset let poté, co mentor Madura, bývalý prezident Venezuely Hugo Chávez, nařídil uzavření všech sázkových míst jako přístavů prostituce, drog a zločinu. Od roku 2011, kdy se tehdejší relativně prosperující země zhoršila, umožňovalo Venezuelanům hrát hazardní hry pouze omezený počet online platforem.

DigixDAO vrátí investorům prostředky z ICO 2016

Členové komunity DigixDAO hlasovali drtivou většinou pro schválení vrácení fondů, vybraných během ICO v roce 2016 investorům. Investorům bude zasláno 0,19 etheru na DGD. Projekt uspořádal svou počáteční nabídku mincí (ICO) v roce 2016 a vybral více než 450 000 ETH. Jeho pokladna v současné době drží zhruba 380 000 ETH. Hlasování přichází poté, co se vývojáři projektu na základě zpětné vazby od komunity rozhodli vytvořit “mechanismus pro nespokojené držitele tokenů DGD, aby udělali čistý řež od DigixDAO.”

Britský regulátor chce sledovat transakce v BTC, ETH a XRP

Úředníci HM Revenue and Customs, daňového úřadu Spojeného království, si chtějí koupit nástroj, který jim pomůže sledovat a de-anonymizovat transakce prováděné s BTC, ETH, XRP a dalšími top kryptoměnami. HMRC zaplatí až 110 000 USD za poskytnutí takového nástroje, který, jak regulátor doufá, umožní “identifikovat a seskupit kryptotransakce s propojenými transakcemi a identifikovat ty spojené s poskytovateli kryptoslužeb”, alespoň podle oznámení, zveřejněném na oficiální webové stránce vlády.

Indie rozhodla, že kryptoměny nejsou v zemi nelegální

Po stresujícím jednání Nejvyššího soudu Indie připustila, že kryptoaktiva nejsou nelegální. Centrální banka země rovněž uvedla, že nestanovila omezení pro bitcoiny (BTC) ani jiné virtuální měny. Letos regulační orgány v Indii poněkud uvolní kontrolu kapitálu, což umožní občanům transfer až 250 000 dolarů ročně mimo zemi. Tato relativně malá částka může Indům umožnit investovat do bitcoinů a kryptoměn prostřednictvím burz třetích stran.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img